חגי

1/4/2008 1:56:36 AM

365

איך זזים בארגנטינה?

עשו עכשיו ביטוח לדרום אמריקה וטיילו בראש שקט

התייעצו איתנו בוואצאפ

שלום! למישהו יש מושג איך מגיעים מבואנוס איירס לאוישווה (או משהו כזה...)? שמעתי שיש אופציה של רכבת או אוטובוס... כמו כן אשמח לקבל המלצות מה לעשות באזור. יום טוב!

yotam

1/4/2008 7:32:37 PM

שלום חבר´ה רק תיקון קטן למען העובדות... יש ה מ ו ן רכבות בארגנטינה !! (מה לא ראית את התכנית המצויירת של "מרקו" ?!). יש קווי רכבת היוצאים מבואנוס איירס ומגיעים לברילוצ´ה בדרום, סלטה בצפון מערב ומיסיונס בצפון מזרח. הרכבות מזכירות את "רכבת העמק" ההיסטורית באיכות במחיר ובמהירות הנסיעה, אבל זו בהחלט יכולה להיות חוויה מעניינת לנסוע באחת מהן פעם...!! לגבי הטיול עצמו אני מרשה לעצמי להמליץ לכותב לקרא את הספר "טרקים וטרמפים בפטגוניה" שיעזור מאד בהבנה ותכנון של הטיול וכן במהלך הטיול עצמו. אם יש לך שאלות נוספות אתה מוזמן לפנות אלי למייל: yotam@casazoola.com.ar ואשמח לעזור להתראות יותם

עמרי

1/4/2008 8:45:31 PM

קנו לי את הספר במתנה, וקראתי חלקים נכבדים ממנו. הספר הזה כדאי אך ורק למי שטרקים בראש מעייניו. הוא נכתב מהזווית המאוד ספציפית של המחבר, וזה ניכר בכל חלקי הספר. ובמילים אחרות, חבל שלא הביאו לי פתק החלפה:)

yotam

1/4/2008 10:12:57 PM

ביקורת בונה היא דבר חשוב מאד, ואני בטוח שמחבר הספר "טרקים וטרמפים בפטגוניה" ישמח לשמוע ממך או אולי אפילו ישמח לקבל דוגמה והוכחה מתוך הספר לגבי הדברים עליהם אתה מדבר. מכיוון שאני מכיר היטב את המחבר ואף קראתי את הספר מספר פעמים, אני מוכרח לומר שאתה טועה ומטעה. הספר הזה ממש לא נכתב למטרקים מטורפים בלבד, והמחבר מקפיד לתת שלל זוויות ראייה ונקודות השקפה לכל מקום ולכל דרך שנמצאת בספר. ולראייה (ועדיין אני מחכה לראיות שלך) ציטוט מתוך "מטרת הספר",שנמצאת ממש בתחילת הספר: "מטרת הספר הזה היא לא להגיד לכם איך לטייל!..." ומדוע, אם תוכל להסביר לי, משלב מחבר של ספר שנכתב "אך ורק למי שטרקים בראש מעייניו",פרקים מובחרים מיומנו האישי? פרקים העוסקים בטרמפים? שיחון בספרדית? ביקורת על תופעת העדר? איך לחלק את הזמן בטיול באופן כללי? כיצד לבנות מסלול לטיול עצמו בצורה אישית?? ועוד ועוד דברים שמתאימים גם לרוב האנשים. אגב, הערה פעוטה: הרוב הגדול של המטיילים הישראליים מגיעים לפטגוניה בשביל לעשות לפחות שלושה ארבעה טרקים, כך שאולי יש פה על מה לדבר... בכל אופן ייתכן שהחלקים הנכבדים שקראת לא היו כ"כ נכבדים, או (ואני לא אומר זאת מתוך זלזול חלילה) שיש לך בעיה חמורה בהבנת הנקרא... קרא שנית או תן דוגמאות לביקורת שלך. והעיקר תעשה חיים צ´או יותם

עמרי

1/5/2008 5:04:44 PM

יותם, אתה חמוד שאתה מגן על החבר שלך שחיבר את הספר, אבל... מאז פרסום המודעה השלמתי את קריאת הספר כולו. בספר קיימת אינפורמציה יבשה על פטגוניה (כמו בכל מדריך אחר שתבחר) וגם לא מעט ביקורת סמויה וגלויה על כל סוג אחר של מטיילים (שלא כמו המחבר) וטיפים (איך לטייל כמו המחבר). והייתי בשמחה נותן דוגמאות, אבל שכחתי אותו בשירותים ציבוריים בתחנה המרכזית בעפולה. שבת שלום:)

yotam

1/5/2008 5:57:14 PM

יפה מאד ידידי, בתגובתך הבוגרת הוכחת בעצם שהעניין היחיד שיש לך כאן הוא כנראה חשבון אישי פתוח עם המחבר, ואין לא שום קשר לספר המצויין "טרקים וטרמפים בפטגוניה". דוגמאות כמובן טרם הבאת לפני קוראינו היקרים, אבל נתת לי תיאבון להוסיף כמה משלי. אז ככה: האם בכל מדריך מטיילים שאבחר אקבל אינפורמציה שתעזור לי באופן אישי לקבוע את קצב הטיול שלי? או אינפורמציה אובייקטיבית ומפורטת שתעזור לי לבחור בין שק"שים/מכנסיים/מעילים/אמצעי בישול שונים? או אינפורמציה שעוזרת לכל אחד לקבוע מסלול אישי המתאים רק לו ולא למחבר בלבד כפי שאתה טוען ?! אני לא מכיר אף מדריך מטיילים שייתן לי מידע כזה ואשמח אם תמליץ לי על אחד (אם גם אותו לא שכחת בשירותים בעפולה או בפוקון בתחנה המרכזית). הביקורת בספר אכן גלויה,ואם אינך יודע לקבל ביקורת אינך חייב, אך המחבר,מבקר תופעה מסויימת, ובניגוד אלייך גם מציע חלופות רבות כפתרון. אתה טוען גם שהמחבר מבקר כל סוג אחר של מטיילים,ונותן טיפים איך לטייל כמו שהוא עצמו טייל. אז מדוע, אם כן, טורח המחבר לציין בפרק "איפה לישון", את כל האופציות הבאות, ואני מצטט:"מלון,צימר,הוסטל,קאסה דה פאמילייה,קמפינג,הוסטל-קמפינג,רפוחיו,לינה בשטח", ואף מסביר באובייקטיביות על כל אחד מהם?? הרי אם באמת היית קורא את הספר היית יודע שידידי המחבר ישן בעיקר באהל ובטח לא במלון או צימר... ומדוע המחבר טורח לציין 11 אמצעי תחבורה אפשריים שונים לטיול בפטגוניה, אם הוא עצמו עשה את כולה בטרמפים בלבד?! אם תרצה עוד דוגמאות כדאי שתקרא את הספר באמת, או שתסגור את החשבון הפתוח שלך עם המחבר ואולי הוא ייאות לתת לך את הדוגמאות בעצמו... שבת שלום ולהתראות יותם

עמרי

1/5/2008 9:48:15 PM

אלהן יותם! לי, בניגוד אליך, אין שום קשר או חשבון עם המחבר,ובטח לא איתך, שהרי עוד לא הייתי בדרום אמריקה. כתבתי פה את דעתי, שהיא נובעת מקריאה של המדריך. אתה לא חייב להסכים עם שומדבר שכתבתי, וגם לא חייב לבטל את דבריי. השרשור הזה מידרדר מתגובה לתגובה. אז אני מכריז בזאת על הפסקת אש ומתחייב לא לענות לך יותר, גם אם תכתוב עוד תגובה כועסת ואמוציונלית.

חגי

1/7/2008 11:00:55 PM

הלו... להירגע! זה רק ספר...

ענת

1/6/2008 9:29:33 PM

תתקשרי אלי רלי אופיר טורס תרמילאות 035269521-129-