אלי

9/5/2007 2:01:56 AM

303

דחוף.....

עשו עכשיו ביטוח לדרום אמריקה וטיילו בראש שקט

התייעצו איתנו בוואצאפ

טוב אז ככה אנשים אני רוצה ביום יומיים הקרובים לסגור כרטיס לתחילת נובמבר... יש מצב שאתם נותנים לי ככה הצעות למסלול הטיול? חשבתי להתחיל בארגנטינה אבל יש לי הרבה זמן מבוזבז עד הקרנבל השאלה אם בין ארגנטינה לברזיל יש עוד מקום שאפשר להיות בו או להימרח בארגנטינה להמשיך לברזיל ומשם להמשיך לפרו בוליביה???? תודה על העזרה.........

אורטל

9/5/2007 7:02:46 PM

יש לך בדיוק את אותה התלבטות שלי הייתה לפני שנה כשטסתי. אני טסתי בסוף ב26 לנובמבר.. אז אם אתה טס בנובמבר אולי באמת כדאי שזה יהיה באמצע נובמבר. אבל גם אם לא תאמין לי שתמצא איפה לטייל. אז ככה אני נחתתי בסנטיאגו צ´ילה.. וירדתי למטה בזיג זג עם ארגנטינה. עד אשוואיה. והיו מקומות שדילגתי עליהם בדרך. אח"כ עלינו לבאונוס איירס והתחלנו את החלק הצפוני של ארגנטינה. כיוון שראינו שעוד נשאר לנו זמן. עשינו משהו שלא הרבה ישראלים עושים ומהעיר סלטה בצפון ארגנטינה עברנו לבוליביה לטופיזה משם יצאנו לסאלר וטיול סוסים וכך העברנו עוד שבוע-שבועיים. משם חזרנו לארגנטינה לסלטה- איגוואסו ולברזיל... כדאי להיות בברזיל לפחות שבועיים לפני הקרנבל. ואם אתה יודע שיש לך הרבה מקומות לראות לפני הקרנבל שנמצאים לפני היעד בו תעשה את הקרנבל אולי אפילו אפשר להגיע לפני.

אלי

9/5/2007 8:00:57 PM

קודם כל תודה... איך בדיוק עברת לבוליביה מארגנטינה צריך טיסה או שיש אפשרות לעבור את הגבול בנסיעה באוטובוס? עוד דבר תכלס לא בניתי מסלול אין לי מושג חוץ מזה שאמרו לי שעדיף בזמן הזה לנחות בארגנטינה... זה סביר בכלל שאני יסע בלי מסלול ומשם יזרום?

אורטל

9/5/2007 9:36:36 PM

זה ממש מצחיק כי אתה ממש מזכיר לי את עצמי לפני שנה בדיוק. אז ככה קודם כל מעבר גבול מארגנטינה לבוליביה. הולך ככה. סלטה היא העיר הכי צפונית בארגנטינה שתגיע אליה- ואני מאוד ממליצה לא לפספס אותה - עיר כייפית מאוד. במרחק 7 שעות נסיעה באוטובוס ממנה יש עיירת גבול ארגנטינאית ששכחתי את שמה. משם עוברים את הגבול ברגל ומגיעים לעיירת גבול הבוליביאנית - ויאסון. משם זה או לקחת אוטובוס לטופיזה שזה שעה וחצי [ כמובן לקחת בחשבון שזה בוליביה וזמנים זה ממש לא הצד החזק שלהם] או לאויוני שזה 6 שעות. ומשם לצאת לסאלאר אני יצאתי מטופיזה. ואח"כ חזרתי באותה דרך, לסלטה. זה לא מסלול אופייני לישראלים. בדר"כ מי שמתחיל בנוב´-דצמ´ עושה את צ´ילה ארגנטינה וישר ברזיל ואח"כ בוליביה פרו קולומביה. אבל לנו היה זמן ואת האמת שלקחנו קצת סיכון כי אמרו לנו שזו עונה קצת גשומה לעשות את הסאלאר. אבל יצא לנו ממש מצויין. בכל מקרה אני נחתתי בסנטיאגו צ´ילה, לעומת רוב הישראלים שנחתו בבאונוס. ואני חושבת שזו החלטה יותר חכמה אם יורדים למטה עד אשוואיה, בכלל אם יורדים דרומה.. כי גם ככה עולים אח"כ מהדרום לבאונוס איירס. בכח מקרה.. אני מייעצת לך משהו אחד ומישהו ייעץ לך משהו אחר. אתה בסך הכל צריך להחליט איפה תנחת [וזה גם לא כזה משנה] ופשוט לזרום. אני חושבת שתתכנן את הארצות שאתה רוצה לנסוע אליהם בסדר מסויים בגדול ופשוט תזרום. האתר הזה עוד יעזור לך הרבה.. ותפגוש כל כל הרבה אנשים בדרך וכל אחד ייעץ לך או יצטרף אליך. זה מה שיפה בטיול הזה שלא צריך לתכנן כלום. תהנה

אלי

9/6/2007 7:55:16 AM

טוב אז קודם כל תודה רבה... קתץ עודדת אותי אני חייב לומר כי ממש אין לי שמץ מה אני הולך לעשות?ולאן אני הולך? אני גם נוסע לבד ככה שזה קצת בעייתי לא לדעת כלום אבל יהיה בסדר נזרום עם זה... עכשיו צריך רק כרטיס ננסה לקנות כבר...ויהיה טוב קיצר תודה רבה...

אורטל

9/6/2007 5:51:55 PM

אני אומנם לא טסתי לבד. אבל הכרתי המון שטסו לבד וכבר בטיסה או ממש יום יומיים אחרי שהם טסו כבר מצאו שותף לטיול.. באמת שאל תפחד.. תסע ותהנה פשוט תזרום עם הטיול. כשתהיה שם תבין כמה זה קל.. וכמה ישראלים יש שם. ואתר הזה באמת הוא סוג של תנ"ך בטיול כי יש בו המלצות על הכל.. אז תעזר בו. שיהיה לך המון כיף. אני קצת מקנאה.. חח

ירון

9/7/2007 1:06:08 PM

במידה ויש לך זמן וגם גיחה אולי לסלאר ולצפון צ´ילה אך יתכן מאד ותגלה כי הזמן עובר מהר ויש הרבה מה עלשות ותרצה להישאר עוד בדרום בכל מקרה ברזיל ענקית ואפשר לעבור אליה גם חודש לפני הקרנבל ויש הרבה מה לראות בדרומה- ריו פלוריאנפוליס אילי דו מל ואחרים כמובן איגואסו לפי לוח הזמני נראה לי שתספיק גם את צפון ארגנאינה המקסים- סלטה ומנדוסה המקסימות חוחוי וסביבתה היפה, לא יודע אם תספיק גם את דרום בוליביה בכל מקרה כדאי גם לנסות בטילוך גם בהמשךאת צפון צ´ילה- סן פדרו דה אטקאמה הקרוב לסלאר וגם פארק לאוקה אליו אפשר להגיע מלהפאז או מאריקה בצפון צ´ילה הו אזור שלא הרבה ישראלים מגיעים אליו מאז העליה בפופולאריות של צפון ארגנטינה והוא מקסים בכל מקרה יהיול ךהרבה אפשרויות רשיתפתחו במהלך הטיול אז מלבד תכנון בגדול אין טעם לתכנן לפרטיפ כי כל פעם צצים דברים לא מתכוננים וגם מכשולים וזה כל הכיף