נתן

8/10/2007 6:05:25 PM

175

תיקים או לא תיקים? זאת השאלה !

עשו עכשיו ביטוח לדרום אמריקה וטיילו בראש שקט

התייעצו איתנו בוואצאפ

שלום לכולם ! אני מתכנן טיול לדרום אמריקה שמתחיל בינואר ורציתי לשאול עם איזה תיק שווה לטייל חשוב לציין שהטיול שאני מתכנן כולל הרבה טרקים שחלקם ארוכים וקשים. אחת התאוריות ששמעתי מספרת על כך עדיף לטייל עם 2 תיקים , אחד גדול ( סביבות ה- 70 ליטר ) ואחר קטן ( סביבות ה- 35 ליטר ) וכך את התיק הגדול משאירים בהוסטל ויוצאים לטרק עם הקטן. בגלל זה נאמר לי שאין צורך להשקיע בתיק הגדול ועדיף להשקיע יותר בתיק הקטן שיוצא איתך לטרקים. יש לי תיק גדול לא מקצועי כזה שהשתמשתי בו בצבא ואני מתכנן להשקיע בתיק קטן ואיכותי . השאלה שלי האם אני יכול לפעול בדרך אחרת, לקנות תיק בינוני ( סביבות ה 60 ליטר ) ולעשות איתו את הכל כלומר לוותר על רעיון ה-2 תיקים ??? האם זה אפשרי ? האם לא ? האם בעל הבית השתגע ? כמה ליטרים שווה לקחת איתך ? למה ומדוע ? בתודה מראש לכל מי שלקח את הזמן לענות ולעזור !!!

ירון

8/10/2007 9:26:59 PM

ואתה מתכנן הרבה טרקים עליך לקחת בחשבון את השוני בין הטרקים בפר/בוליביה לבין צ´ילה ארגנטינה,בפרו ובוליביה שאינן מדינות מסודרות ומערביות (וזה הקסם שבהן) הטרקים נערכים בגובה המקשה על הנשימה תוך עליות וירידות רבות ובתוואי שטח שהוא לעיתים קשה לניווט כמו במקרה של הוואיוואש הוארז וטרקים נוספים באישור קוזזקו ולכן נהוג לשכור פרדות הנושאות את הציוד עליהן וחמר בתור אחריא על הפרדות ומרה דרך, יש כאלו שמנסים בלי במקומות מסוימים אך זה לא אחראי כי ניתן לאבד את הדרך ובנוסף לא באת לעשות גיבוש ובארוצות אלו אתהיכול לעלות ק"מ או שניים ביום וגם לרדת אותם בגובה. ובגבהים של 4000-5000 מטר!! ובאוויר דליל לכן לטרקים אלו אתה לוקח איתך תיק קטן על הגב עם מים מצלמה חטיפים ובגד ארוך/קצר ובתיק הגדול שעל החמור אתה לוקח מה שנחוץ לטרק -בגדים לכמה ימים אוהלים אוכל תרופןת ןוכו´ והשאר נשאר בשק בהוסטל- ולכן שווה להשקיע גם בתיק הקטן שישמש אותך גם כאן וגם לנסיעות שהתיק הגדול בתא המטען וגם לטיולי יום והוא זה שיהיה רוב הזמן עליך, שווה להשקיע אך לא להגזים- אל תיקח משהו ישן מהבית אך גם לא לקנות את הכי יקר- משהו חדש אך לא יקר מדי עם מקום למים ונפח 35-40 ליטר- צבאריס אם הם עדיין קיימים הם תוצרת ישראל- אמיניםזולים וטובים. לעומת זאת בצ´לה -ארגנטינה המצב שונה אלו הן מדינות מערביות או כמעט מערביות ולכן כל הטרקים שם מאד מסודרים- השבילים מסומנים כמו בטורוס דל פיינה יש להיזהר לא לאבד ולעקוב אך לא נהוג לקחת מדריך ובשל הגובה הלא רב שמדובר בגבהים של עד 2500 מטר בארצות אלו אין צורך או יכולת לשכור חמורים ומדריכים ולכן- התיק על הגב. אם אתה מעוניין לטרק הרבה בארצות אלו תקנה תיק מטיילים חדש אם אין בברשותך ישןבמצב טוב או מחבר. אך בשום אופן לא תיק מהצבא תיק טוב יהיה נוח וגם בריא כדאי לבהשקיע והוא גם יישאר לך לשנים רבות לטיוליםנוספים בארץ ובעולם שוב לא להתפתות ולקנות את הכי יקר, כדאי לחפש מבצעים כמו בלמטייל עודפים וחנות לכל הרוחות אך תקפיד שיהיה תיק טיולים ומחברה טובה ולא תיק לבגדים מהצבא ובנפח של 70-80 ליטר 0הם בד"כ מתרחבים כמו 70 +20 וכו´ בנוסף אתה הולך עם תיקים אלו מרחק לא מבוטל בין כלי תחבורה כזה או אחר ובחיפוש אחר מלון ולכן כדאי לקנות גם כיסוי לגשם. אני מקנא בך ,תהנה