אלי

8/3/2007 3:31:46 PM

305

כסף. כמה ואיך לחלק

עשו עכשיו ביטוח לדרום אמריקה וטיילו בראש שקט

התייעצו איתנו בוואצאפ

שלום סידרתי שממוצע יהיה לי כ 1000 דולר לחודש האם זה נישמע בסדר? (זה מה שהצלחתי לחסוך) ואיך כדאי לי לסדר את הכסף? בצ´קים או בכרטיס בינלאומי או הפקדות? איך הדרך הכי נוחה לא להיסתבח והכי בטוחה עם כסף

מיקי

8/3/2007 6:12:04 PM

אהלן. ראשית אני חייב לציין שכולי קנאה. הלוואי ויכולתי להיות עכשיו במקומך. לגבי שאלתך, ממוצע של 1000$ בחודש זה מספיק בהחלט, כל עוד לא תבזבז כסף על ימין ועל שמאל. זה יספיק לך לתנאי מחייה סבירים, בכל הארצות, ולאטרקציות השונות. עניין החלוקה לא אמור להיות כה מורכב, לדעתי אין סיבה לקנות יותר מ-1000 דולר "טרוולרס צ´קס", מאחר ולא בכל המקומות תמצא שערי חילופין משתלמים (בבאונוס איירס בסניפי אמריקן אקספרס ימצאו לרוב השערים הטובים ביותר), ואם תקנה בסכום רב יותר אתה עלול להיתקע איתם, או להפסיד כסף בהמרה לחילופין. עמלות משיכת מזומנים דרך הכספומטים, הן לא גבוהות במיוחד, וממולץ להוציא סכום מכובד בכל משיכה, ולחלק את הכסף על מנת שלא תשא על עצמך יותר מדי (שודים). לא הרבה מטיילים יודעים, אבל לעיתים גיהוצים בכרטיס האשראי עדיפים על משיכות, לכן במקרים מסוימים אל תחשוש מלגהץ (כמובן בבתי עסק מכובדים, שלא יהונו אותך). סע לשלום, תעשה חיים, ושיהיה סכיף. מיקי.

ירון

8/4/2007 4:03:43 PM

של אמריקן אקספרס, בניגוד לתגובה הקודמת יש לציין כי העמלות על חליפין של הטרוולים בד"כ (למעט בצ´ילה) נמוכות יותר ממשיכת כרטיס, הבעיה עם כרטיס שלא כדאי למשוך כמויות גדולות של כסף שיהיהו עליך וכך אתה נאלץ למשוך כל פעם והעמלות גבוהות (שאני טיילתי בסביבות 20 ש"ח למשיכה אולי יותר. בנוסף על הטרוולים יש ביטוח ואין בעיה לקבל חדשים במקום הישנים בכל עיר מרכזית. הלקח שלי (לקחתי רק 1000$ לעומת חבריי שלקחו יותר) הוא כמה שיותר בטרוולים כך גם אתה מפקח טוב יותר על כמה אתה מוציא וזה מועיל מאד. בנוסף לחבר שלי שהוציא כסף בבוליביה פשוט לא יצאו 400 דולר מהכספומט והוא לא פוצה על כך ע"י הבנק וויזה שפשוט סירבו להאמין לו. לגבי גיהוץ- רק בבתי עסק רציניים אמינים ובינלאומיים ולא הייתי מגהץ בכל סוכנות תיירות בפרו ובוליביה לכן הגיהוץ אמנם בד"כ יותר זול אך לא תזדקק לו הרבה (לא הרבה יצא לך לקנות במקדונלדס זארה בתי מלון טובים וכו´). בקיצור- כמה שיותר טרוולים ומקסימום אפשר לקנות בכל עיר מרכזית בה יש סניף של אמריקן אקספרס- לימה, בואנוס איירס, ריו וכו´

ירון

8/4/2007 4:12:31 PM

600 שולר לחודש הם די והתר כדי לחיות ברווחה (תלוי בכמות האטרקציות אם תעשה גם רפטינג גם אינקה טרייל,פארק מנו וטיפוס על איזה הר זה אולי יהיה יותר) בכל מקרה בבוליביה זה יספיק בטוח לחיים טובים.כך בחשבון שטרקים דווקא חוסכים שכן אתה חי בטבע. לגבי צילה וארגנטינה, התייקר מאז שהייתי ולכן 100ס דולר זה הגיוני ולגבי ברזיל- גם התייקרה- תלוי בכמות הנסיעוץ המדינה ענקית והנסיעות יקרות ככל שתיסע יותר ההוצאה תהיה יותר משמעותית- אוכל והלינה שם זולים. מקנא בך מאד.

Inbar

8/4/2007 4:28:53 PM

דיברתי עם הפקידה בבנק, ויותר לא מבטחים טרוול צ´קס