zachi

5/10/2014 8:47:09 PM

98

עזרה דחוף

שלום לכולם. אני ואשתי,זוג דתי, טסים ב26.5 לפרו ובוליביה ל6 שבועות. אשמח לשמוע הערותהארות על תכנון הטיול. צירפתי תמונה מפורטת של תכנון הטיול(גאנט). זה עיקרי הטיול. שבוע 1 - נחיתה בלימה ביום רביעי ב7 בבוקר. יציאה ל"גלאפגוס לעניים" או לאיקה לעשות סקי חולות(מה עדיף?),נסיעה לקוסקו לשבת(יש אוטובוס ישיר מאיקה לקוסקו?). שבוע 2 - מאצ´ו פיצ´ו(רק ראשון שני כי בשלישי בערב יש חג - שבועות) + אטרקציות בקוסקו(כמה עולה מאצ´ו פיצ´ו?). שבוע 3 - נסיעה לווארז ותחילת טרק וואי- וואש.(מתי כדאי לסוע?מוצ"ש? יש אוטובוס ישיר מקוסקו לווארז?כמה עולה אוטובוס?) שבוע 4 - המשך וואי-וואש (סיום ביום שלישי/רביעי) נסיעה לבוליביה (דרך קוסקו ואז לפונו ומשם לבוליביה?כמה עולה?) - עצירה בחוף קופה קבנה ליום אחד ולהגיע לשבת ללה-פאז(נספיק?) שבוע 5 - פאמפאס (כמה עולה?) שבוע 6 - סלאר (כמה עולה? יש אוטובוס משם ישר לסנטה קרוס?יש לנו טיסה מסנטה קרוס ביום ראשון.) אני יודע שההתחלה לא אידאלית(קודם קוסקו ואז ווארז ואז בוליביה) אבל בגלל חג שבועות אנחנו לא יכולים להתחיל את הוואי וואש. עם כמה כסף מזומן כדאי לנו להגיע? איפה כדאי להמיר? איך משלמים לטרקים(דולרים?פזו?)כמה זמן לוקחת כל נסיעה?

מחפשים מלון בדרום אמריקה?

קבלו הצעות מחיר ישירות למייל

Ofek

5/11/2014 1:45:11 AM

שבוע 1 - תתחיל מהגלפגוס לעניים,אח"כ תעשה את איקה ( אפשר לתפור את איקה ביום אם רוצים...,אבל תכלס נחמד שם ממש להשאר לאיזה יומיים שתדע,במיוחד לזוגות! המלונות שם אחלה עם מועדון צמוד ) אם אני לא טועה יש נסיעה ישירה מאיקה לקוסקו,אם לא תחזור 4 שעות ב 60 סול ( 90 שקל ) חזרה ללימה ומשם...אגב,ממליץ לך לבדוק כמה תעלה לך טיסה,יכול לחסוך נסיעה ארוכה ולא נעימה במעברי גובה ( לאוזניים ) , אם אין לך בעיות אוזניים הנסיעה עצמה שטויות... 2.מאצ´ו פי´צו ביומיים זה צפוף שתדע,זה גם כרוך בכך שתפספס דברים בדרךתהיה הרבה זמן ברכב... יש מסלולים שונים שם בכל הסוכניות..אתה תראה כבר ( יצאתי עם ראול,עמד בדברים שאמר ) המאצ´ו פי´צו סביב ה 200 דולר,אטרקציות נוספות עולות עוד... אבל אם אתה עושה את היומיים,לא יהיו לך אטרקציות נוספות 3.למה? למה לחזור לקוסקו ואז לווארז? כבר עדיף לך לעלות לווארז להתחיל בטרק "קליל" כמו הלגונה 69,לחכות יום יומיים להסתגל לגובה ולצאת לוואי-וואש...אתה תפסיד הרבה כסף וזמן בלעשות קצה לקצה פעמיים! תעשה את הווארז לפני קוסקו לדעתי.. 4.הנסיעה מקוסקו לבוליביה לא יקרה מדי,אני עשיתי הפוך אז זה קצת יותר זול ( בוליביה יותר זולה ),בגדול מקוסקו תסע לפונו ומשם יש לך מלא אוטובוסים לקופהקבנה...אם אתה יוצא ביום שלישי כבר לכיוון קוסקו אני מאמין שתוכל לתפור את זה עד שבת ללה פאז... אגב,רק פה בערך נפל לי האסימון שאתם דתיים..ברור לך שהוואי-וואש הוא 10 ימים וידליקו לך אש בשבת כדי להכין אוכל נכון? לא הייתי מציע לך לנסות לשרוד את הטרק הזה על טונות... 5.פאמפאס - אתה קודם צריך לסגור טיסה לרורה,לפעמים לא תמיד יש ליום יומיים קדימה..זה כבר עניין של מזל...בשום פנים ואופן לא להתקמצן ולקחת אוטובוס,הוא משמעותית מאד יותר זול,אבל בהתאם לכך מסוכן והנסיעה ס-י-ו-ט. הפאמפס אמור לעלות סביב ה 1000 בוליביאן אם אני זוכר נכון ל 4 ימים? לא זוכר במדויק.. זה +-... שבוע 6 - סלאר,תלוי אם אתה יוצא מטופיזה או אויוני,בגדול גם סביב ה 1000 בוליביאן(500 שקל),לא יהיה לך משם אוטובוס ישיר לסנטה קרוז,מה שכן תבדוק טיסה מאיוני לשדה בסנטה קרוז..אולי יהיה לך שווה במקום לנסוע ללה פאז ואז סנטה קרוז,וזה נסיעות ארוכות ולא הכי נעימות ( צא מנקודת הנחה,שבבוליביה,שום אמצעי תחבורה לא נוח אם הוא על "כביש" ) . גם אם אתה לא יכול להתחיל את הוואי וואש אז תעלה לווארז ותעשה את השבת בבית חבד שם.אתה מבזבז זמן יקר וגם כסף על להתחיל בקוסקו. אגב משהו מאד חשוב לגביי הסיום שלך - לא אידיאלי להגיע בבוליביה "יום לפני" לטיסות או דברים שסגור מראש,בבוליביה אי אפשר לדעת מתי יחסמו כביש בהפגנה,תהיה הצפה,מזג אוויר שלא מאפשר נסיעה וכו´...מומלץ לקחת יומיים לפחות לכל כיוון ( לא צריך שבוע כן? אבל להשתדל להמנע מדקה 90 ) עם כמה כסף קשה לי לומר לך..לזוג או יחיד? מלונות או הוסטלים? זה תלוי בהמון דברים...2 אנשים יכולים לעשות את אותו הטיול ואחד יוציא כפול ובפחות זמן... המרה - תמיר בנתב"ג לקצת סול שיהיה לך רק לנחיתה..אח"כ שאתה נוחת תוציא בכספומטים רגיל..תמיד שיהיה לך 200 דולר באיזה תא בתיק למקרה ו.. ( 200 לאדם,לא לשניכם ) לטרקים אפשר לשלם איך שתרצה,לא יהיה להם בעיה לקבל דולרים אם תרצה,בבוליביה נהוג בבוליביאן,בפרו יותר בדולרים. אגב בקוסקו יש לך לעשות באנג´י,סופרמן ( הפוך ) ומלא אטרקציות יומיות,אתה תגיע לשם ואתה תראה.. כנ"ל לגביי לה פאז עם אטרקציות,אבל בבוליביה לא עושים אקסטרים!!! חוק!!! ותנסה להמנע מטרקים של שאול,מסוכנים,ואחרי הוואי-וואש לא תראה יותר מדי חדש. נסיעות בגדול למיטב זכרוני,לא וודאי 100 אחוז.. לימה-איקה ( 4 שעות ) לימה-ווארז ( 12 שעות ) ווארז-קוסקו ( 24?) קוסקו-לה פאז (בישיר זה סביב ה 12 ) לה פאז-אויוני ( 12 ) לה פאז-סנטה קרוז ( 27 )