רפי

2/13/2014 11:36:11 AM

152

טיול לפרו

עשו עכשיו ביטוח לדרום אמריקה וטיילו בראש שקט

התייעצו איתנו בוואצאפ

שלום רב אנחנו מתכננים טיול של שבועיים בפרו בסוף אפריל תחילת מאי . רציתי להתייעץ לגבי המסלול ומס´ דברים נוספים: המסלול שקבענו הוא כזה : כרטיס טיסה מהארץ ( 1300$ לערך) נחיתה ברבע לשש בבוקר בלימה , נעביר כמה שעות בלימה ואז טיסת פנים לקוסקו ולינת לילה שם. יום למחרת בצהריים אוטובוס לאורובמאבה , אוטובוס נוסף לאויאנטאייטמבו, שם קונים כרטיס לרכבת לאגווה קליינטס לשמונה בערב, לילה באגווה קליינטס. בבוקר עלייה למאצו פיצו , חזרה לאגווה קליינטס ולילה נוסף שם או לחילופין אוטובוס לאויאנטאייטמבו ולינת לילה. בבוקר חזרה לקוסקו ובערב אוטובוס לילה לנסקה ולינת לילה שם , בנסקה טיסה מעל קווי נסקה וסיור בעיירה ואחר הצהריים נסיעה לאיקה ולינת לילה שם. בבוקר באגי וגלישת חולות ואחר הצהריים אוטובוס ללימה ומשם אוטובוס לילה לטורחיו , יום בטורחיו ואוטובוס לילה למנקורה. שם 3-4 ימים ומשם לפיורה וטיסה ללימה יום לפני החזרה לארץ. מספר שאלות: 1. קודם כל-המסלול נראה סביר? עמוס? לצמצם? 2. הטיסה הפנימית מלימה לקוסקו כמה עולה האם צריך להזמין מהארץ או שניתן דרככם? ואם אין טיסה כמה זמן זה באוטובוס, מה העלות ומה הסיכון ? ככלל כמה בערך עולה טיסה פנימית בפרו? 3. הכרטיס לרכבת מאויאנטאייטמבו לאגווה קליינטס , האם צריך לקנות מראש , כמה עולה ? 4. האוטובוס מקוסקו לנסקה , כמה זמן נסיעה ומה המחיר והאם יש אוטובוס מקוסקו לאיקה ? 5. הטיסה מפיורה ללימה , כמה זמן מראש צריך להזמין ומה המחיר? 6 . האם יש יעדים שלא רשמנו וחובה לראותם ? האם יש מקומות שניתן לוותר עליהם במסלול הנוכחי? 7. האם יש סכנה של מחלת גבהים בעלייה למאצו פיצו ? תודה מראש

למידע נוסף על: פרו
edelman

2/13/2014 3:24:00 PM

שלום! 1. המסלול בגדול סביר, אבל מעניין אותי לדעת מה אתם הולכים לעשות בפלורה. מעבר לזה נראה לי קצת מיותר להגיע אליה ואל מנקורה-הן מאוד רחוקות מכל שאר המסלול שלכם, ולדעתי לא כ"כ שוות את ההגעה. בנוסף, הקצבתם מעט זמן לאזור קוסקו-שם יש המון מה לראות ומה לעשות, ולכן אני ממליצה לכם לוותר על העלייה צפונה ובמקום להוסיף עוד כמה ימים באזורה (למשל, ע"מ לטייל ב"עמק הקדוש"). 2. טיסות בכל מקרה עדיף להזמין מראש בטיול קצר. את ההזמנה אפשר לעשות מהארץ דרך סוכנויות מפה, או דרך האינטרנט (עצמאית או דרך סוכנויות מקומיות בדרו"א). טיסה מקוסקו ללימה היא יחסית זולה (לא פחות מהאוטובוס), אך יש המחשיבים את הדרך הזו כנסיעה מסוכנת ולא מומלצת. 3. את כרטיס הרכבת וכרטיס הכניסה למאצ´ו פיצ´ו עדיף לקנות מראש, אבל אפשר לעשות זאת גם עם ההגעה לקוסקו. בעיר עצמה ישנן הרבה סוכנויות המציעות את הטיול, ע"פ הפירוט שלכם, רק עם הסעה מסודרת לרכבת, למשל. אם אני זוכרת נכון-טיול כזה אמור לעלות כ-160 דולר לאדם (אולי קצת יותר) וכולל בתוכו גם את הלינה ולפעמים גם ארוחת ערב. 4.האוטובוס מקוסקו לאיקה ומקוסקו לנסקה הינו אותו אוטובוס (הנסיעה לנסקה היא כ10 שעות), והוא גם ממשיך אח"כ ללימה. זהו אותו כביש שרבים מחשיבים כמסוכן, ואם החלטתם לוותר על הנסיעה בו תוכלו לקחת טיסה חזרה ללימה וממנה לקחת אוטובוס של כ-5 שעות לאיקה. 5.לצערי אני לא יודעת להגיד כמה הטיסה עולה, אבל כמו שאמרתי-מומלץ להזמין מראש. 7. בעלייה למאצ´ו פיצ´ו בדר"כ אין בעיה של מחלת גבהים. אשמח לעזור בכל שאלה נוספת! להתראות, תכלת אדלמן, בשם צוות ה"קאסה זולה"=סוכנות נסיעות, אכסניה והשכרת דירות בבואנוס איירס, ארחנטינה מייל: info@casazoola.com.ar טלפון: 54-11-43421187 טלפון ישראלי במחיר שיחת בזק רגילה: 03-7229339

רפי

2/13/2014 5:09:01 PM

תכלת שלום. בפלורה אין לנו מה לחפש-הכוונה היא להגיע למנקורה.ממה שקראתי מדובר בעיירת חוף נחמדה ורצינו קצת בטן-גב בשמש אחרי כל הנסיעות. יש לך הצעה אחרת למקום עם ים ושמש? אני אשמח.עוד שאלה-אמרו לי בארץ שטיסות הפנים בפרו כבר מלאות ברובן ושאם נחכה עוד קצת-כבר לא יהיו מקומות.נשמע סביר או שיש לנו עוד קצת זמן?