ליאורה

12/25/2006 11:05:54 PM

148

מר דל פלטה. חשוב מאוד!!! -140-

שלום לכל המצ´וטטים - ובעיקר לאלה שהתארחו אצלי (ב"אצליאורה") בתאריך 23/12/06 ולדאבוני לא השאירו אי-מאייל ברור. זהו המקום העיקרי, אם לא היחידי שבו יש סיכוי גבוה שהמבקרים הנ"ל יראו את המכתב המצורף (מכיוון שהגיעו בעיקר דרך אתר גרינגו). המכתב המצורף, אותו שלחתי אתמול לקונסול ישראל בארגנטינה, מסביר את השתלשלות הדברים שלא היתה לי שליטה עליהם. לסיכום: אני מנסה בימים אלו למצוא מקום חלופי, לכשאמצא, אודיע בפורום ובדף הבונוסים שבאתר זה. בינתיים, עדיין ביכולתי לייעץ, לכוון ולשווק אטרקציות מקומיות במחירים מוזלים כגון צניחה חופשית במחיר הכי זול בארגנטינה(כולל DVD ותמונות), כניסה לאקווריום המחודש ועוד. הטלפון שלי הוא: 4763066 (ממר דל פלטה) 02234763066 מכל מקום אחר בארגנטינה סלולרי:155252824 ממר דל פלטה 0223155252824 מכל מקום אחר בארגנטינה או באי מאייל שמפורסם לעיל. לשירותכם, ליאורה מאחלת שנה אזרחית פוריה ומאושרת לכולם!!! לכבוד 24/12/2006þ קונסול ישראל בארגנטינה מר אורי דוד א.נ. שלום רב שמי ליאורה פוסין, אזרחית ארגנטינאית וישראלית. כיום, מתגוררת בעיר מר דל פלטה, שבפרובינציה þ של בואנוס איירס.þ לפני כשבועיים הגיע לידך פרסום של ההוסטל שפתחתי בעירי: "אצליאורה". מטרות ההוסטל היו: אירוח þתרמילאים ישראלים תוך מתן אינפורמציה והכוונה בעיר וגם הפצת יופיה ויחודה כמוקד תיירותי עבור ישראלים.þ ההוסטל, ברח´ סלטה 1350 היה אגף של מלון גראן פלורידה בבעלות מר סבסטיאן טורס בוט, ואחד משני þהמלונות שבבעלותו (המלון השני הוא מלון בולבר, שברח´ קוריאנטס 1965 במר דל פלטה).þ לאורך כל הדרך, מר טורס בוט, הפר את הסכם העבודה בינינו בצורה בוטה כשהשיא היה ב- 23/12/06 þכשהשאיר 17 ישראלים ובחורה צרפתיה, שהצטרפה אליהם, ברחוב.þ בעל המלון תכנן לסגור את מלונו, בו היה ההוסטל, מה-24/12/06 ועד ה- 2/1/07, אך סוכם בינינו שהחלק þשלנו ימשיך לפעול כרגיל, אך כשהתקרב המועד, שינה את דעתו (יתכן בגלל סיבות כלכליות אך בעיקר þמהסיבות שמפורטות להלן) ודרש לסגור את כל המלון. כמו כן, אמר שאינו מעונין יותר לעבוד איתנו כי זה גורם þלו ל"הרבה בעיות" עם יתר האורחים שבמלון. חשוב לציין שכל זה קורה רק מספר ימים בלבד בטרם מתחילה þהעונה הבוערת של העיר, תוך ידיעה שקשה מאוד למצוא מקום חילופי בתקופה זו וגם, תוך ידיעה שהוא פוגע þביוזמה עסקית חדשה שנבנתה בעמל ובמאמצים רבים ובה מעורבים גופים רבים (סוכנוית נסיעות והוסטלים þלישראלים בכל דרום אמריקה, אתרי אינטרנט רבים, משרד התיירות בעיר ועות). ביקשתי ממנו שידאג לפחות þלפתרון עבור הלקוחות שלנו שנצאים בהוסטל ואז הציע שהוא יארח אותם במלון השני שבבעלותו, באותם þתנאים, למרות שמדובר במלון בדרגה גבוהה יותר, ואף ציין שידאג להסעתם.þ בבוקר של ה-23/12, חמש מוניות חיכו כדי להסיע את האורחים שלנו למלון השני תוך שהוא מחייב אותי (כך þנמסר לי ע"י פקידי הקבלה של המלון) לפנות מיידית את משרדי מכל תכולתו, כי מאוחר יותר, כל המלון יהיה þסגור ולא אוכל לעשות זאת עד ה- 2/1/07. þ כיוון שרציתי להיות נוכחת בזמן חלוקת החדרים במלון השני, עכבתי את המוניות, והתחלתי לארוז את דבריי, þבעזרתם האדיבה של החבר´ה עצמם ורק אז שלחתי אותם כשבמקביל הזמנתי הובלה שתקח את הדברים שלי þלביתי.þ פקידת הקבלה ניסתה פעם נוספת לעכב אותי כשהיא מציינת שבעל המלון ביקש שאני אסגור איתה את החשבון þשל היום האחרון, כיוון שהוא עצמו, עסוק מאוד... þ תוך כדי שאנו מסכמות את החשבון, מתקשר אלי אחד התרמילאים ואומר לי שיש בעיות במלון השני...þ נסעתי מיד לשם... ואז הסתבר לי שבעל המלון לא נתן שום הוראה, לאף אחד, לארח את הלקוחות שלי שם וגם þשכל המלון מלא.þ גם אני וגם פקידת הקבלה ניסינו ליצור קשר עם בעל המלון אך ללא הועיל.þ בינתיים, חלק מהתרמילאים התפזרו למלונות אחרים, עוד לפני שאני הספקתי להגיע, מה שמאוד צער אותי, כי þלא רציתי שיווצר הרושם שאני מרמה אותם בצורה כלשהי ובעיקר, זה היה מתפקידי וחובתי, לדאוד להם þלמקום חילופי, מה שעשיתי, מאוחר יותר אם אלה שנשארו.þ כעבור כשעה וחצי של המתנה מורטת עצבים לבעל המלון, פקידת הקבלה דרשה שנפנה את המקום אחרת היא þתזמין את המשטרה.þ הסברתי לה שמעבר לעובדה שאני מחכה לבעל המלון, היו ברשותי החפצים האישיים של שלושה אורחים þשיצאו לצניחה חופשית וכי הם אמורים להגיע לשם, לכן אני לא יכולה לפנות את המקום. משראתה שאין þבכוונתי לפנות את המקום, היא הזמינה את המשטרה, דבר שגרם אי נעימות ועגמת נפש רבה לחבר´ה הישראלים þולי.þ חמשת השוטרים שהגיעו חמושים למקום, הקשיבו תחילה לגירסתה של פקידת הקבלה ואח"כ הקשיבו þלהשתלשלות העניינים מפי. הם נתנו לי להבין שברור להם שמדובר במעשה מרמה בוטה אך הציעו שאצא þלחפש מלון אחר לאלה שעדיין היו איתי, תוך שהם נשארים שם למקרה שיגיעו החבר´ה מהצניחה (וגם כדי þלשמור על חפציהם) ו/או בעל המלון. כך עשיתי ואף שילמתי זאת מכספי. þ חשוב לי לציין, במקרה זה, שהתנהגות וגישת השוטרים הייתה למופת.þ אדוני הקונסול: יתכן וכלל לא הייתי פונה אליך עם מקרה מצער זה (...הרי אין בכוונתי ליצור תקרית þדיפלומטית...), אילולא היה מדובר ב- 17 אזרחים ישראלים צעירים שנשארו ברחוב, שעה שכל רצונם היה þלבקר ולהנות מעיר מיוחדת זאת ואילולא קדמו לארוע זה שלוש תקריות נוספות עם בעל המלון...þ האירוע הראשון היה כשאחד האורחים של המלון, התלונן בפני ובפני בעל המלון שאחד הישראלים "מתבדח" þעם חבריו תוך כדי שהם מסתכלים עליו.......(מיותר לציין שהוא כלל לא ידע עברית........). התקרית השניה þהיתה שבעל המלון התלונן בפניי שאחד ה"תרמילאים שלי" הדליק כמה נרות על "מתקן מוזר" בחדר האוכל þþ(בהיותו לבד) ועשה מין טכס משונה....(הסברתי לו שמדובר בחג החנוכה שלנו וכל מה שקשור לזה.....כדי þלהאיר קצת את בורותו...) ובמקביל לשני אלה, בעל המלון הורה להוריד שלט העברית (בכוונה עשוי בכתב þיד...) שהיה בפתח המלון ובו היה כתוב "ברוכים הבאים". בדיעבד הסתבר לי מפי אחד העובדים, שהוא נתן את þההוראה כי אותו אדם של התקרית הראשונה, שכנע את בעל המלון שהשלט העברית יכול לגרום לפיגוע וכי זה þפוגע ב"שמו הטוב"של המלון...þ בימים אלה, אני עושה את כל המאמצים לארגן את ההוסטל במיקום אחר. אחרי ארוע עגום זה, אני רואה את þעבודתי הרבה מעבר לצד העיסקי או התיירותי... אני יודעת שהקהילה היהודית כאן לא תעשה שום דבר במקרים þכאלה, להפך......הם מפחדים (ולא מפיגוע דווקא, þ כפי שאתה ודאי יודע.........) אבל אני לא יכולה לשמור על הישראלים לבדי.......אני זקוקה לתמיכתך ולעזרתך þבנושא זה, ועד כמה שהבנתי, אני יכולה לסמוך עליך. þ אבקשך ליצור איתי קשר בדחיפות, על מנת שאוכל להספיק לשקם את העסק שהקמתי, לפני שתיסתיים עונת þהתיירות הקצרה מאוד, לדאבוני, ושטומן בחובו לא רק פן כלכלי, אלא גם תיירותי, עם זיקה לישראלים þþ(היעוד, להזכירך - הוא לישראלים...)þ אני מודה לך מקרב לב.þ איחולים לשנה אזרחית פוריה ושלווה.þ בכבוד רב,þ þ ליאורה פוסיןþ þ * מכתב בנוסך דומה, מסרתי אישית, בלשכת ראש העיר :מר þדניאל כץ וכן לנשיא משרד התיירות העירונית ולמזכיר þ התאחדות המלונאים במר דל פלטה.þ העתק ישלח לכל 17 הישראלים שהתארחו באותו היום בהוסטל

מחפשים מלון בדרום אמריקה?

קבלו הצעות מחיר ישירות למייל

אלי

12/27/2006 3:02:09 PM

ישבתי וקראתי הכל.... פשוט זבל של בן אדם!!! לכי ותפתחי משהו יותר מושקע מול המלון שלו

איתי

12/27/2006 8:11:15 PM

אני לא מבין. לא חתמתם על חוזה עבודה? נשמע לי, ע"פ הסיפור שלך, כאילו הבן אדם פשוט הפר חוזה. לדעתי תביעת נזיקין בפתח עונת התיירות זה הדבר האחרון שהוא רוצה, והוא ישנה את דעתו. נוסף לכך שהתביעה יכולה להיות מאוד כואבת לארנק שלו, מאחר ויהיה עליו לשלם לך גם על הוצאות ההקמה והפרסום שירדו לטמיון, ובעיקר על אובדן הכנסה עתידי! שיהיה בהצלחה...