Tanya

4/28/2013 9:04:49 PM

194

עצות? (אקודור-פרו ב3-4 שבועות)

עשו עכשיו ביטוח לדרום אמריקה וטיילו בראש שקט

התייעצו איתנו בוואצאפ

היי לכם, אני ובעלי מתכננים נסיעה לאקוודור ופרו לקראת סוף ספטמבר, למשך 3-4 שבועות. התכנון הקיים כרגע הוא להגיע לקיטו ולסגור שם הפלגה לגלאפאגוס, שהבנו שפי כמה וכמה זול יותר להזמין במקום, ובהתאם למתי תהיה ההפלגה לתכנן את שאר המסלול, שגם טרק כלשהו שכולל את המאצ´ו פיצ´ו צריך להיכלל שם (האינקה טרייל בעייתי עקב הצורך לסגור תאריך הרבה מראש). אנחנו חייבים לתכנן לפחות חלקית כדי להספיק משו בזמן היחסית קצר שעומד לרשותנו (עובדים ולומדים... אי אפשר לקחת יותר מחודש הפסקה) התכוונתי לקרוא על המדינות והמלצות לביקורים וטרקים, ולרשום לעצמי נקודות, כדי שכשנסגור את ההפלגה יהיה לנו מושג כלשהו לאן אנחנו יכולים להספיק. התחלתי לקרוא על אקוודור וברגע שהגעתי למקומות מומלצים הלכתי לאיבוד כבר על העיירה הראשונה והאזור שלה. יש כל כך הרבה אפשרויות, ולכל אפשרות מיליון טיפים ואזהרות, איך מוצאים את עצמך בכל זה? איך לא מפספסים אזהרות אבל גם לא מבלים כל ערב בטיול עם האף דבוק למסך (אם בכלל תהיה כזאת אפשרות)? חשבתי במקור לכתוב לעצמי קצת על כל מקום, אבל יש כל כך הרבה מידע שנראה לי רלוונטי שאני לא יודעת איפה להתחיל. עצות לשוקיסטים? תודה מראש, טניה

אורית

4/30/2013 1:14:53 PM

קיטו היא לא מקום לבלות ולשהות. לכן חבל על הזמן של חיפוש ומציאת שייט אחרי ההגעה לקיטו. המלצתי לארגן זאת מראש. הדרך הזולה ביותר (גם יותר זול מדילים של הרגע האחרון בקיטו) זה לסגור דרך איתי מהוסטל טרנסילבניה בבניוס. הוא חי כבר הרבה מאוד זמן באקוודור ובקיא ומקושר עם מי שצריך. תעשי איתו בירורים קודם ותסגרי שבועיים-שלושה קודם כדי להבטיח מקום או לפי מה שאיתי יגיד לך. לא לחכות לרגע האחרון בטיול קצר בזמן. כתובת המייל של איתי: אפשר לכתוב לו בעברית כמובן hostal.transilvania@gmail.com האתר שלו: http://www.transivania.lobopages.com/?ln=he נעזרתי בשירותיו אלו והייתי מאוד מרוצה אם את רוצה עוד עזרה - אשמח

edelman

4/30/2013 2:56:26 PM

שלום טניה! קודם כל אני חייבת לציין שיש לכם מעט מאוד זמן ולא תספיקו הרבה. כמו שכבר נאמר-אין לכם מה לבזבז את זמנכם בחיפוש אחרי דילים טובים בקיטו, אלא לנסות לסגור מראש דרך סוכנויות, רצוי בגוויאקיל. אם אתם יכולים אגב לנחות שם מראש, זה בכלל טוב. אטרקציה טובה נוספת שיש לאקוודור להציע בתקופה זו היא שייט לצפייה בלוויתנים בפוארטו לופז (כ-4 שעות צפונית לגוויאקיל). באניוס היא עיירה של אטרקציות שיושבת בנוף מדהים, אבל מרוחקת כ-8 שעות נסיעה. אם אתם בכל זאת נוחתים בקיטו היא בהחלט שווה עצירה בדרך ליומיים-שלושה וכך גם לגונה קילוטואה והר הגעש קוטופקסי הנמצאים בין קיטו לבינה. כדי להגיע לפרו בחסכון של זמן אני ממליצה לכם לקחת טיסה מגוויאקיל לקוסקו (קונקשיין בלימה) ושם תוכלו לצאת לטרק המסתיים במאצ´ו פיצ´ו. הטרקים המפורסמים ביותר אחרי האינקה טרייל הם הסלקנטאי (סה"כ 5 ימים) והג´ונגל אינקה טרייל שמשלב בתוכו מספר אטרקציות (אופניים, ראפטינג, אומגה, מעיינות חמים וכו´, סה"כ 4 ימים). אם עדיין יש לכם קצת זמן מומלץ לטייל בקניון קולקה הנמצא ע"י ארקיפה. אשמח לעזור בכל שאלה נוספת! להתראות, תכלת אדלמן, בשם צוות ה"קאסה זולה"=סוכנות נסיעות, אכסניה והשכרת דירות בבואנוס איירס, ארחנטינה מייל: info@casazoola.com.ar טלפון: 54-11-43421187 טלפון ישראלי במחיר שיחת בזק רגילה: 03-7229339