ימית

8/22/2012 10:26:28 PM

343

התייעצות לגבי מועד הטיסה(:

שלום לכולם!(: אני חייבת ייעוץ. התכנון שלי היה לטוס לדרום אמריקה בסביבות אפריל (אני מתכננת לכלול את ארגנטינה, צ´ילה, ברזיל, פרו ובוליביה), אבל אז הבנתי שיכול להיות שהזמן הזה בעייתי מבחינת העונות... השאלה שלי היא עד כמה זה באמת בעיה? ונניח שתהיה לי אפשרות להקדים את המועד לפברואר - עד כמה זה יעזור? אשמח לתשובה כי אני קצת מבולבלת! תודה רבה(:

אסף

8/23/2012 2:00:09 AM

אוקיי, אפריל זה באמת זמן בעייתי לארגנטינה וצ´ילה.. כיוון וכבר לא תוכלי לרדת לאושוואיה ולהתחיל להעלות (בתאכלס את יכולה, אבל תתכונני לשלג, גשם, רוחות וכיף אחד גדול) אם תוכלי להתחיל בפבואר בארגנטינה זה יחסית זמן טוב.. ארגנטינה וצ´ילה עד אפריל, ברזיל בוליביה ופרו.. כמה חודשים את מתכננת? אני יכול לעזור לך גם לבנות מסלול :)

ימית

8/23/2012 5:42:31 PM

אממ.. אכן לא נשמע מפתה במיוחד עניין השלג והרוחות;) התכנון כרגע הוא סביבות ה-4 חודשים, אבל כלום עוד לא סגור.. האמת שחשבנו גם לשלב איזו ארץ ממרכז אמריקה בסוף אם יסתדר. פברואר זה זמן מספיק טוב, או שעדיף לחכות כבר לסביבות נובמבר הבא (מה שממש לא מתחשק לי לעשות..)? והאמת שכן, יהיה ממש נחמד אם תעזור לי לבנות מסלול! תודה! כמו שאפשר לראות אני לא מאוד בקיאה בעניינים... :)

אסף

8/23/2012 9:00:52 PM

אוקיי, מהניסיון שלי: אני התחלתי השנה בתחילת פבואר את הטיול מהקרנבל פלורינפוליס איגואסו רוסאריו טיסה לאושוואיה, עלייה עד לאל קלאפטה וטיסה חזרה לבואנוס (הקרראטארה לא עניינה אותי והרגליים שלי היו גמורות מהטורוסים חח - חרא נעליים) מבואנוס לברילוצ´ה פוקון סנטיאגו מנדוזה סלטה סן פדרו דה אטקאמה (צפון צ´ילה) יציאה לסלאר דה איוני פוטוסי לה פאז, רורהנבאקה (וחזרה) קופקבנה (איסלה דל סול) ומעבר לפונו לאיים הצפים - קוסקו ארקיפה נאסקה איקה וואראז ולימה כל זה לקח לי 5 חודשים, עם טרקים וקצת היתקעויות במקומות.. כמובן זה תלוי באופי הטיול שלך.. (רוב הפעמים אנשים מבינים את זה במהלך הטיול..) מה שאני מציע, תתחילי מארגנטינה תרדי ישר לאושוואיה ותתחילי להעלות (המסלול שלי הוא רק דוגמה, תקני ספר של לונלי פלאנט, תתחילי לחפור על כל האתרים של המטיילים ותמצאי מקומות שמעניינים אותך) ארגנטינה - חודש - חודש וחצי ברזיל עד חודש בוליביה - חודש פרו - חודש פנמה/מקסיקו/ ושותפיהם - עוד שבועיים...

נוה

8/26/2012 8:08:20 PM

תטוסי רק בעונה הרלוונטית למדינה, פברואר כבר מאוחר לארגנטינה וצ´ילה אך מעולה לברזיל, אם את מתכננת על מרץ אפריל לכי על פרו בוליביה בדיוק מתחילה העונה ומשם תעלי צפונה (קולומביה/ אקוודור/ מרכז אמריקה). אל תעשי שטות ותתקעי בקור ובגשם כמו האירופאים... בהצלחה!