עדי

3/24/2012 4:15:56 PM

417

צריך קצת עזרה בתכנון הטיול

אני טס ב-4.4 לבואנוס, משם אנחנו לוקחים טיסה לאל קלפטה ממש כמה ימים אחרי, הכוונה היא לנצל את כל הזמן שעוד אפשר לטייל בפטגוניה עד שנגמרת לגמריי העונה. אחר כך הכוונה היא לעלות צפונה.. ואז יש לי התלבטות: בגלל שאני קצת מוגבל בזמן, אני מתכוון לוותר על ברזיל. איך כדאי לתכנן את המסלול ככה שאוכל לבלות זמן נוסף במקומות הבאים: 1. בואנוס איירס (סיבוב שני) 2. קורדובה 3. סלטה (כנראה לפני שאחצה את הגבול לבוליביה) 4. מפלי האיגוואסו - הצד הארגנטינאי אני מבין טוב מאוד שזה יכול להיות תיזוז משמעותי ולכן לוקח בחשבון גם טיסות, אבל לא רוצה להסחף עם זה יותר מידי.. מה דעתכם? המסלול הכי סביר שהעלתי בדעתי הוא לעשות: קורדובה, אוטובוס לאיגוואסו (21 שעות, 70$ בערך) - משם טיסה לבואנוס (סביבות 232$ לפי LAN) - להיות בבואנוס עד שימאס - טיסה לסלטה (סביבות 261$ לפי LAN). אופציה נוספת היא לוותר על האיגוואסו, ואז לנסוע מקורדובה לבואנוס, משם לקחת טיסה לסלטה ולהמשיך לבוליביה.. אבל כבר שמעתי מהרבה אנשים שזה לא משהו שאני רוצה לוותר עליו, למרות התיזוז... אשמח לעזרה :]

בר

3/25/2012 12:40:21 PM

היי עדי, רציתי לשאול על הטיסה לאל קלאפטה. אני מבינה שקנית אותה מהארץ- דרך איזה סוכנות וכמה היא עלתה לך? אני פשוט במצב דומה (מגיעה קצת אחריך לבואנוס) ורוצה להספיק כמה שיותר מהדרום. ואני בהתלבטות אם לקנות כבר מהארץ טיסה או לקנות בארנגטינה. תודה על העזרה! בר.

עדי

3/25/2012 6:12:51 PM

הזמנו את הטיסה דרך LAN, מבדיקה שעשיתי הם הכי זולים - עלה לי 215$. זה לא שיש יותר מידי חברות - יש שתי חברות שעושות את הטיסות האלה, החברה השניה, איירוליינס ארגנטינוס פשוט קצת יותר יקרה (לפחות במקרה הזה). קניתי את הכרטיס לפני שבועיים וחצי, ובדקתי לפני יומיים והמחיר נשאר אותו דבר בדיוק. סביר להניח שזה על בסיס מקום פנוי, אז אם את לחוצה מבחינת מזג אוויר אני ממליץ לך להזמין מהם בהקדם. מן הסתם הכי זול דרך האינטרנט (בלי סוכנים וכאלה). השיקול הנוסף שלנו היה שזה יהיה מבאס להתעסק עם זה שם ולבזבז זמן של כיף.. ואם לא ישארו כרטיסים אז נצטרך להתקע בבואנוס. חוץ מזה, שמעתי כבר איזה סיפור זוועה של מישהי שניסתה לקנות את אותו כרטיס אבל הוא עלה 500$, אז היא קנתה לשבועיים+ קדימה ואז הייתה צריכה לחכות עוד בבואנוס... לא שזה כזה נורא אבל אם לחוצה מבחינת מזג אוויר זה מן הסתם מבאס... בהצלחה.. ותעשי חיים :]

יואב

3/25/2012 7:14:07 PM

אם אני מבין נכון,אחרי ארגנטינה הכוונה היא להגיע לבוליביה? המסלול המומלץ הוא: בואנוס איירס->קלפטה->טיפוס לאט לאט צפונה עד ברילוצ´ה -> אוטובוס לילה לאיגווסו -> אוטובוס לילה לסלטה-> בוליביה. אני יודע שתגיד,אבל מה עם קורדובה...אם יצא לך,סבבה אבל ממש לא חובה... לגבי המסלול בתוך פטגוניה,הקרטרה אוסטרל...מסלול ידוע שישראלים נוהגים לעשותו בטרמפים (70% מהמקרים אתה נתקע בלי טרמפ ונוסע במיניבוס שנוסע מכפר לכפר)-יהיו שיגידו לך שנהנו ויהיו שיגידו שלא נהנו כלל...זה מסלול שלוקח כ8 ימים,לכן צריך לפעול באינטואציה בריאה,כי אין כל כך תכנון במסלול הנ"ל. אשמח לענות לך לעוד שאלות

עדי

3/25/2012 8:32:08 PM

אני רוצה לעשות "סיבוב שני" בבואנוס, זאת אומרת שהמסלול שלי (נכון לרגע זה!) הוא ברילוצ´ה - בואנוס - איגוואסו - סלטה ואז בוליביה... יכול להיות שאני אקח טיסה מברילוצ´ה לבואנוס או מבואנוס לאיגוואסו אם אני ארגיש קצת לחוץ בזמנים... יש סיכוי לעשות את הקרטרה בטרמפים באפריל?

יואב

3/25/2012 8:53:08 PM

זו עונה יחסית בעייתית בארגנטינה-קח זאת בחשבון! למרות שבואנוס איירס נחמדה בכל השנה... אתה צריך לדעת מה מעניין אותך...אם קצת רגל על רגל ולהרגיש עיר גדולה,סיבוב שני בבואנוס,זה אחלה... אבל אם נופים יותר מעניין אותך,הרי שהייתי במקומך מוותר על סיבוב נוסף בבואנוס...כי חבל להפסיד את הרי קפז´טה הסמוכים לסלטה... לגבי טרמפים בקרטרה,הטרמפים הם מהמקומיים...אבל זו עונה גבולית,ובאיזור הקרטרה ידוע כאיזור אפור מרובה גשמים בלתי צפויים בעונת המעבר...לכן,לך עם האינטואציה תוך שאתה בודק את תחזית מזג האויר הצפויה לאותו שבוע בקרטרה...

איל

3/25/2012 3:54:12 PM

יש לי רק בעיה אחת עם המסלול שלך. למה לחזור לבואנוס אחרי שהגעת לאיגווסו??? אחרי שניצלת כל מה שאתה יכול בדרום תגיע לבואנוס משם סע לקורדובה, משם לאיגווסו ואז לסלטה. ה"קפיצה" לבואנוס מהאיגוואזו או מקורדובה סתם תעלה לך יותר ותבזבז זמן.

עדי

3/25/2012 6:21:23 PM

יש מצב שאני פשוט אוותר על קורדובה.. דיברתי עם כמה חברים והבנתי שזה לא משהו שיותר מידי חבל לפספס.. אז כדי לחסוך לעצמי טרטור אני כנראה אגיע מברילוצ´ה לבואנוס, משם לאיגוואסו ומשם לסלטה..