שחר

2/23/2012 2:39:46 AM

336

המעבר בין סלטה לבוליביה

היי רציתי לשאול על המעבר בין סלטה לבוליביה אני מגיעה מחר לסלטה-וישר אחרי זה אנחנו נוסעים לבוליביה איך בדיוק עוברים? זה אוטובוס אחד לגבול ? או כמה? הבנו שזה מעבר לא קל וגם מהו המסלול הכי הגיוני לעשות בבוליביה מבחינת אזורים - אנחנו ישר אחרי בוליביה עוברים לפרו מהם המקומות הכי מרכזיים ששווה לבקר בהם? כמובן הסלאר-להפאז-רורנבאקה-אגם טייטאקה-יש עוד מקומות מומלצים?? תודה רבה

למידע נוסף על: בוליביה
איל

2/23/2012 12:23:14 PM

מסלטה לוקחים אוטובוס ל-לה קיאקה. שם תרדו מהאוטובוס ולכו עם זרם האנשים וכך תמאו את עצמכם במעבר הגבול. לוקח זמן לעבור את החתמת הדרכונים אבל זה לא מסובך. כשתצאו בצד השני של מעבר הגבול תהיו ב-ויאזון בוליביה. המסלול שכתבת הוא הגיוני בהחלט. השאלה היא כמה זמן יש לכם לבוליביה ומה אתם מחפשים.

שחר

2/23/2012 3:36:17 PM

היי תודה רבה על התשובה מתכננת להיות בבוליביה בסביבות שבועיים שלושה אתה יכול לציין כמה זמן זה בערך כל מקום- אם יחסית אנחנו נעבור מהר ממקום למקום וגם האם הנסיעות ממקום למקום ארוכות? יש תדירות גבוה של אוטובוסים ממקום למקום? חוץ מהמקומות שרשמתי האם יש עוד מקום שהייתם ממליצים ששווה להיות בו ?

איל

2/23/2012 6:57:11 PM

אפשרי להכניס את המקומות שכבר התייחסנו אליהם בשבועיים למרות שזה יהיה קצת צפוף. הסלאר לוקח שלושה-ארבעה ימים. לזה יש להוסיף לילה לפני היציאה למדבר עצמו. הנסיעה מאויוני ללה-פאז לוקחת כ-12 שעות ומומלץ לעשות אותה כנסיעת לילה מיד כשחוזרים מהסלאר. בלה פאז אין הרבה מה לעשות חוץ מקניות. יש את עמק הירח ועוד איזה שניים שלושה טרקים אבל נראה לי שאת לא בכיוון אז נגיד שאפשר לעבור לילה בלה פאז רק בשביל הקישור. רורהנבאקה היא בעיה במובן הטוב של המילה. הפאמפס לוקח שלושה ימים וג´ונגלים אפשר לעשות משלושה ימים ועד חודש. אפשר גם לצאת לחווה של אוסקר לשלושה ימים. וחוץ מזה אפשר סתם להנות ממזג האויר הטרופי בעיירה המדהימה הזאת ולהיתקע שם שלושה שבועות בלי לשים לב (למרות שאין ממש מה לעשות בעיירה עצמה). בקיצור מינימום לרורהנבקה 5 ימים, מקסימום חודשיים. את הדרך לרורהנבקה וחזרה עדיף לעשות בטיסה. זאת אחת הטיסות הזולות ביבשת והדרך באוטובוס מסוכנת, ארוכה ולא נוחה. מקומות אחרים שאני יודע עליהם אבל לא ממש מכיר בבוליביה הם סוקרה, סנטה קרוז, סמאייפטה ו-ויה טונארי.