ליעוז

10/9/2011 11:57:15 PM

170

התחלת תכנון טיול

אני מתכנן טיול של אחרי צבא לדרום אמריקה. אבל אני לא יודע מאיפה להתחיל לתכנן. אני רוצה טיול שיהיה חוויתי וכשאני מתכוון חוייתי זה לא רק בטן גב אבל גם לא טיול טראקים אינטנסיבי משהו שנע בין שניהם. להסתובב במקומות מעניינים,לספוג קצת תרבות מקומית,להסתובב בכפרים קטנים,מסעות בדרכים וכו´. מה "השיעורי בית" שאני צריך לעשות בשביל טיול כזה,מה אני צריך לדעת על כל מדינה,האם יש צורך בלתכנן בכלל מסלול מוקפד מראש? כי הרבה שהיו בדרום אמריקה אמרו שבטיול מסוג כזה פשוט צריך לזרום. אשמח לקצת עזרה מכם חברים. בתודה מראש הגרינגו הממזר....

איל

10/10/2011 3:16:31 AM

שלום כדי להתחיל תכנן את הטיול אתה צריך קודם כל לענות לעצמך על מספר שאלות: - מה אתה רוצה לעשות+ איפה אתה רוצה להיות? (על השאלה הזאת התחלת כבר לענות, וכדי להשלים לעצמך את התשובה כדאי לקרוא קצת על המדינות השונות באתר זה ובדומים לו וגם במדריכי טיולים ואולי גם ללכת להרצאה {חינם} באחת מחנויות רשת "למטייל") - כמה זמן יש לך לטיול? - כמה כסף יש לך (או צפוי להיות לך)? אחרי שענית על השאלות האלה הגיע הזמן לחבר את הכל למשוואה אחת שתיתן לך את אורך הטיול (פחות או יותר) את תאריך היציאה ואת המדינות שבהן תעבור. עם המידע הזה גש לסוכן הנסיעות שלך ותתחיל לעבוד על כרטיס הטיסה. בקשר לתכנון מדוייק, אין שום צורך לתכנן יותר ממסלול כללי. בכל מקרה המסלול משתנה כל הזמן תוך כדי טיול ויכול להיות שאפילו לא יזכיר בסופו של דבר את מה שתכננת בהתחלה, זרום עם זה. זה חלק מהחוויה. אשמח לענות על כל שאלה כמיטב יכולתי אפשר לפנות אליי במייל איל

nir

10/11/2011 11:38:14 AM

אם אתה רוצה להסתובב בכפרים קטנים - קח אוטובוס ותסתובב בכפרים. (כדאי שתדע ספרדית). רק קח בחשבון שלא יהיו שם הוסטלים, תיירים אחרים לטייל איתם, או מישהו שדובר אנגלית. בחלקים מסוימים בבוליביה-פרו אולי אפילו לא דוברי ספרדית (יש להם שפות אינדיניות). הם גם לרוב לא פנויים אליך - הם צריכים לעבוד וכאלה. הדרך הכי טובה שאני ראיתי "לתפוס תרבות מקומית" היא או להתנדב, או להתחבר עם תיירים מקומיים - תוכל למצוא לא מעט כאלה בחופשת הקיץ שלהם (דצמבר-ינואר), באתרי קמפינג בארג´נטינה וצ´ילה. פה תוכל למצוא בעיקר מידע על האטרקציות התיירותיות המרכזיות שרוב הישראלים עושים. ויש סיבה שלכולם עושים אותם - אילו דברים ממש שווים שקשה למצוא כמותם, זה נוח, זה יחסית לא יקר, תוכל למצוא הרבה תיירים כולל ישראלים לדבר איתם. אתר להתנדבות בזול (כן, יש הרבה התנדבויות שעולות המון כסף): http://www.volunteersouthamerica.net/