אלירן

5/2/2011 2:24:36 AM

151

תכנון טיול מאוקטובר 4 חודשים

שלום אני מעוניין לטייל עם חברה שלי לדרום אמריקה מרכז אמריקה וארצות הברית. הזמן הקצוב לטיול מדובר על בין 4-5 חודשים. רציתי להתייעץ אם כדאי לבטל מקומות בטיול. התכנון הוא לטוס מהארץ בסביבות חודש אוקטובר. ולהגיע ישירות לארגנטינה ? מה המסלולים המומלצים בארגנטינה שחובה לעשות? וכמה זמן כדאי לקדיש להם? ואם זו תקופה טובה לטוס בה? משם להמשיך לצילה ובוליביה.גם לא יקר שם. השאלה היא אם כדאי לעשות את ברזיל או פרו? איפה יותר מעניין מבחינת נופים,חופים,אטרקציות חיי לילה וביוליים.... ? משם אני רוצה להמשיך לקוסטה ריקה פנמה כמה זמן כדאי להקדיש לשם? ומשם לטוס לארצות הברית? קצת ניו יורק לאס וגאס אסור לפספס ומיאמי יש לנו משפחה שם.... אשמח אם מישהו יוכל לייעץ לי ,כמה בערך אמורה להיות עלות הטיול? ומה אתם מציעים לי לגבי הכרטיסי טיסה לעשות במקרה שהטיול שלי חובק עולם גם דרום אמריקה גם מרכז אמריקה וגם ארצות הברית... ? מה עושים במקרה כזה? ואיפה כדאי לנחות ,אני אשמח אם מישהו יעזור לי לתכנן מסלול לטיול הכוונה היא לחזור בסביבות חודש פברואר לישראל...

איל

5/3/2011 4:05:12 AM

ארבעה-חמישה חודשים יספיקו לכם לדרום אמריקה, אולי בשילוב מדינה אחת במרכז או ביקור בארה"ב. בכל מקרה לא את כל מה שהזכרת כאן, אולי חצי אם תתאמצו. אוקטובר זה תחילת התקופה של ארגנטינה-צ´ילה, ככה שאתם מתחילים בזמן מעולה. בוליביה די סגורה עד אמצע מרץ בערך אז אפשר להוריד אותה מראש. כנ"ל לגבי פרו. מה שמשאיר אתכם עם ברזיל, שאני אישית לא מכיר אז אני לא אייעץ לגביה. עוד תוריד מהלקסיקון את "חובה לעשות" ו"אסור לוותר". שני המושגים האלו הם מאוד אישיים וכל אחד מתחבר לדברים אחרים. לדוגמא יש כאלה שיגידו שאסור לוותר על הקראטרה (בטרמפים), אחרים יגידו שזה בזבוז של זמן ועדיף להשקיע את הזמן הזה בחופים של ברזיל. הכל תלוי במטייל עצמו. אם אתה רוצה אשמח לעזור לך לבנות מסלול (לפחות לגבי החלק של דרום אמריקה). אפשר לפנות אליי במייל איל