עידן

2/5/2011 6:35:00 PM

165

הכנה לטיול - דרום אמריקה

שלום! בחודש אוקטובר השנה אני מתכנן טיול לדרום אמריקה. כרגע אני מתחיל די מאפס ורציתי להיעזר בבעלי הנסיון כאן.. התכנון הכלכלי שלי כרגע הוא חסכון לטיול, 30,000 ש"ח (לא כולל כרטיס טיסה, ביטוחים וכל מה שמסביב). האם לדעתכם 30,000 ש"ח לטיול בדרום אמריקה אמורים להספיק לחצי שנה? אני לא מתכוון לחיות בבתי מלון 5 כוכבים, אבל גם לא להתעלל בעצמי ולחיות בשק שינה ברחוב. אין לי בעיה להתפשר על אכסניה נחמדה ואוכל סביר (לא כולל זמני טראקים) אבל אני גם לא מתכנן לחסוך בקטע של פעילות האקסטרים (באנג´י, ראפטינג, סקי וכיו"ב). התכנון הכללי שלי הוא להתחיל מארץ האש - ארגנטינה צ´ילה, ופשוט לעלות במעלה היבשת, בערך בסדר הבא ארגנטינה צ´ילה - זיג זג חודשיים-שלושה אורוגוואי - שבוע-שבועיים בוליביה + פרו - חודש + אקוודור - שבועיים- שלוש קולומביה - עוד כמה שבועות בנוסף, ברצוני לבקר בברזיל בתקופת הקרנבל (למשך שבועיים בערך) וזה אומר קצת לסטות מנתיב הטיול. בכל מקרה, אשמח אם תוכלו לכוון אותי פחות או יותר לגבי ההוצאות הכלכליות שם, לגבי הטיסות פנים (כמה כדי להזמין ומה עלותן) ובאילו מקומות עדיף לי להשתמש באוטובוס/רכבת. כמה זמן מראש צריך להזמין את הכרטיסי טיסה הפנימיים? ובכלל, כמה כל הטיול צריך לעלות, פחות או יותר, מבחינת כל המדדים (הוצאות לפני הטיול, בזמן הטיול, תחבורה וכיו"ב). אני יודע שכתבתי קצת במבולגן, אבל פשוט אין לי מושג מאיפה מתחילים את כל העניין הזה.. תודה רבה לעוזרים! =]

ben yaacov

2/5/2011 10:06:20 PM

תתחיל בלדבר עם אנשים שהיו במקומות האלה ותקרא פה באתר יש המון מידע לגבי כל המדינות והרבה טיפים.

איל

2/6/2011 1:53:20 AM

שחום ושבוע טוב. בהנחה שאתה לא הולך לעבור מעיר לעיר בטיסות או לעשות כל שבוע אטרקציה יקרה אז 30,000 אמור להיות תקציב ריאלי. אולי קצת לחוץ אבל גם יכול להיות שתחזור עם קצת עודף. התכנון שלך בגדול טוב מאוד, רק שחודש לא יספיק לפרו ובוליביה. לשתי המדינות האלה הייתי ממליץ להקדיש לפחות חודשיים - חודשיים וחצי.בכל מקרה אל תתקבע על המסלול תתיחס אליו כבסיס לשינויים. מבחינת תכנון הוצאות: מבחינה כלכלית אוטובוס תמיד יהיה יותר זול. רכבת לרוב היא לא אופציה ריאלית אבל כשכן אז גם זה זול יותר מטיסה ודומה יותר לאוטובוס. אם יש לך את הזמן ההמלצה היא תמיד על אוטובוס או רכבת למעט מקרים מאוד ספציפיים כמו לה-פאז - רורהנבקה בבוליביה. אם החלטת על טיסת פנים בכל זאת אז לרוב כדאי להזמין לפחות חודש מראש, שזאת עוד סיבה למה עדיף אוטובוסים. הכלל הזה לא תופס לגבי טיסות קצרות של שעה שבהן אפשר הרבה פעמים להזמין טיסה מהיום למחר. תקציב לטיול כולל הכל זה קצת בעייתי לצפות כי יש המון משתנים, ובכל זאת אנסה לעזור לך עם זה: כרטיס טיסה צריך לעלות לפחות 1,400 דולר שזה היום 5,100 ש"ח. אבל מחירי כרטיסים יכולים להגיע גם ליותר מ 2,000 דולר. ביטוח לחצי שנה זה כ- 330 דולר. שוב לפי שער הדולר היום כ-1200 ש"ח ציוד כולל תיק, שק"ש ונעליים איכותיים יכול להגיע לעוד 4,000 - 5,000 ש"ח. והטיול עצמו אמרנו שאנחנו יוצאים מנקודת הנחה של 30,000 ש"ח. סה"כ לפי התעריפים היקרים ביותר (למעט טיסה, שם הלכתי על כרטיס ב 1,500 דולר) 38,700 ש"ח. אני מעגל את זה ל-40,000. עכשיו כשיש לך את ההערכה הכספית, השלב הבא זה לפנות לסוכן נסיעות ולברר איתו עלויות ותנאים של כרטיסי הטיסה של החברות השונות. מקוה שעזרתי לך אם יש לך עוד שאלות אתה מוזמן לפנות אליי למייל איל