צביה

12/15/2010 4:19:28 AM

113

תכנון טיול בארגנטינה-צ´ילה

שלום, אני ובעלי מתכננים טיול בן 6 שבועות בצ´ילה וארגנטינה בלבד. אנחנו נוחתים ב24/1. קצת התבלבלנו בתכנון הטיול. השאלה שלי היא האם בהתחשב בעובדה שאנחנו מטיילים רק בארגנטינה צ´ילה כדאי לנו להתחיל בבואנוס ולרדת למטה עד שנגיע לבסוף לאושיווה (כמו במסלול המתואר בלינק המצורף) או לטוס מבואנוס לאושיווה ולעלות משם חזרה? אם בוחרים באופציה הראשונה שבה מגיעים לאושיוואה בסוף איך חוזרים ממנה לבואנוס? בטיסה או אוטובוס? בנוסף הייתי רוצה לדעת מה ההמלצות בנוגע לשקי שינה, האם להביא מהארץ או לשכור שם? כל חבר אומר לנו דעה הפוכה. איזה ציוד הייתם ממליצים לרכוש שם ולא בארץ? תודה רבה!

איל

12/16/2010 1:13:58 AM

שלום אתם נוחתים ממש לשיא העונה בדרום ולכן מבחינת מזג אויר אין חשיבות לכיוון הנסיעה. המסלול המוצע הוא טוב רק שלדעתי הוא קצת דחוס מדי לשישה שבועות. למרות שאפשרי לעשות אותו בתקופת הזמן הזאת זה יכול להיות די מתיש. אפשר להתבסס עליו ולוותר על מקומות מסויימים. חזרה מאושוואיה צפונה (כמו גם מבואנוס דרומה לאושוואיה) אפשר לעשות או בטיסה או באוטובוס/ים. הנסיעה באוטובוס לוקחת כ-48 שעות וסביר להניח שגם תצטרכו להחליף אוטובוס בדרך לפחות פעם אחת.זוהי חוויה שגוזלת הרבה מאוד זמן ולכן לא הייתי ממליץ עליה, אלא אם אתם רוצים לעשות עצירות בדרך. בנוגע לשקי שינה אני תמיד בעד לקנות בארץ, אבל זה תלוי בכמה לינות שטח אתם מתכננים והאם יהיה לכם שימוש בשק"שים אחרי הטיול הזה. אם אתם מתכננים לינת שטח (מהשאלה על השק"שים אני מסיק שכן) אני ממליץ לקנות שם אוהל (של DOITE הצ´יליאנית). הבעיה היא שאחר-כך תצטרכו למכור אותו שם או לחזור איתו לארץ. אם יש לכם שאלות נוספות אפשר לפנות אלי במייל איל