איתי

10/30/2010 10:29:51 PM

103

שאלה בנוגע לכסף בטיול.

אני רואה ששואלים הרבה לגבי כמה צריך לטיול בדרום אמריקה, אבל באף אחת מהשאלות שראיתי לא התייחסו למחיר הכולל של הכל כולל הכל. אלא רק למחיה או רק לטיסות וכו´... אני אשתדל לתת כמה שיותר מאפיינים לטיול שיעזרו לכוון לנקודה שאני מתכוון. השאלה שלי: כמה כסף אצטרך לטיול של 7 חודשים במדינות ברזיל, פרו, בוליביה, ארגנטינה, צ´ילה, קולומביה ומקסיקו או אחת ממדינות מרכז אמריקה האחרות(האם יש הבדל במחיר אם אני אבחר בפנמה שנמצאת בדרום מרכז אמריקה), הטיול מאופיין כטיול תרמילאים(עם כל הציוד הנדרש מבחינת טיול כזה) בכלליות אבל לא רק, כלומר שיהיו הרבה לילות שאשן בהוסטלים ואבחר באטרקציות אחרות קצרות שהמחיר לעומת התרומה(בזמן) יהיה יקר יותר. מבחינת לינה אפשר להתפשר על איכות, אבל לא ללכת זבל. מבחינת טרקים ואטרקציות בעלות סיכון - מעדיף לשלם יקר יותר כדי לקבל חברה טובה ומקצועית. מבחינת נסיעות וטיסות - אני סומך עליכם שאתם יודעים מה משתלם, איפה הכרחי לטוס ואיפה משתלם יותר לנסוע למרות כמות השעות הגדולה יחסית. בכל מקרה, כשמדובר בנסיעות מסוכנות(מבחינת פשע, תנאי דרך) אעדיף לשלם קצת יותר לחברה בטוחה וטובה יותר. מבחינת ציוד - תיק אווטדור(90 ליטר) איכותי מספיק לטיול כזה או שצריך חברה טובה יותר? שק"ש יש. נעליים אני צריך לקנות. חיסונים וביטוח - לא מוכן לחסוך. מעדיף להיות מחוסן בפני כל מה שאפשר ומבוטח לכל צרה שלא תגיע. קניות - לא מחפש קניות בדרום אמריקה יותר מדי, אולי מעט.. המחיר כולל מבחינתי גם טיסה מהארץ וחזור, טיסות פנים איפה שצריך וכדאי, נסיעות, לינה, מחיה, קניות לפני הטיול(מוצ´לה,נעליים,ביגוד וכו´...), חיסונים,ביטוח. בקיצור המחיר הכולל מ0 ועד 100 של כל הכסף שאוציא מהרגע שאתחיל להתכונן לטיול ועד רגע הנחיתה בארץ... השאלה שלי מורכבת, אני מודע לעניין, פשוט אני חייב לדעת כמה כסף אצטרך לחסוך לקראת הטיול. תודה רבה מראש על העזרה!!

איל

11/3/2010 6:10:48 AM

שלום כמו שאמרת השאלה שלך מורכבת וכל פרט שמשתנה ישנה את המחיר הסופי. לכן אנסה לעזור עם החישוב. נתחיל בהרדקור: הטיול עצמו בד"כ סביב ה1,300 דולר לחודש בממוצע. מכיוון שאתה מעדיף איכות על פני מחיר ונראה שאתה הולך גם "לרוץ" קצת יותר מהממוצע (אני מציע לוותר על מדינה אחת לפחות, שבע מדינות בשבעה חודשים זה ריצה מטורפת) אני עושה חישוב לפי 1,400 לחודש. ביטוח טוב עולה בד"כ ביו 1.20 ל 1.85 דולר ליום אני אלך לפי היקר ל210 יום (388.50 דולר). כרטיס בד"כ סביב 1,300-1,600 דולר, תלוי בחברה וביעדים. נלך פה לפי 1,400. ציוד כולל תיק, שק"ש, נעליים וביגוד תרמי סביב ה3,500 שקל. חיסונים משהו כמו 300 שקל מקווה שלא שחכתי כלום. אני מחשב דולר לפי 3.8 אבל אף פעם אי אפשר לדעת מה יהיה עם הדולר סה"כ יצא לי משהו באיזור של 60 אלף שקל!!! מקוה שעזרתי אם יש לך עוד שאלות אפשר לפנות אליי במייל איל