כספי

10/7/2010 12:21:02 PM

110

עזרה בתכנון מסלול

שלום לכולם אני נוחת ב20 באוקטובר בבואנוס איירס ומתכנן לעשות בגדול את הגל העולה. מכיוון שיהיה קר בדרום ארגנטינה/צ´ילה באוקטובר תחילת נובמבר, אתחיל בצפון ארגנטינה אחרי זה ארד לכיוון דרום ארגנטינה וצ´ילה כולל הקראטרה עד לאושוואיה. אחרי זה טיסה שוב לבואנוס איירס לחגוג את הסילבסטר שם או בעיר אחרת בארגנטינה. לאחר מכן אמשיך לכיוון בוליביה אהיה שם אהיה שם עד פברואר ואקח טיסה/אוטובוס לברזיל. אשאר שם עד אחרי הקרנבל, אסע לפרו ואחרי זה לקולומביה. מתכנן לסיים את הכל מתישהו באפריל. עוגנים לטיול: קראטרה בארנטינה צ´ילה, מפלי איגואסו, קרנבל בברזיל, הסלאר בבוליביה, מספר טרקים בפרו, ובסוף כמה שבועות בקולומביה. האם התכנון בגדול סביר? האם יש אוטובוס מבוליביה לאיגואסו? מה טווח המחירים? האם עדיף לקחת טיסה? האם כדאי לעבור באורוגוואי? אם כן לכמה זמן? האם כדאי לעשות את בוליביה ופרו ורק אחר כך להגיע לברזיל?

איל

10/8/2010 4:42:50 AM

תוריד את הרגל מהגז, תתרווח על איזה ספה ותרגע. המסלול שלך בגדול הוא סביר, אבל... 1. לא התחשבת בכלל במזג אויר- העונות בפרו ובוליביה הפוכות לאלה של צ´ילה וארגנטינה, מה שאומר שלא יעזור לך להגיע לבוליביה-פרו לפני הקרנבל וגם מיד לאחריו זה ממש תחילת העונה. 2. נכון שבתחילת הטיול שלך זה קצת מוקדם לפטגוניה (דרום ארגנטינה-צ´ילה). זה נכון גם לגבי הסילבסטר, פטגוניה מתחילה להפתח בדצמבר-ינואר. אז קח את הזמן בצפון ארגנטינה (אולי גם תסמן וי על הסלאר) תעבור את הגבול לסאן פדרו דה אטקמה (צ´ילה) ותתחיל לרדת לקראת סוף השנה. נראה לי שיהיה נחמד לחגוג את הסילבסטר בברילוצ´ה לפני שאתה מגיע ממש לפטגוניה. המלצות כלליות: אם לא עשית את הקישור לבד אני אגיד את זה ברור. תשנה את הסדר: ארגנטינה-צ´ילה, ברזיל, בוליביה, פרו, קולומביה. הבעיה היא של תאריכים כי אם אתה מתכנן לסיים באפריל אין לך מספיק זמן אחרי הקרנבל לשלוש מדינות. יש לך זמן לאחת וחצי בלחץ. אז או שתאריך את הטיול או שתחתוך מדינה. את המעבר מארגנטינה לברזיל אתה יכול לעשות דרך המפלים וככה תתפוס שתי ציפורים במכה. בקשר לאורוגוואי: היא נחשבת ליקרה ואין לה ממש מה להציע למוצ´ילר הממוצע, אלא אם יש לך סיבה מיוחדת להגיע לשם אני לא חושב שיש לך מה לחפש שם. אם יש לך עוד שאלות אתה מוזמן לפנות אלי למייל