omer

10/1/2010 4:02:25 PM

338

תכנון טיול - צריך עזרה בקשה

אני וחבר מתכננים לעשות טיול בדרום אמריקה כ-6 חודשים להתחיל בארגנטינה - צ´ילה -> מפלי האיגוואסו -> ברזיל לקרנבל ולהישאר שם לטייל -> בוליביה -> פרו -> כניסה לאקוואדור בשביל הגלאפוגוס ולקנח בקולומביה. מבחינת זמן אנחנו גמישים כמו כן מבחינת כסף. *רציתי לשאול מבחינת המלצות לכמה זמן להשקיע בכל מקום ואם בכלל חצי שנה זה מספיק בשביל באמת למצות כל מקום? *מבחינת ארגנטינה צ´ילה אנחנו כנראה נוחתים בבואנוס ומשם רוצים לרדת לאושייאה הבנתי שיש איזה מסלול שיורד לשם שנקרא משהו 26 ימים שעושים אותו רכוב אז איזה אתרים מומלצים יש בדרך שכדאי לעשות. *אנחנו נוסעים בתחילת ינואר עד יולי האם החודשים האלה הם מתאימים. *ובקשר ליעדים במיוחד בברזיל מה יש כדאי לעשות מסלולים ובמיוחד איפה כדאי להיות בזמן הקרנבל שגם נספיק להנות ממנו וגם רמת הפשיעה והאלימות הן עוד סבירות

adar

10/1/2010 4:42:32 PM

היי, טוב אז ככה קודם כל ינואר זה סבבה לגמרי להתחיל את הטיול... אני חושבת שחצי שנה לא יספחיק לך בגלל שגם יש לך לעשות את קולומביה וגם בגלל שאמרת שאת רוצה לעשות טיול של 26 יום עד לאשוויה - שלא ממש הבנתי להמ אתה מתכוון אבל זה המון זמן.. אז אתה צריך יותר מחצי שנה דרום ארגנטינה וצ´ילה זה בדר"כ חודש וחצי (אבל עם הטיול שלך הלא ברור זנה ייקח לך 2 וחצי חודשים...) אחרי זה קרנבל זה חודש בטח... בוליביה 3 שבועות פרו חודש וחצי אקוודור כמה שבועות וקולומביה בטח חודש אז סה"כ בין 7 - 8 חודשים לגבי הקרנבל אני לא הייתי בזמן הקרנבל אז אני ממליהצ לשאול שווב על הקרנבל.. תהנה! -151-

omer

10/1/2010 10:36:45 PM

בעקרון אני רוצה לעבור מבואונוס לאשוויה דרך פוקון, אל קרפטה, 7 האגמים, ברילוצ´ה, ג´או ג´או, אל קלפטה, פיץ רוי ויער במבי. השאלה זה אם יש איזה מסלול שמאגד את כולם וכמה זמן הוא צפוי לקחת לי חוץ מזה ברור לי שאני גם אהיה כמה ימים בבואונוס אבל אם יש עוד משהו שאני מפספס או שאולי הוא לא כזה מומלץ. מעבר לזה מבחינת הזמנים אנחנו לא הולכים להיות יותר מדי באקוודור בגלל שאמרו לנו שהיא מאוד מזכירה את פרו באופי שלה וקולומביה זה יהיה רק במקרה של יישאר עוד זמן או אם נראה להאריך

adar

10/2/2010 2:06:12 PM

אז כבר יש לך מסלול לא הבנתי מה השאלה?? לגבי ג´או ג´או - מה זה????????????? ויער במבי - איפה זה?? לא שמעתי על המקומות האלה... כל השאר מאוד מומלצים...

מנצור

10/5/2010 10:26:13 PM

1. כשאתה כותב ג´או ג´או אני מניחה שאתה מתכוון ל- llao llao? אם כן, זה במסגרת הימים שלך בברילוצ´ה - משם נוסעים ושוכרים אופניים וכל העניינים... 2. לדעתי אתה מפספס את הקרטרה אוסטרל. גם הנופים מהממים, גם החוויה נהדרת (במיוחד אם עושים בטרמפים), וזו דרך יותר מעניינת לעבור כ- 700 ק"מ (מברילוצ´ה לאל צ´אלטן, ואפשר להמשיך גם אחרי אם רוצים), מאשר באוטובוסים. 3. אני חושבת ששווה גם לנסוע לאל בולסון (כ-3 שעות נסיעה דרומית מברילוצ´ה), גם אם ללילה אחד, בשביל להיות בשוק האומנים שמתקיים בשבת וראשון. ובכלל זאת עיירה היפית מגניבה כזאת. לא חייבים לישון בחוות (שנמצאות ב- lago puelo ולא באל בולסון עצמה) אם עניין הקרטרה מעניין אותך, אז מאל בולסון לוקחים אוטובוס לאסקל (עיירה בצד הארגנטינאי של הגבול עם צ´ילה), ומאסקל לוקחים אוטובוס מפוטאלפו. שם אפשר לעשות רפטינג, ולהתחבר לקרטרה כמובן. 4.הסדר ע"פ המפה אומר שעושים קודם כל את הפיץ רוי (שנקודת היציאה אליו היא מעיירה שנקראת אל צ´אלטן) ורק אחר כך את אל קלפאטה, שנמצאת דרומית לאל צ´אלטן. שמעתי על אנשים שישנו באל קלפאטה ונסעו ממנה לפיץ רוי, בגלל שיותר זול לישון שם ולקנות ציוד לטיול מאשר באל צ´אלטן, אבל זה נתון לבחירתך. 5.גם לי אין מושג מה זה יער במבי,אבל בין אל קלפאטה לאושוויה, יש 2 ערים ששווה לראות בצד הצ´יליאני: פוארטו נטאלס (משם יוצאים לטרק המפורסם של טורס דל פיינה), ופונטה ארנאס (שם יש חנויות זולות יחסית לקניית ציוד, ואפשרות לראות פינגווינים מקרוב, למרות שגם באושוויה אפשר). נראה לי שזהו בינתיים, שיהיה בהצלחה! (כולי קנאה)