ביטוח נסיעות משתלם לדרום אמריקה לגולשי אתר גרינגו

קבלו שיחת ייעוץ חינם
matan

9/20/2010 5:42:11 PM

281

חוות דעת על מסלול...

חבר´ה שלום, היום ישבתי עם חבר שטייל חצי שנה בדרום אמריקה לא מזמן ועזר לי לבנות את המסלול שלי למשך כחודשיים וחצי מינואר עד לאמצע מרץ (שבו נכלל את הקרנבל בברזיל). המסלול נראה כך: מתחילים בפרו בכפר הוונצ´אקו (שם עושים קורס גלישת גלים במשך כ 7 ימים) ----> משם נמשיך ללימה לכ- 3 ימים של קניות בילויים ופארק ההמזרקות ---> נמשיך לרדת לכיוון איקה ליום של סקי חולות---> ואחר כך נעלה לקוסקו ל4 ימים נוספים של נופש שבייניהם נכניס את המצ´ו פיצ´ו סופרמן ואולי גם ראפטינג של יום 1. מפרו ניקח אוטובוס לילה לכיוון בוליביה: נגיע ללה פאז (שם אנחנו רוצים לעשות קניות של אלקטרוניקה קצת ומעילי עור - לא מצאנו מקום אחר לזה)ובנוסף נעשה טיול טרקטורונים של עמק הירח. לאחר כ 3/4 ימים אחרי שהמעילים שלנו מוכנים ניקח טיסה או אוטובוס לארגנטינה (נתחיל מהדרום ונצפין): ברילוצ´ה כ 4 ימים של סטקים ושוקולדים ---> נחצה את הגבול לכיוון צ´ילה לפוקון (שם נעשה באדי ראפטינג + ויאריקה) סך הכל כ 4 ימים ---> נחזור לארגנטינה למנדוסה ששם נעשה קצת כושר שיכרות של יין ואופניים כיומיים ---> נמשיך לקורדובה שבה אנחנו רוצים לעשות את הצניחה החופשים ---> ומשם נלך להתרענן במפלי האיגוואסו הרטובים כ-3 ימים (כלל את שני הצדדים). וכאן מגיע הזמן לחצות את המפלים הסוערים ולהגיע למדינת החופים ברזיל: נתחיל בחוף מורו דה סאו פאלו כ-5 ימים) נמשיך לאיטה קרה לעוד כ-5 ימים ---> לבסוף נגיע לאג´ודה לעוד כ 5 ימים של חופים ---> בסוף נגיע לריו דז´נרו נעלה להר הסוכר, נבקר במוזיאו H.STERN (כן זאת אשמת החברה שלי...) ובנוסף נבלה בקרנבל ונצפה ומצעד המנצחות ---> לבסוף נחזור לארץ ונחסוך לטיול הבא שלנו... רציתי לדעת מה אתם אומרים על המסלול? האם חודשים וחצי מספיקים לי לכל זה? (לפי הימים כן אבל אני לא יודע כמה זמן לוקחים כל הנסיעות והטיסות ממקום למקום)... יש דברים שכדאי להוריד או דברים שצריך להוסיף (אם בכלל יש לי זמן...)? בתודה מראש מתן!

גלעד

9/20/2010 6:03:39 PM

בחודשיים וחצי ולפי התאריכים שנתת הייתי ממליץ לך חהתמקד רק בארגנטינה כחודש וחצי, אולי קצת יותר ואת השאר קרנבל + חופים בברזיל... בפרו-בוליביה זאת העונה הגשומה ויש מצב שהרבה אטרקציות יהיו סגורות, כמו טרקים למאצ´ו פיצ´ו, גלישה בגשם זה לא כיף, טרקטורונים בלה פז...ובכלל פרו-בוליביה זה מדינות של מינימום חודש-חוןדש וחצי כל אחת, אז חבל על כל בזבוזי הזמן והכסף המיותרים של להגיע ממדינה למדינה ולא להנות ממנה, זאת דעתי האישית בכל אופן... אני הייתי נוחת בבואנוס, ממשיך בטיסה לאושוואיה, משם עולה עד צפון ארגנטינה, עובר לברזיל ושם הולך ללמוד גלישה באיטה קרה או פלוריאנפוליס. אם אתה מתכוון להגיע לקורדובה רק בשביל הצניחה אז חבל על הזמן והטרטורים אתה יכול לעשות אותה בבואנוס, רוסאריו, מר דל פלטה (עיר חוף) ככה שזה יהיה גם ככה בתמסלול ובדרך שלך ולא תבזבז שעות על נסיעה סתם...ו-3 ימים לאיגוואסו זה יותר מדי, יומיים מספיקים.

matan

9/20/2010 7:20:43 PM

לפי מה שקראתי והבנתי העונה בואנצ´אקו זה דווקא עונה שמתאימה לעשות גלישה. מבחינת טראקים אני בכלל לא מחפש לעשות, מה שהבנתי שהבעיה היחידה עם מזג האוויר אולי תהיה לי כשנרצה להגיע למצ´ו פיצ´ו. בקשר לבוליביה אני רוצה להגיע לשם רק כדי לעשות קניות של מעילי עוד (החברה לא מוותרת לי על זה, ולא מצאתי מקום אחר במדינות שאני מבקר שיש אפשרות לתפור מעילים כאלה במחירים זולים), אז על הדרך ובזמן שיתפרו לנו את המעילים אמרנו שנעשה את הטיול טרקטורונים. בקשר לקורדובה אין לי בעיה לוותר עליה ולעשות את הצניחה החופשית בבואנוס איירס. אני רוצה לדעת אם אני צודק או טועה? תודה על העזרה...

גלעד

9/20/2010 11:13:31 PM

לא מכיר את הוואנצ´אקו, בעיקרון התאריכים שנתת הם העונה הגשומה, אם אתה יודע ששם לא אז סבבה...תבדוק גם אם המים חמים שם באיזור או שתצטרך להשכיר חליפת גלישה מה שבטח ייקר עוד את ההוצאות...וכמו שאמרתי לך אם תחליט לוותר על פרו אז יש מספיק מקומות בברזיל שאפשר ללמוד...בקשר למעיל עור...עם כל הנסיעה ללה פז, הוסטלים, אוכל ושטויות כבר יצא לא שווה לבוא בשביל מעיל ב-150 שקל, אפשר לקנות מעיל בערים אחרות ביבשת שבטח יצא קצת יותר יקר אבל ככה לא תצטרך לשלם כדי להגיע ללה פז רק בשביל זה...וטרקטורונים אפשר לעשות גם בקוסקו (למרות שבלה פז יותר שווה)...תחליט מה שנראה לך שטוב לך אני רק נותן לך את נקודת המבט האישית שלי!

matan

9/21/2010 1:13:03 PM

מה אתם אומרים אם אנחנו נוותר על פרו? אני מוכן לוותר על הגלישת גלים, בקוסקו ומצ´ו פיצ´ו הבנתי שיהיה מאוד קר ולא שווה לנסוע בתקופה הזאת כל כך. אני אתחיל בבוליביה בלה-פאז ומשמם להמשיך לסאלר... איך בכלל אפשר להגיע מלה-פאז לסאלר? כמה זמן זה לוקח? יש משהו נוסף שאתם ממליצים בבוליביה ולא טראקים? ואיך אני יכול להמשיך מהסלאר לארגנטינה וכמה זמן זה לוקח? בתודה מראש...!

מנצור

9/21/2010 10:42:14 PM

היי, אומנם לא תהיה בעונה הכי מתויירת בבוליביה, אבל אני חייבת להזהיר אותך, שבמקרה שלי לקח שבועיים להכין את המעילים (בחודש אפריל השנה). גם אם הם אומרים שיקח לזה שבוע, זה לא באמת קורה, והם דוחים עוד ועוד. וזה עוד בהנחה שלא תצטרך תיקונים.. ככה שלא הייתי בונה על זה אם אתה לחוץ בזמן קארין

matan

9/22/2010 2:22:54 AM

אם אני מוותר על פרו אז יהיה לי יותר זמן ובוליביה... אני פשוט יגיע ללה פז וילך לתופר כצעד הראשון שלי ובסוף בוליביה אני אחזור אליו! תודה על העזרה...