אסף

8/19/2010 6:29:24 PM

264

תכנון טיול לדרום אמריקה

שלום חבר´ה. שמי אסף ואני מתכנן לצאת לדרום אמריקה בדצמבר. לחצי שנה + - קראתי קצת על התכנון. גל עולה גל יורד.. ורציתי לדעת קצת יותר פרטים וטיפים מה כדאי לי ... מה לעשות בזמן הקרוב? כרטיס טיסה? איפה? מה מומלץ? מאיפה להתחיל ועזרה בתכנון הטיול... יותר מדי שאלות שנראות לי מסובכות מידיי.. תודה רבה על העזרה ויום טוב :)

אורן

8/19/2010 8:35:25 PM

עצה.... תתחיל מארגנטינה הכי קל בבואנוס איירס שבוע (מקום כיפי) מקום מדהים תדרים לאושאוויה משם תתחיל לעלות לאל קלאפטה משם לברילוצה משם לסלטה משם לאיגוואסו זה אמור לקחת חודש מכאן יש שני אופציות או להגיע לברזיל ולפי הזמן שיש לך להתחיל להצפין (ריו אג´ודה איטה קרה) עד שאתה מגיע לקרנבל בסלבדור שהוא מטורף אם אתה לא אוהב חופים ומסיבות ומזג אוויר חם ויותר מעדיף טרקים ומזג אוויר קר אז מאיגוואסו בארגנטינה במקום להגיע לברזיל תלך ליכוון בוליביה ושם תהיה בסלאר, לה פס ואגם טיטקקה וגונג´לים של רורה נבאקה משם תעבור לפרו (קוסקו לימה ווארז) מלימה הכי טוב לטוס לקולומביה ושם בוגטה קרטחנה טיירונה טגננה וסאן אנדרס מה שתיארתי לך זה הגל העולה שמתאים מבחינת מזג אוויר למי שטס בדצמבר למרות שאני מבטיח לך ששום תכנון בסוף לא מתקיים הכיף בטיול זה לזרום....זה הכל בקווים כלליים והמקומות שאמרתי זה לדעתי מקומות שחייבים להיות בהם... הגל היורד לא רלוונטי לך כי אתה טס בדצמבר... מבחינת טיסה אני ממליץ על איברייה אתה טס למדריד ומשם טיסה לבואנוס איירס למה איבריה? כי אתה לא יודע מאיפה תחזור ולהם יש טיסות חזור למדריד מכל דרום אמריקה מקווה שעזרתי

אסף

8/21/2010 4:23:11 PM

תודה אחי על העזרה.. אם אפשר קצת סדר בבלאגן.. אני הלכתי לאיסתא. ולאופיר טורס.. הם רק סיבכו אותי.. אל על. איביריה. וכול השטויות האלו... אני רוצה לטוס בתחילת דצמבר לחצי שנה +.. לנחות בבואנוס אייריס. לעשות את הגל עולה.. יש איפשהו סדר כמו שצריך.. אני יודע שדברים ישתנו ואני לא יהיה מקובע ואני יעשה מה שאני רוצה באותו רגע אבל קצת סדר בדברים.. אני מעוניין לעשות להגיע לקרנבל. להגיע למקומות הכי יפים כדי לנצל טוב את הזמן. וגם לעשות טרקים רבים וגם חופים בטן גב.. 1.סדר במקומות.? 2.איפה לחזור בכרטיס? 3.כמה בערך עולה?

איל

8/21/2010 4:28:49 AM

שלום אסף כמו שכבר כתבו לפני אתה טס בתאריך שמתאים מאוד לגל העולה. המלצה שלי היא להתחיל מסוכן נסיעות שיעזור לך להבין מה יש לכל חברה להציע ומה טווח המחירים. כדאי מאוד לוודא שהסוכן מכיר את היעדים בדרום אמריקה ככה הוא יוכל לעזור לך בתכנון. בניגוד למגיב הקודם אני לא ממליץ על איבריה אבל אני גם לא ממליץ נגדה. אם תרצה אני יכול להמליץ לך על סוכן. הדבר הבא הוא לגשת למרפאת מטיילים ולהתחיל חיסונים (יש חיסונים שצריך להמתין בין אחד לשני כמה חודשים). בערך חודש לפני ההמראה זה הזמן להתחיל להתארגן על ציוד: מוצ´ילה, שק"ש, נעליים, ביגוד וכו´. אחרי שיחה ראשונה עם הסוכן תוכל להתחיל לבנות תכנון קצת יותר מושכל של הטיול (במקביל להתעסקות עם הכרטיס). מאיפה להתחיל זאת שאלה מצויינת וזאת התשובה שלי: בתקופה המדוברת היעדים העיקריים הם סאו-פאולו (טיסה ישירה של אל-על), ריו, בואנוס איירס (בד"כ היעד המועדף ולרוב גם הזול ביותר) או סנטיאגו (לא יעד פופולארי במיוחד ויחסית יקר). רוב הישראלים מתחילים בבואנוס ויורדים דרומה, או בטיסה לאושוואיה או באוטובוסים עם עצירות בדרך בערים שונות. אחרי שמגיעים לנקודה הדרומית ביותר (לא כולם מגיעים עד אושוואיה), מתחילים לעלות צפונה, מי בטיסה ומי באוטובוסים. בקשר להמלצות לנקודות מסויימות, כל אחד מחפש דברים אחרים ומה שבשביל אחד הוא "must" בשביל השני הוא בזבוז של זמן וכסף. אז אני לא אמליץ בשלב זה על שום דבר אם תרצה עזרה נוספת או המלצות אתה מוזמן לפנות אליי למייל שבת שלום ושבוע טוב איל

אסף

8/21/2010 9:32:51 PM

שבוע טוב אחי. תודה רבה על העזרה . עשית לי סדר בבלאגן וזה ממש עזר לי...