איציק

6/12/2010 5:36:14 PM

110

עזרה בתכנון מסלול

אהלן, אני צריך עזרה בתכנון המסלול. אני מתכנן לטוס עם עוד חבר בנובמבר לטיול של חצי שנה בדרום אמריקה כולל פנמה וקוסטה ריקה במרכז. חשבתי להתחיל בארגנטינה וצילה לעלות לברזיל משם לבולביה פרו קולומביה ומשם לפנמה וקוסטה ריקה, הבעיה היא שאני לא רוצה למרוח זמן בברזיל ולחכות לקרנבל ובעיה שניה היא שאם אני מגיע לבולביה בפבואר המזג אויר לא טוב. אם אפשר עזרה באיפה כדאי לנחות בנובמבר ואיך להמשיך הלאה. תודה מראש

איל

6/15/2010 3:32:01 AM

היי אתה כנראה לא מבין על איזה גודל של מדינות אתה מדבר אם אתה מתכנן שמונה מדינות בחצי שנה. חמש מדינות בחצי שנה זאת ריצה מטורפת (!!!) עוד שלוש זה כבר בזבוז של זמן ו/או כסף. תחתוך את המדינות בחצי. אתם נוחתים בדיוק לתחילת העונה של צ´ילה וארגנטינה. אם באמת הטיול שלכם יהיה חצי שנה אז תצטרכו לוותר על בוליביה ופרו או ממש לטעום מהן על קצה המזלג. לפנמה וקולומביה אין כל-כך עונה אז תמיד אפשר להגיע אליהן ושם לרוב לא נשארים יותר מחודש. אתה לא צריך "למרוח זמן" בברזיל, אתה יכול להשקיע אותו יפה מאוד בארגנטינה וצ´ילה ולקפוץ לברזיל רק לקרנבל. הכי כדאי לנחות בנובמבר או בבואנוס או בסנטיאגו. משם לרדת דרומה (בטיסה או באוטובוסים) ולהתחיל את "הגל העולה". דרך אגב, לא חייבים לרדת דרומה בבת אחת יש מספיק מה לראות גם בדרך דרומה וגם בדרך צפונה. מקווה שעזרתי אתה מוזמן לפנות אלי למייל אם אתה צריך עוד עזרה. איל