יבגני

5/16/2010 3:53:58 PM

198

נמשכת ההתלבטות לגבי צ´ילה

אהלן... יש לי שאלה לגבי צ´ילה, האם באמת המדינה משעממת? נתקלתי בכמה אנשים שהיו בדרום אמריקה, עשו את פרו, צ´ילה, ברזיל, ארגנטינה, קולומביה, בוליביה וכו´... רובם טוענים שהיו מוותרים על צ´ילה בטיול.. ידוע שהצלחת הטיול תלויה בבחירות המוצלחות והפחות מוצלחות. הבנתי שבצ´ילה יש את ההר געש ואת הקרחון (שניתן לעשות אותם גם דרך ארגנטינה), וחוץ מזה המון נסיעות ארוכות ופשוט בזבוז של זמן וכסף... האם באמת כדאי לוותר על צ´ילה ולהשקיע קצת יותר זמן בפרו ארגנטינה וברזיל? אגב, אני מתחיל באוגוסט ולפחות עד מרץ. תודה :)

איל

5/18/2010 3:38:54 AM

יש לי תשובה בשבילך רוב המטיילים לא מקדישים לצ´ילה זמן ספציפי. נהוג לזגזג בין צ´ילה לארגנטינה בצורה כזאת שהופכים אותן ל"מדינה אחת". צ´ילה היא מדינה מאוד ארוכה וצרה. ונכון שבצפון, למעט סאן פדרו דה אטקמה, למוצ´ילרים אין כל כך מה לחפש. אבל בדרום בהחלט יש. אם אתה ב"הר הגעש" אתה מתכוון לוויאריקה אז מדובר בחוייה חד פעמית שחבל לפספס,והיציאה אליו היא אך ורק מפוקון שבצ´ילה. אני לא יודע על איזה קרחון אתה מדבר, אבל אם הכוונה לקרחון המתנפץ אז הוא דווקא בארגנטינה. אבל אם אתה בקטע של טרקים, ה"טורס דל פאיינה" אחד הטרקים המפורסמים בדרום אמריקה נמצא בצ´ילה. בנוסף אני לא שמעתי על אחד שעשה את הקראטרה אאוסטרל בטרמפים או ברכב שכור והחוויה הזאת לא ממוקמת אצלו בין שלושת המשמעותיות בטיול. בקיצור מי שממליץ לוותר על צ´ילה, כנראה לא באמת בא לראות עולם וחיפש יותר מסיבות ו"זולה". למדינה המדהימה הזאת יש עוד הרבה מה להציע. אם אתה רוצה מידע קצת יותר מפורט אתה מוזמן לפנות אליי למייל. איל

יבגני

5/19/2010 2:43:48 PM

תודה על העצה, כנראה שאבחר במסלול שמשלב בין שתי המדינות...