חופית

3/4/2010 11:28:05 PM

158

שאלה קצת דבילית

אבל למה בעצם צריך סוכן נסיעות לטיול לדרום אמריקה? מסלולים אני אגלה בעצמי, ואתרי השוואות כמו קיאק ואקספדיה תמיד קיימים,ואני יכולה לדבר עם שדה התעופה ישירות. האם זה כי הם יודעים לטפל בשינוי יעדיםתאריכים במיומנות? אני פשוט לא מצליחה להבין אם השינוי חינם זה משהו שהחברה קובעת או הסוכנות, ואם זה החברה אז למה הסוכן חשוב באמת?

איל

3/5/2010 2:23:18 AM

קודם כל השאלה היא לא דבילית, רק מראה על חוסר ניסיון. במקרים של טיסות קצרות (יעד וזמן) ובעיקר נופשונים את צודקת אפשר בהחלט להסתדר גם בלי סוכן. אבל בטיול ארוך כמו דרום אמריקה הסוכן/ת חשוב/ה מאוד בגלל הידע שלו/ה. זאת דרך אגב הסיבה שכדאי לבחור בסוכן שמכיר את היעדים השונים בדרום אמריקה. אתרי השוואות הם דבר נחמד אבל לסוכן יש יתרונות ברורים עליהם, למשל מבצעים מיוחדים שלא יופיעו באתרים או קשרי עבודה של סוכן מסויים עם חברת תעופה מסויימת שיכולים לעזור מאוד בנושא מחיר. כמו כן לחברת התעופה אין את הרצון או הסבלנות להתעסק איתך, במיוחד עם מסלולים מסובכים, בשביל זה קיים הסוכן שיבדוק בשבילך את כל האופציות הקיימות (ויש הרבה כאלה). את השינויים קובעת החברה אבל סוכן שמכיר ידע גם להמליץ לך לאיזה חברה יש את התנאים הטובים ביותר. בקיצור לסוכן יש מאגר מידע שבעזרתו הוא יכול לתת לך את כל התשובות הרבה יותר מהר ממה שייקח לך לברר אותן בעצמך. והסוכן לא מפסיק לעבוד אחרי שקנית את הכרטיס (בהנחה שמדובר בסוכן רציני) הוא ימשיך ללוות אותך במשך כל הטיול ולטפל בשינויים בשבילך.

חופית

3/5/2010 9:24:34 PM

תודה! :)