דורון

10/18/2009 10:29:14 PM

121

עזרה בתכנון מסלול

שלום לכולם! אשמח אם תוכלו להגיד מה דעתכם על מסלול הטיול שאני מתכנן יציאה מהארץ בתחילת מרץ, נחיתה בבואנוס איירס, לקחת טיסה לאושוואיה ומשם לעלות בזגזוג עם צ´ילה למעלה. מתכנן להיות במקומות הבאים: פוארטו נאטאלס, אל קלאפטה (פריטו מורנו),אל צ´אלטן (טרק הפיץ רוי) בארילוצ´ה (כולל שבעת האגמים),פוקון (הר ויאריקה),בואנוס איירס רוסאריו קורדובה. לעבור דרך האיגוואסו לברזיל בברזיל אני מתכנן להיות ב: ריו דה ז´נירו אריאל דה אגודה איטה קרה סלבדור דה באהיה מורו דה סאו פאולו ג´רי קאקוארה (דרך פורטאלזה) לרדת חזרה לארגנטינה ומשם לעבור לבוביליבה,שם אני מתכנן להיות ב סלאר דה אויוני לה פאז רורה נבאקה קופה קבנה ומעבר לאיים הצפים באגם טיטיקקה משם לעבור לפרו: קוסקו (מאצ´ו פיצ´ו, וכל האטרקציות) פיסקו לימה וואראז (טרק הוואי וואש) ומשם טיסה לקולומביה- מדג´ין,סן אנדרס,קרטחנה,פארק טירונה, טאגנגה ואולי שיט לפנמה.. בקולומביה אני מסיים ולכן כנראה שלא אספיק את כל מה שאני מתכנן. רציתי לשאול בהיבטי הזמן- האם זה ריאלי להספיק בחצי שנה? ובהיבטי מזג אוויר- עוד אפשר לטייל בדרום ארגנטינה במרץ נכון? השגתי כרטיס ב1100$, מחיר די זול אך לא כולל שינוי תאריך/יעד שעולה 175$. הסכנה היא שלא ניתן לבטל את הכרטיס (יש ביטוח על חס וחלילה תאונות וכו´) שווה לסגור במחיר כזה למרות הסכנה? תודה רבה מראש לכל העונים!!

איל

10/20/2009 1:26:31 AM

היי דורון מבחינת לו"ז יש סיכוי שתוכל להכניס את הכל בחצי שנה, אבל כנראה שבמצב כזה לא תהנה מהטיול כי כל הזמן תהיה בלחץ להגיע למקום הבא, כדאי להוריד קצת את העומס. מבחינת מזג האויר המסלול שלך הפוך לגמרי. במרץ מתחילה העונה של פרו ובוליביה. בצפון ארגנטינה וצ´ילה עוד אפשר לטייל. בעצם שם אפשר כל השנה. אבל בפטגוניה המצב שונה לגמרי. אני לא מאמין שעוד יש מה לחפש שם ברץ ובטח שלא באפריל או מאי. עצתי לך, תהפוך את הסדר ותסיים בארגנטינה. בכללי אל תתקבע על מסלול בצורה כל כך מדוקדקת, לא במהלך הטיול ובטח שלא בארץ עוד לפני שיצאת לדרך. גם ככה המסלול שלך ישתנה עוד אלף פעם תוך כדי טיול. בקשר לכרטיס, חד משמעית לא שווה. עדיף כרטיס פתוח לשנה עם שינוי ראשון חינם. טיול מהנה איל