דן

10/10/2009 2:41:51 PM

104

מסלול ארגנטינה>צ´ילה>פרו

אהלן:) אני רוצה לטייל בדרום אמריקה ומרכז אמריקה[רק פנמה] שלושה חודשים...הטיול יתחיל באמצע פרבואר-תחילת מרץ אני חושב להתחיל מארגנטינה בבואנס איירס,להיות שמה חודש,איגואסו,ברילוצ´ה ועוד כמה מקומות[אם יש הצעות בכ-יף!] גם הסתכלתי על צ´ילה וראיתי את : ´קרטארה אוסטראל´ שמאוד מעניין אותי,השאלות שלי הם: 1: אם אני מגיע לברילוצה כמה זמן לוקח להגיע לתחילת המסלול של הקרטארה אוסטראל??...אוטו?מטוס?.. 2: מאיפה כדאי לי להתחיל את הקרטארה? מלמטה למעלה או ההיפך?אני רוצה בסופו של דבר לתפוס טיסה לפרו[קוסקו],אני יכול לעשות את זה רק מסנטיאגו הבירה של צ´ילה?או מקום קרוב למסלול הזה? 3: החורף מתחיל באיזור מרץ הבנתי,השאלה אם טיול של כמה ימים בדרך הזאת בחורף הוא לא אפשרי,או פשוט לא שווה?.... 4: מה העלויות המשוערות של טיסה מצ´ילה[מאיזה עיר אפשרית] לקוסקו?,יש אפשרות לקונקשין של פרו והגעה לפנמה בסופו של דבר? הרבה שאלות וגם חפרתי אבל עדיין מקווה לתשובות. תודה רבה לכם -157-

למידע נוסף על: פרו
איל

10/11/2009 2:20:23 AM

שלום קודם כל, כדי שאנשים יוכלו להמליץ לך על מקומות כדאי שתגיד מה אתה מחפש... בכללי אני ממליץ לך לבקר במנדוסה, סלטה וקורדובה בארגנטינה ולא הייתי שולל גם את סן פדרו דה אטקמה (צ´ילה). בקשר לקראטרה: 1. ההגעה לקראטרה היא דרך אסקל. פעם הייתה גם אפשרות להגיע מצ´איטן, אבל הבנתי שהעיר כבר לא קיימת בעקבות התפרצות הר געש. מבארילוצ´ה לקראטרה צריך לקחת כמה שעות באוטובוס. עד כמה שידוע לי אין אפשרות של טיסה ובטוח שאין בכך צורך. 2.+3. אני עונה על שני הסעיפים ביחד כי התשובות לשניהם תלויות אחת בשניה. לדעתי אם אתה רוצה להספיק את הקראטרה תצטרך להתחיל את הטיול ממנה. מדובר על סוף העונה ורוב המטיילים עושים את הדרך מדרום לצפון. למרות זאת ודוקא בגלל שאין הרבה זמן אני ממליץ ללכת נגד הזרם ולעשות את הדרך מצפון לדרום. אני עשיתי את הדרך הזאת בסוף פברואר ותחילת מרץ מצפון לדרום ומזג האויר היה סביר לרוב. בשלושה שבועות היו לי יומיים של גשם ובשאר הימים הייתה שמש וחלקם אפילו היו חמימים. לדעתי כדאי לעלות חזרה צפונה מהקראטרה ולהגיע לפרו בדרך היבשה. מקוה שהצלחתי לעזור ולא סיבכתי אותך יותר מדי איל