הראל

8/29/2009 10:16:39 PM

162

בלגאן בתכנון הטיול... HELP!

היי, אז ככה: חשבתי לטייל כחצי שנה בדרום אמריקה... ואז התחלתי להסתבך...-135- ישנם כמה "עוגנים" בטיול שלי: האחד, להתחיל בארגנטינה בשביל "הנחיתה הרכה" (ככה לפחות הבנתי שכדאי לעשות). השני, גלגפאגוס (אין לי רקע בצלילה, אבל שמעתי שזה עדיין מדהים, לא?) השלישי והיותר דינמי, הארצות שבהן אני רוצה להיות: ארגנטינה, צ´ילה, ברזיל (כן קרנבל? לא קרנבל?), פרו, אקוודור... לגבי בוליביה וקולומביה עוד לא החלטתי אם כדאי לי או לא... חשבתי להתחיל את הטיול בסוף ספטמבר.. מה העניין? * לא ברור לי כמה זמן כדאי לשהות בכל ארץ על מנת למצות כל אחת ככל הניתן. * האם בחצי שנה אני באמת אספיק לבקר בהן או שמראש כדאי לוותר על חלק כדי לא להרגיש את הלחץ של "להספיק כמה שיותר" *שמעתי שלא כדאי להתחיל בארגנטינה בספטמבר ושעדיף לחכות לסוף אוקטובר-תחילת נובמבר. האם זה באמת נכון? אין לי בעיה לחכות כמה חודשים ואני אפילו אעדיף לעשות את זה, העיקר לטייל בעונה ולא לפספס שום דבר בגל מזג אוויר לקוי... ברור לי שהתשובות לשאלות הנ"ל הן אינדיבידואליות לחלוטין וכל אחד יענה לי משהו אחר... אני עדיין אשמח לקבל כל תשובה שהיא :) תודה רבה מראש!

איל

8/30/2009 1:23:56 AM

שלום ושבוע טוב. לא כתבת את שמך וגם לא אם את/ה גבר או אישה, ברשותך אתייחסס אליך כגבר. קודם כל אין שום סיבה להגביל את הטיול לחצי שנה. לפי ההודעה שלך נראה שאת הזמן יש לך, ואם אין בעיית תקציב אז אני ממש לא רואה סיבה לקבוע מראש שהטיול יהיה חצי שנה. אני בהחלט מבין את עניין ה"נחיתה הרכה" אבל זה לא אומר שחובה להתחיל מבואנוס דווקא. גם בלימה או לה פאז אפשר לקבל נחיתה רכה. בקשר לגלאפגוס: אפשר להנות מהאיים גם בלי צלילות. יש הרבה מה לראות גם מעל פני האדמה ולמי שאין ניסיון בצלילה גם השנורקלים מספיקים בהחלט כדי להשלים את החוייה ה"תת מיימית". את זה אני אומר מניסיון אישי. ועכשיו תשובות לשאלות שלך * הזמן שיש להקדיש לכל מדינה משתנה בין מדינה למדינה ובין מטייל למטייל. יש כאלה שיעשו בחצי שנה את כל המדינות שבין ארגנטינה וצ´ילה בדרום לבין קולטמביה בצפון, כולל אורוגואי פרגוואי וונצואלה, ויש כאלה שזה יספיק להם בקושי לארגנטינה צ´ילה וברזיל. כאן באמת שאף אחד לא יכול לתת לך תשובה שרלוונטית לגבייך. באופן כללי אפשר להגיד שלצ´ילה וארגנטינה מומלץ להקדיש כשלושה חודשים ופחות או יותר אותו זמן לפרו ובוליביה. ד"א אני ממליץ לא לוותר על בוליביה. לאקוודור בד"כ יספיקו כשלושה שבועות עד חודש ובקשר לברזיל, זה כבר תלוי במה שאתה מחפש. זה יכול להיות כל דבר בין שבוע לחודשיים או יותר. את קולומביה אני לא מכיר אז אני לא אדבר עליה. *ההמלצה שלי היא לצאת עם מסלול כללי ביותר ולשנות אותו תוך כדי טיול לפי מה שהכי מתאים באותו רגע. *אין שום בעיה להתחיל מארגנטינה בספטמבר, רק שבספטמבר עדיף להתחיל מהצפון ולרדת לאט דרומה כדי לתפוס שם את העונה שמתחילה לקראת סוף נובמבר. אולי כדאי לשקול להתחיל מפרו במקום מארגנטינה. שאלות נוספות אפשר לשלוח לי למייל, אשמח לענות עליהן, אבל לצערי לא בשבועיים הקרובים. מקוה שעזרתי איל

יואב

8/31/2009 11:55:44 PM

זה לא משנה מה אתה מתכנן,אם תהיה מקובע לתכנונים,אתה לא תהנה....תשאר בכל מדינה כמה שאתה רוצה. לגבי מסלולים....קח בחשבון שקיימים תרבויות מאוד דומות בין מדינות כמו אקוודור ,פרו,אפילו בצפון ארגנטינה יש את התרבות האינדיאנית...ובמקרה הקיצוני של בוליביה...דומה אך שונה....מכן אתה צריך להבין שלא תוכל לראות הכל,כיוון שכדי לצאת עם מיצוי מהטיול,אתה צריך טיול של לפחות שנתיים...אבל אם תהיה מודע ומעודכןעל כל האתרים האופציונליים ותבין מה מעניין אותך יותר...יכולת ההחלטה ב"שליפה"חייבת להיות בך...לכן כדי שתתחיל מאיזורים בהם מזג האויר עדיין חם ונעים....מציע לך שאם בא לך גלפגוס,לך על זה...מדובר באתר שמי שפגשתי שביקר שם,לא הפסיק לדבר על המקום....אם תחליט שלא...ממליץ לך על פרו,כיוון שתקבל את הטארק הכי טוב בטיול על ההתחלה במזג אויר מדבים...את טראק הוואי ווש...אם תרצה עזרה בלבנות כיוון,דבר איתי...אשמח לעזור...