alon

8/29/2009 7:38:24 PM

335

עזרה במסלול העולה בחודש דצמבר

יש לי כרטיס ל16 בדצמבר לסאו פאולו ומיד אחר כך לבואנוס איירס חשבתי להיות כשבועיים בבואנוס איירס ומשם לטוס לאושוויה ולזגזג בין צ´ילה לארגנטינה ובפרואר לטוס לברזיל לקרנבל או להמשיך מבואנוס איירס לצ´ילה ולזגזג דרומה אשמח לקבל הצעות/הערות/המלצות למסלולים נוספים ולמקומות מומלצים במיוחד בגלל שיש לי כחודשיים עד לקרנבל למצות את ארגנטינה-צ´ילה תודה

alon

8/29/2009 7:42:31 PM

שכחתי לציין - אני מתכנן להיות בדרום אמריקה יותר מחצי שנה ולעשות מסלול כזה -צ´ילה וארגנטינה > ברזיל > בוליביה > פרו> קולומביה

kliger

8/31/2009 12:51:41 PM

אהלן, אני גם מתכנן לטוס באמצע דצמבר (ואגב אני לא קניתי כרטיס, למעשה רק סגרתי עם עצמי מסלול בסיסי ואני מתחיל עכשיו לארגן את כל הניירת.. יש סיבה לזה שקנית כרטיס כל כך מוקדם? ) בכל אופן, המסלול שאני עושה מתחיל בפונטה ארנס (אני מתכנן לנחות בבואנוס או בסאו פאולו ומשם טיסה לפונטה ארנס בשביל לקנות קצת ציוד ) משם לאושוואיה ואז את המסלול המסלול המזגזג עד ברילוצ´ה, אני לא מפרט כי המסלול ברור וכל אחד מתעכב איפה שהוא מעדיף, כשאני מקצה לזה חודש וחצי ואז מברילוצ´ה אני לוקח את הדרך המהירה ביותר לסלוודור ( עדיף להגיע כעשרה ימים לפני הקרנבל), אחרי הקרנבל אני עושה סיבוב בברזיל, קצת חופים וכ´, ואז יורד חזרה לברילוצ´ה כדי לעשות סקי, משם ממשיך לצפון ארגנטינה, בוליביה, פרו ואז נראה כמה כסף נשאר.... המסלול אולי נראה לך קצת מבולגן אבל ממה שהצלחתי לחקור רק ככה אפשר להנות מכל העולמות בצורה האופטימלית ביותר, הרי פטגוניה זה אזור מדהים שאתה תצטער מאוד אם לא תמצא אותו עד הסוף, וחודש וחצי שם זה זמן סביר לחלוטין, אני מציע לך להיות מקובע למסלול ספציפי (או עליה או ירידה בלבד), תמצא את האיזון שלך בין זמן לכסף (בין טיסות פנימיות לאוטובוסים), 2 טיסות פנימיות במסלול שתיארתי למעלה משדרגות את הטיול בכמה רמות ובינינו כמה מאות בודדות של דולרים (במקרה הגרוע), שוות את זה... רק אם אתה יכול להחזיר לי תשובה לגבי הסיבה שכבר יש לך כרטיס טיסה, ולמה אתה נוחת בסאו פאולו ולא בבואנוס אם אתה מתכנן לרדת דרומה בכל מקרה? מקווה שעזרתי, רוני.

kliger

8/31/2009 12:52:44 PM

אהלן, אני גם מתכנן לטוס באמצע דצמבר (ואגב אני לא קניתי כרטיס, למעשה רק סגרתי עם עצמי מסלול בסיסי ואני מתחיל עכשיו לארגן את כל הניירת.. יש סיבה לזה שקנית כרטיס כל כך מוקדם? ) בכל אופן, המסלול שאני עושה מתחיל בפונטה ארנס (אני מתכנן לנחות בבואנוס או בסאו פאולו ומשם טיסה לפונטה ארנס בשביל לקנות קצת ציוד ) משם לאושוואיה ואז את המסלול המסלול המזגזג עד ברילוצ´ה, אני לא מפרט כי המסלול ברור וכל אחד מתעכב איפה שהוא מעדיף, כשאני מקצה לזה חודש וחצי ואז מברילוצ´ה אני לוקח את הדרך המהירה ביותר לסלוודור ( עדיף להגיע כעשרה ימים לפני הקרנבל), אחרי הקרנבל אני עושה סיבוב בברזיל, קצת חופים וכ´, ואז יורד חזרה לברילוצ´ה כדי לעשות סקי, משם ממשיך לצפון ארגנטינה, בוליביה, פרו ואז נראה כמה כסף נשאר.... המסלול אולי נראה לך קצת מבולגן אבל ממה שהצלחתי לחקור רק ככה אפשר להנות מכל העולמות בצורה האופטימלית ביותר, הרי פטגוניה זה אזור מדהים שאתה תצטער מאוד אם לא תמצא אותו עד הסוף, וחודש וחצי שם זה זמן סביר לחלוטין, אני מציע לך להיות מקובע למסלול ספציפי (או עליה או ירידה בלבד), תמצא את האיזון שלך בין זמן לכסף (בין טיסות פנימיות לאוטובוסים), 2 טיסות פנימיות במסלול שתיארתי למעלה משדרגות את הטיול בכמה רמות ובינינו כמה מאות בודדות של דולרים (במקרה הגרוע), שוות את זה... רק אם אתה יכול להחזיר לי תשובה לגבי הסיבה שכבר יש לך כרטיס טיסה, ולמה אתה נוחת בסאו פאולו ולא בבואנוס אם אתה מתכנן לרדת דרומה בכל מקרה? מקווה שעזרתי, רוני.

kliger

8/31/2009 12:56:04 PM

מציע לך לא להיות מקובע למסלול ספציפי*

איל

8/30/2009 1:39:48 AM

הייתי ממליץ על האופציה הראשונה. להתחיל את הטיול מאושואיה אח"כ פינגווינים בפונטה ארנס, הטורסים בפווארטו נטאלס, הקרחון המתנפץ באל קלאפטה, הפיץ רוי, קראטרה אאוסטרל, פוקון, בארילוצ´ה (כולל אל בולסון ואסקל), פוארטו מדרין, מנדוסה, קורדובה, סלטה ולעבור לברזיל דרך מפלי האיגוואזו. אני יודע שזה הרבה מקומות. הכוונה היא שתבחר את מה שמתאים לך במסלול הזה, כי לא נראה לי שאפשר להספיק אותו בחודשיים וגם להנות מזה. כמובן שיש עוד מקומות יפים בדרך שלא הזכרתי ואולי יותר יעניינו אותך. בכל מקרה זה בלתי אפשרי למצות את ארגנטינה-צ´ילה בחודשיים. לשאלות אפשר לפנות אליי למייל מקוה שעזרתי איל

alon

8/30/2009 5:06:58 PM

תודה על התגובה המפורטת זה מאוד עזר לי רציתי לשאול אותך גם אם כדאי בכלל לעשות מסלול אחר לגמרי ולהתחיל עם הקצה הצפוני של ארגנטינה ודרום ברזיל ולעשות את הקרנבל ואחר כך את אושוויה ולזגזג

איל

8/30/2009 6:55:33 PM

העונה של פטגוניה ואושוואיה היא יחסית קצרה. אחרי אמצע פברואר אין מה לחשוב בכלל על לרדת לכיוון. בתחילת מרץ מזג האויר כבר לא מתאים לטיול באזור זה. העונה בצפון ארגנטינה-צ´ילה ודרום ברזיל הרבה יותר ארוכה ולכן אני מאוד לא ממליץ להתחיל משם.