ונצואלה

טיפים של גולשים על ונצואלה

קצת על ונצואלה

ונצואלה Venezuela נחשבת לאחת המדינות המפותחות והיפיפיות בדרום אמריקה, המדינה התברכה בנופים עוצרי נשימה, חופים קאריבים, איים רבים(מעל 70!) וכמובן כלכלה מפותחת הנובעת בעיקר מיצוא נפט לשאר העולם.
בונצואלה חיים כ- 25 מיליון איש וכ - 5 מיליון חיים בעיר הבירה קראקאס שנחשבת לעיר יחסית מסוכנת.
הרשת התיירותית בונצואלה מאוד מפותחת אבל בכל זאת הרבה ישראלים לא מגיעים בגלל שהיא די יקרה וגם בגלל שיש צורך להוציא ויזה כדי להיכנס למדינה, אך בכל זאת יש לונצואלה הרבה מה להציע.
לונצואלה נופים רבים ומגוונים למשל חוף שאורכו כ- 3000 ק"מ והוא נושק לים הקאריבי מה שהופך את רצועת חוף זו ליפה ביבשת (אפילו בהשוואה לברזיל וקולומביה), מפל אנחל angel שהוא המפל הגבוה בעולם, אגם מראקאיבו Maracaibo(משם כל הנפט), יערות עד בתוליים בדרום, נהר האורינוקו שהוא אחד הגדולים בדרום אמריקה ובוא לא נשכח את רצועת הרי האנדים המדהימה במערב שם הקצה הצפוני של שרשרת האנדים, בכלל ונצואלה התברכה בהרים מדהימים ומגוונים כמו הרי השולחן(נקראים כך בגלל ראשם השטוח) העצומים, בינהם רוראימה שם עדין לא גילו לחלוטין את כל הזנים של החיות והצמחים. כל פלאי הטבע האלו יחד מתפרסים על פני 916 אלף קמ"ר.
למרות היותה מפותחת קיימים אזורים רבים נידחים שם חיות אוכלוסייות ששומרת על אורך חיים מסורתי עתיק.
לונצואלה יש הרבה מה להציע רק פקחו עין כי המצב הבטחוני יחסית התדרדר בשנים האחרונות, מקומות רבים(ביחוד קראקאס) בטוחים ביום ובלילה יכולים להיות מסוכנים.
כמו כן ודאו שאתם מחוסנים היטב, קיימים סיכויים להדבק במלריה או קדחת הדנג´י, תגיעו מוכנים.
ועוד עצה קטנה חשובה: אין בונצואלה הרבה תיירים, לכן מומלץ מאד להגיע לפה עם שותפים כדי להתארגן לטיולים/אטרקציות וכדי לצאת בזול יותר כספית.
התפתחויות אחרונות:
הנשיא הוגו צ’אבס דרדר את היחסים עם ישראל לשפל ובשנים האחרונות לחיו ניהל מלחמת חורמה בארה"ב ובכל הזדמנות שהיתה לו מול העיתונות העולמית השמיץ את בוש ואת ארה"ב ויחד איתה את ישראל, בעקבות מלחמת לבנון השנייה גם ישראל נכנסה ל"רשימה השחורה" של צ’אבס שהחל לגנות אותה ואת הפעולות שהיא עושה כנגד הפלסטינאים ובנוסף לזה חבר לנשיא אירן מחמוד אחמדינ’גאד, השניים חתמו על מסמכים המורים על עזרה הדדית במקרי מלחמה.
ברחובות קראקאס ישנם כרזות כנגד ישראל ולאחרונה כל העיתונות מלאה בהשמצות, מה שגרם לגל אנטישמיות במדינה ובעיקר בבירה קראקאס שם מעוזו הגדול של צ’אבס. הקהילה היהודית איבדה בשנים האחרונות ובעיקר בחודשים האחרונים ממעמדה וכרגע מאובטחת בצורה לא רגילה כלל.
בזמן המלחמה(בלבנון) היתה תקרית עקב זה שצ’אבס שלח חזרה לארצו את הממונה על שגרירות ונצואלה בישראל, ישראל לא נשארה חייבת והחזירה את השגריר הישראלי לארץ.  היחסים אפשר כבר לומר "עלו על שרטון" שגרירות ונצואלה בישראל נסגרה
לזמן מה ובוטלו הנפקות ויזה לישראלים.
כעת עלה נשיא חדש ממשיך דרכו של צ'אבס ודבר לא השתנה, היחסים עדין בנתק הין המדינות ואין דרך להוציא אשרות כניסה.

המטבע בונצואלה הוא הבוליבאר Bolivar, דולר אחד כיום(מעודכן יולי 2016) שווה כ-9.9 בוליבארס(לחץ כאן לשער מעודכן).
בונצואלה אפשר וגם מומלץ להשתמש בטרוול צ´קס(המחאות נוסעים), במשרדי החלפנות casa de cambio יקחו לכם עמלה גבוה על טרוולים וגם בבנק זה לא מציאה אך אין מה לעשות בכרטיס אשראי העמלה גבוה יותר.
בנקים מומלצים הם unibanca או banco de venezuela. קחו בחשבון שדולרים לפעמים מהווים בעיה בבנקים, מהסיבה שיש זיופים רבים לדולר, אך איפה שיקבלו אז יתנו לכם שער טוב.
באופן כללי ונצואלה נחשבת למדינה מהיקרות ביבשת, קחו בחשבון להוציא הרבה כסף על אטרקציות, נסיעות וכדומה... לגבי אוכל ולינה תמיד אפשר למצוא משהו טוב במחיר זול.
 

מזג האוויר בונצואלה


קצת בכלליות:
מזג האויר נהדר כאן, תמיד חם ויש 2 עונות:
יבשה- נמשכת מדצמבר ועד אפריל.
גשומה-נמשכת ממאי ועד נובמבר.
אך ניתן לטייל כאן כל השנה.
במקומות גבוהים הטמפרטורות נמוכות, אך מקומות אלו הם רק ההרים(לרוב), שאר המדינה מישורי כמעט כפני הים.

מזג אוויר במרידה מזג אוויר בסיודאד בוליבר מזג אוויר בקראקאס מזג אוויר בקורו

לונצואלה ישראלים חייבים ויזה כדי להכנס. בעבר היה קל יותר והיה ניתן ורצוי להוציא עוד בארץ אך כיום לאחר המשבר בין ישראל ולנצואלה השגרירויות נסגרו. לכן יש להוציא כעת במקום אחר מישראל כלומר באחת הקונסוליות של ונצואלה בחו"ל, הקונסוליה במיאמי ארצות הברית ידועה כאחת שאפשר להוציא בה אך המחיר יקר להחריד כ-400 דולרים. אפשר לנסות בקוסוליות אחרות, אחדים מדווחים כי במקסיקו הוציאו ללא תשלום כלל ואולי גם בסנטיאגו בירת צ'ילה.
חשוב מאד לבדוק עם הקונסוליה איזה מסמכים הם רוצים שתציגו, כי לפני הסגירה של השגרירות בארץ אלו המסמכים הדרושים שהיו צריכים להציג מטיילים שרצו להוציא ויזה לונצואלה:
טופס בקשה 2 תמונות פספורט-דרכון(לחות בתוקף לשנה) - אישור עבודה/תלוש משכורת קבועה - אישור חשבון בנק-מסלול נסיעה מחברת נסיעות - אם אתם עצמאים אז להביא מכתב מרואה חשבון - אם אתם סטודנטים אז מכתב ממוסד הלימודים או אישור חשבון בנק של ההורים.

השגרירויות של שתי המדינות נסגרו בינואר 2009 לאחר שנשיא ונצואלה החליט לסגור את שגרירות ישראל בבירה קראקאס ולשלוח את השגריר שלמה כהן חזרה לישראל בצעד טיפשי ובתגובה ללחימה שהתבצעה בעזה שאותה הגדיר צ'אבס "שואה".
ישראל לא נשראה חייבת ולאחר כשלושה שבועות סגרה את שגרירות ונצואלה בישראל ושלחה את אנשיה חזרה לדרום אמריקה.

שגרירות ונצואלה בישראל
שעות קבלת קהל: ימי שני עד חמישי מ9 בבוקר ועד 1 בצהריים.
כתובת: רח´ שנקר 4, בנין גרף, הרצליה פיתוח
טלפון: 09-9573282
פקס: 09-9580292
אי מייל: [email protected]

שגרירות ישראל בונצואלה(קראקאס)
שעות קבלת קהל: שני עד חמישי 9 עד 12.
כתובת: av. francisco de miranda
centro EMPRESARIAL DE MIRANDA קומה 4,
los ruices 70081 CARACAS
טלפון: 2394510/1 212 58
פקס: 2394320 212 58
אי מייל: [email protected]