מרקוואסי

טיפים של גולשים על מרקוואסי

קצת על מרקוואסי

מרקוואסי - Marcahuasi
מרקוואסי היא רמה קטנה שנמצאת ליד עיירה בשם סאן פדרו דה קסטה, מספר קטן של שעות נסיעה מלימה.
טוענים כי ייתכן שלפני 8000 שנה חיה בעולם תרבות מתקדמת כמו שלנו ונעלמה, כאשר נשארו עקבות בכמה מקומות בעולם, ביניהם מרקוואסי.
ברמה הזאת נמצא מספר רב של צורות אבן בצורת בני אדם וחיות, שלפי קביעת המומחים, לא ייתכן שנוצרו ע"י שחיקה ובלייה טבעית של הסלעים, אלא היו חייבות להיווצר ע"י בני אדם.
מרקוואסי היא רמה שנוצרה ממקור וולקני, באורך כ-1.8 ק"מ, ובגובה כ-4000 מטר מעל פני הים.
גם הנוף באיזור ובדרך לשם יפה מאוד, וגם למי שלא מאמין בסיפורים על תרבות עתיקה, מומלץ לבוא ולהתרשם מהמקום המיוחד הזה.

מרקוואסי ממוקמת מעל העיירה סאן פדרו דה קסטה, ממנה יוצאים לטייל במרקוואסי.
סאן פדרו דה קסטה היא עיירה קטנה בגובה כ-3200.
ממש סמוך לעיירה, כשני בלוקים מהכיכר המרכזית, יש מצפה קטן אליו אפשר ללכת בערב ולראות את השמיים המלאים בכוכבים (אם לא מעונן).

שימו לב שבשעה עשר בלילה הכל בעיירה נסגר, כולל דלתות ההוסטל. אם אתם יוצאים להסתובב במצפה או בעיירה, דאגו לחזור בזמן.

בחוצץ "תחבורה" תמצאו מידע מלא על ההגעה לכאן.

לעוד טיפים של גולשים על מרקוואסי הוספת טיפ

אין טיפים עדיין, אתם מוזמנים להוסיף משלכם ולזכות בתהילת עולם

לנים בעיירה סן פדרו דה קסטה, הוסטל אחד בשם "Hostal Municipal", שנמצא בכיכר המרכזית הקטנה, ובו אפשר לקבל חדר ב35 סול (לכל האורחים בחדר ביחד... יש חדרים זוגיים, ל-3 ול-4, ואולי גם ליותר). ליד הכיכר המרכזית גם מספר מצומצם של מסעדות בהן אפשר לאכול ארוחת ערב או צהריים במחיר של עד 15 סול. 

איך להגיע? (מפארק קנדי שבמירפלורס, לימה)


ביום הראשון תגיעו לsan pedro de casta שהיא העיירה שממנה יוצאים רגלית למרקוואסי, שם תישנו. למחרת תוכלו לצאת למרקוואסי.
1. היכנסו למטרופוליטנו בתחנת ricardo palma. עלו על קו C ורדו בתחנת javier prado. אין צורך בכרטיס. תנו למקומי 2.5 סול ובקשו ממנו להכניס אתכם עם הכרטיס שלו.
2. צאו מהתחנה ימינה וקדימה לרחוב הראשי. שם פנו ימינה והמשיכו 2 בלוקים. חצו את הרחוב הראשי וחצו שוב את הכביש מימינכם. שם על הרחוב הראשי תמתינו לאוטובוס שנוסע לכיוון vitarte, כשאתם צריכים להגיע ל-metro puruchuco. ככל הנראה יש מספר אוטובוסים שמגיעים לאיזור. קחו אחד מהם, עדיף כזה שמגיע ממש לשם. הנסיעה בסביבות 45 דקות, והמחיר תלוי כנראה באוטובוס, אבל הוא נמוך מאוד. סביבות 1.7 סול.
3. כאמור יש כנראה מספר אוטובוסים שמגיעים למקומות טיפה שונים שם, אז תבררו עם המקומיים איך מגיעים משם למיקרובוס לצ'וסיקה (chosica). נמצא על כביש carr. central או avenida nicolas de ayllon, בצד שמול metro puruchuco (לא רחוב puruchuco). ייתכן שתצטרכו גם לקחת לשם טוקטוק ב-1 סול לבן אדם, שייקח כ5 דקות נסיעה. המיקרובוס לצ'וסיקה לוקח כשעה ורבע ועולה 2.5 סול. תרדו בתחנת Parque Echenique de Chosica.
4. משמאלכם וקצת אחורה מהתחנה, לכו עד הסוף ברחוב libertad, משם תיקחו את האוטובוס/מיקרובוס לsan pedro de casta. יש שני אוטובוסים בלבד בכל יום. אחד בבוקר ואחד ב-3 בצהריים. נסו להגיע הרבה לפני (עדיף בסביבות 1-1:30. מקסימום תחכו הרבה, זה עדיף מאשר לפספס במידה ושינו את השעה).
4.1. נכון למאי 2017 יש חלק בדרך שקרס, קצת אחרי גשר אאוטישה (autisha). האוטובוס לא יכול לעבור שם. אם זה עדיין המצב תצטרכו להחליף אוטובוסים. האוטובוס יוריד אתכם בגשר אאוטישה או קצת אחריו. תצטרכו ללכת מעט (רק 100 מטר אם הוא יגיע ממש עד החלק שקרס או בסביבות 15 דקות אם הוא יעצור בגשר). אחרי החלק שקרס תעלו על מיקרובוס אחר שייקח אתכם עד san pedro de casta. מצ'וסיקה עד הגשר 2-3 שעות, תלוי בעיכובים. מהגשר עד סאן פדרו דה קסטה עוד שעה ורבע. הכל ביחד עולה 12-15 סול.

חזרה:
הדרך חזרה קצת יותר פשוטה:
1. מיקרובוס מסאן פדרו דה קסטה לצ'וסיקה יוצא פעמיים ביום - ב7 בבוקר וב-2 בצהריים, מהכיכר המרכזית של סאן פדרו דה קסטה - בדיוק איפה שירדתם כשהגעתם.
1.1. אם עדיין לא תוקנה הקריסה ליד גשר אאוטישה, תאלצו להחליף אוטובוס גם בחזור. עד הקריסה החזור מהיר יותר כי זה בירידה - 45 דקות. משם לצ'וסיקה שעתיים. האוטובוס/מיקרובוס יוריד אתכם בדיוק איפה שעליתם עליו בדרך הלוך.
2. ממש עשרה מטרים משם, בפינת הרחובות libertad ו-trujillo norte יש מיקרובוסים חזרה ללימה, תבררו שם אם יש אחד שמגיע כבר ממש למירפלורס או קרוב לתחנה של המטרופוליטנו. אם לא, תוכלו להמשיך בדרך ההפוכה מהדרך הלוך.

 

כתבות

הסכנה שגבתה מחיר כבד בטרק לאור מותו של המטייל אביב ברומברג ז"ל החלטנו להעלות כאן כתבה על מחלת הגבהים על מנת לחדד את האזהרה בנושא ולמזער את הסיכון בקרב המטיילים.
סיפור חטיפה באריקיפה אחרי רבע שעה של נסיעה ברחובות ארקיפה ושיחת חולין קצרה עם הנהג כדי לתרגל עוד קצת את הספרדית, לפתע, הנהג פנה פניה חדה שמאלה לסמטה צדדית, אורטל הסבה את תשומת ליבי שירה, נראה לי שאנחנו לא בכיוון. הרבה לפני שהספקתי להביט סביבי, רכב מתנגש בנו מאחור. 3 גברים רצים לעבר המונית ומתנפלים עליה.