אורובמבה

טיפים של גולשים על אורובמבה

קצת על אורובמבה

אורובמבה - Urubamaba
אורובמבה היא העיירה הראשית בעמק הקדוש (Valle Sagrado), רק כשעה נסיעה מהעיר קוסקו על הדרך לאויאנטאיטמבו היכן שהרכבת עוברת מקוסקו למאצ'ו פיצ'ו.
העיירה אורובמבה מאד נעימה והתושבים חברותיים, היא נמצאת במיקום יפהפה כאשר מסביבה הרים עצומים. אורובמבה היא ממש לא תיירותית כמו קוסקו והאווירה מאד שונה פה, הרבה יותר רגוע ושלו. השוק הפרואני מקומי פשוט מצוין ויש בו כל מה שצריך. הדבר הטוב העיירה היא הפשטות, האמיתיות והאותנטיות, ובנוסף היא זולה. לא תמצאו כאן אטרקציות ומחלקי פליירים מציקים אלא אורך חיים פרואני כפרי אמיתי.

בימי רביעי יש בעיירה שוק פתוח וצבעוני של האינדיאנים המקומיים שמכורים את הסחורה שלהם: אוכל, בעלי חיים, ועוד הרבה דברים... ובעיקר צ'יצה, משקה התירס התוסס שמאד אהוב על המקומיים.

לעוד טיפים של גולשים על אורובמבה הוספת טיפ

Sacred Valley Retreat & Education B&B
מרכז נופש לימוד ואירוח כפרי שנפתח ב2011 על ידי אבישי ואישתו וויאנה. האירוח כאן מתאים רק למטיילים המחפשים שקט ורוגע, נופי הרים עוצרי נשימה, טיולים רגליים קצרים או ארוכים בין טרסות עתיקות, שדות ובוסתנים, נחלי מים שוצפים, חיי כפר ידידותי ושליו, ניתוק מההמון הסוער של קוסקו,ארוחות על בסיס תוצרת מקומית ואורגנית, קשר ישיר עם העולם האנדי. במקום חדרי אירוח וקמפינג, טיפולים הולסטיים, ערסלים, גינות ירק אורגניות, סדנאות בישול ובריאות, יוגה וברימה, ספרים בעברית ומוזיקה מהארץ. בנוסף הם חוגגים שבת וחגים יהודיים ועורכים קבלת שבת וסעודה, ארוחות על בסיס צמחוני  אורגני כולל צ´ולנט של שבת. הם נמצאים בכפר יוקאי yucay  הנמצא כשעה נסיעה מקוסקו, קרוב לעיירה אורובמבה.
טלפון: 51-84-201076

ההגעה לאורובמבה קלה מאד, לוקחים מונית קומבי מקוסקו מהתחנה ב- calle pavitos , עולה בסביבות ה-7 סול.
מאורובמבה ניתן להגיע בקלות לכל יעד אחר וכפר בעמק הקדוש(Valle Sagrado).

כתבות

הסכנה שגבתה מחיר כבד בטרק לאור מותו של המטייל אביב ברומברג ז"ל החלטנו להעלות כאן כתבה על מחלת הגבהים על מנת לחדד את האזהרה בנושא ולמזער את הסיכון בקרב המטיילים.
סיפור חטיפה באריקיפה אחרי רבע שעה של נסיעה ברחובות ארקיפה ושיחת חולין קצרה עם הנהג כדי לתרגל עוד קצת את הספרדית, לפתע, הנהג פנה פניה חדה שמאלה לסמטה צדדית, אורטל הסבה את תשומת ליבי שירה, נראה לי שאנחנו לא בכיוון. הרבה לפני שהספקתי להביט סביבי, רכב מתנגש בנו מאחור. 3 גברים רצים לעבר המונית ומתנפלים עליה.