פיסקו

טיפים של גולשים על פיסקו

קצת על פיסקו

פיסקו - Pisco
עיירת דייגים קטנה השוכנת לחופי האוקיינוס השקט של פרו. דבר אחד מאפיין את המקום וסביר להניח שהגעתם בגללו. העובדה שפיסקו נחשבת ה"גלאפאגוס לעניים" ומי שלא מתכנן לנסוע לאקוודור ולבזבז מעל ל-1500 דולר על איי הגלאפאגוס שהם אזור מלא בחיות מדהימות ואזור צלילה מהיפים בעולם, יכול להגיע לעיר הנמל פיסקו משם לצאת בסירה ולשוט בכל אזור החוף בין האיים ולראות אלפי ציפורים, כלבי ים, פינגווינים וסרטנים. אורך הסיור אורך בין שעתיים לשלוש וכל זה במחירים זולים. בנוסף גם אפשר לעשות כאן קייט סרפינג בגלל התנאים הטובים.

לעוד טיפים של גולשים על פיסקו הוספת טיפ

אזהרה חמורה מאולגה

המקרים הבאים לא חדשים להמון מטיילים ביבשת הדרומית. "בית השמחה" הוסטל הנמצא בקוסקו שמנוהל ע"י מקומית בשם אולגה לא פעם נתקלו תיירים ברמאויות,גניבות ושקרים. אל תצפו לתמיכה מצידה כשאתם שוהים בהוסטל,אם וקרה אירוע בעייתי כמו..טיולים מאורגנים,אטרקציות למיניהם,פשיטה של המשטרה המקומית ותפיסת סמים במקום אז אתם בצרה צרורה! במקרה הטוב תוציאו ותפסידו הרבה כסף ובמקרה הרע מאוד תעצרו לתקופה ארוכה תשלמו קנס במאות דולרים. כדי להשתחרר ולהיזרק מהמדינה תצטרכו עזרה מהקונסול הישראלי שנמצא ב-לימה-(עיר בירת פרו)וכמובן דאגה ולחץ של המשפחות. המקרה הזה מוכיח שאולגה עולה שוב לכותרות רעות(גם בארץ הקודש)ואפילו מצולמת לקראת סיום הסרטון כשהיא מעוכבת ע"י המשטרה,הפעם בעיר סקסיהומאן שנמצאת כרבע שעה נסיעה מהעיר קוסקו,פרו. אכלוס כ60 תיירים ישראלים במקומות לא חוקיים,הרס עתיקות ואיך לא מסיבת סמים.. ראו הוזהרתם ! http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4502943,00.html

האי של הגאלפגוס לעניים והסקי חולות שבאיקה

מלימה אפשר באותו יום לעשות את שני האטרקציות הללו ולחזור ללימה. יש אופציה לעשות את התור הזה ב100 דולר דרך הוסטל דה פויינט או לעשות אותו עצמאית. את השייט לאי שהוא של 3 שעות לוקחים מהעיירה פארקס PARACAS הקרובה לפיסקו כ3.5 שעות מלימה . שעה נוספת משם זה איקה. מומלץ קודם לנסוע לאי ורק אחר כך לסקי חולות כי היציאה האחרונה לשייט היא בסביבות 11 פלוס מינוס. מלימה עדיף לקחת אוטובוס מוקדם בבוקר את של 6 או של 3:45 . ואם לא אז של 7:30 מה שאני ממליץ זה פשוט להיכנס לאתר של חברת האוטובוס אולטורסה או קרוז דל סור ולקנות שם מראש כרטיסים לאוטובוס. זה עולה בן 40-60 סול –תלוי בשעה ובסוג האוטובוס. לכל אחת יש תחנה מרכזית משלה. מונית לתחנה של קרוז דל סור עולה 12 סול. האטרקציה של האי עולה 40 סול זה שייט לאי עם פינגווינים וכלבי ים –ממש מומלץ. בסיום לוקחים אוטובוס לאיקה או עדיף לשכור דרך סוכנות השייט מיני-וואן ב120 סול עד לאיקה -כי אין הרבה אוטובוסים. מאיקא לוקחים מונית ב 5 סול 10 דקות נסיעה לווקצינה HUACAHINA אומרים למונית בעברית סקי חולות או arena sketing, sand sky . והוא לוקח אתכם למתחם שזה בעצם אגם המוקף בסוכנויות. לשים לב שהולכים לאטרקציה של שעתיים ולא של שעה. ממליץ לקחת את האטרקציה מהוסטל בננה ב45 סול לשעתיים. חוויה ממש כיפית –במיוחד הנסיעה הפרועה עם הבאגי בדיונות . מגיעים לכמה דיונות ומתגלשים עליהם –ממש כיף חיים. חזרה מאיקה ללימה 4.5 שעות נסיעה מקרוז יש בשעות :6:00 ,7:30 , 14:00, 16:00 , 18:30 , 19:30 כ 20-40 סול תלוי בסוג האוטובוס ובשעה. מאסף 5 שעות :14:40 , 17:10, 18:40 , מאולטורסה יש בשעות : 7:00 , 8:15 ,8:30 ,9:30 ,19:00 מחיר 55/70 סול. מלימה לפארקס: מקרוז יש בשעות : 3:45 , 6:30 , 7:00 , 7:30 , 13:30, 14:00 כ 30-70 סול תלוי בסוג האוטובוס ובשעה. מאולטורסה יש בשעה : 7:30 מחיר 60/70 סול. מפארקס לאיקה: שעה וחצי נסיעה מקרוז יש בשעות : 10:30 , 11:00 , 17:00 , 17:30 51/73 סול מאולטורסה יש בשעה : 11:00 מחיר 35 סול. קרוז דל סור http://www.cruzdelsur.com.pe/ אולטורסה http://www.oltursa.pe/index.php?lang=en שלכם בני סימן טוב

סביר להניח שתמצו את העיירה ואת האטרקציות המעטות שבה די מהר כך שאין סיבה לחפש מקומות טובים להשתקע.
הנה מספר המלצות:

Los Inkas Inn
הוסטל טוב עם שירות מצוין. החדרים ברמה ביחס למלונות בפיסקו. יש במקום בריכה ,אינטרנט וגג מעולה להסתלבט  בו עם שולחן פול ופינג פונג. המקום הומלץ ע"י מטיילים.
כתובת:prol.barrio nuevo mz. m,lt. 14 san isidro
טלפון: 536634 56 , 545149 56
אי מייל: [email protected]

פוסדה היספאנה Posada Hispana
חדרים סבירים, מיקום טוב קרוב לסנטר- פלאזה דה ארמאס.
כתובת: bolognesi 236.

רסרבה נאסיונאל דה פראקאס - Reserva Nacional de Paracas
שמורת טבע לאומית זאת כוללת בתוכה את איסלאס באייסטס - Islas Ballestas ואת חצי האי פאראקס.
איסלאס באייטס הם קבוצת איים מסולעים בהם יש ריכוז אדיר של ציפורים, אריות ים, פינגוונים ומספר רב של חיות ימיות.
ההגעה אל האיים מתבצעת על ידי שייט באורך כשעה וקצת עד להגעה, יוצאים מהמזח בפיסקו בדרך תראו את סמל הקנדלאברה - Candelabra החצוב בסלע כמו קוי נאסקה. בשייט בין האיים תוכלו לצלם את אלפי הציפורים במקום שהלשלשת שלהם משמשת לפרו ליצוא חומרי דשן. לאחר חזרה מהשייט בד"כ כולל גם הדיל סיור בחצי האי פראקאס מדרום לפיסקו, מדובר באזור יפה עם תצפית על חצי האי שעשוי כולו מצוקים מרהיבים.

קייט סרפינג
התנאים מצויינים לקייט סרפינג מקצועי ממש במרחק קצר בפאראקאס הסמוכה מספר דקות מפיסקו. ללא ספק מהאטרקציות השוות כאן באזור. מי שאוהב את הענין וכבר עוסק בקייט סרפינג ימצא כאן בדיוק מה שמחפש, ולעומת זאת מי שרק מתחיל יכול לקחת קורס מלא וללמוד.

ההתמצאות בפיסקו פשוטה ואם תצטרכו משהו בנוסף לאטרקציות תמצאו אותו באזור פלאסה דה ארמאס. בקשר לאטרקציות אז העיירה מלאה בסוכנויות המוציאות את אותו הסיור לאזור האיים כדי לצפות בחיות.
סוכנות מומלצת היא zarcillo connections הנמצאת ברחוב san francisco 111.
בהמשך הרחוב תמצאו עוד מספר סוכנויות. לגבי יציאה מהעיירה או הגעה לעיירה - ישנם כמה תחנות אוטובוסים של חברות שונות היוצאות אל כמה יעדים קרובים. ההמלצה שלנו היא פשוט לצאת מאיקה מוקדם בבוקר הנמצאת רק כשעה וחצי נסיעה לסיים את הסיורים בעיר ולהספיק לחזור לאיקה. אם לא בחרתם בדרך זו לפניכם מספר יעדים:
לימה - 4 שעות.
נאסקה - 3 שעות.
אריקיפה - 13 שעות.

כתבות

הסכנה שגבתה מחיר כבד בטרק לאור מותו של המטייל אביב ברומברג ז"ל החלטנו להעלות כאן כתבה על מחלת הגבהים על מנת לחדד את האזהרה בנושא ולמזער את הסיכון בקרב המטיילים.
סיפור חטיפה באריקיפה אחרי רבע שעה של נסיעה ברחובות ארקיפה ושיחת חולין קצרה עם הנהג כדי לתרגל עוד קצת את הספרדית, לפתע, הנהג פנה פניה חדה שמאלה לסמטה צדדית, אורטל הסבה את תשומת ליבי שירה, נראה לי שאנחנו לא בכיוון. הרבה לפני שהספקתי להביט סביבי, רכב מתנגש בנו מאחור. 3 גברים רצים לעבר המונית ומתנפלים עליה.