פיסאק

טיפים של גולשים על פיסאק

קצת על פיסאק

פיסאק - Pisac
עיירה קטנה ונחמדה שממוקמת כ-50 דקות מקוסקו ב"עמק הקדוש". בעבר רוב המטיילים היו מגיעים לפה בגלל מספר סיבות: אריכאולוגיה ועתיקות, שוק פרואני מצוין ואטרקציית סנפלינג מפלים מהטובות בפרו אך כיום פיסאק התפתחה מעט והיא סוג של מיני דראמסלה(מהודו), כלומר העיירה מלאה בבתי קפה שכונתיים ומאפיות טעימות, האוכלוסייה שנבנתה שם מציעה מגוון שירותים כמו קורסי יוגה ומדיטציה, ערבי ג'אם סשן וכו... אך עיקר ההתעסקות של התיירים הוא בפן המיסטי שפיסאק מציעה אם זה הטקסים של אייווסקה או ווצ'ומה שמתבצעים כמה פעמים בשבוע.
העיירה עצמה שלווה ורגועה ושוכנת בין ההרים הירוקים המלאים בטרסות. מפיסאק תוכלו לצאת ברגל ולראות את את העתיקות הרבות(Valle Sagrado), והמון מבנים ארכיאולוגים שמזכירים את המאצ´ו פיצ´ו רק בקטן ופחות מרהיב. יום ראשון הוא יום טוב להגיע לפיסאק אפילו ליום אחד מהסיבה שהשוק שפועל(היטב) כל השבוע הופך להומה בדוכנים, אנשים ואוירה מאד אותנטית וכמובן גם משתלם לכל סוגי הקניות. בשוק תוכלו למצוא הכל מירקות ועד לחפצי אומנות רבים(המון אריגים). לגבי הסנפלינג מפלים ניתן לברר בסוכנויות בקוסקו שהיא גם נקודת היציאה אל פיסאק והמפלים.
השוק המרכזי והמוצלח של פיסאק פועל מדי יום והוא מלא ומגוון בכל סוגי האומנות המקומית במחיר הזול ביותר מכיוון שזהו מקור עשייתם.

לעוד טיפים של גולשים על פיסאק הוספת טיפ

חודש בפרו בוליביה

הטיפ פונה לבני 50+ בעיקר, אך גם צעירים יותר יוכלו להיעזר בו. עקרונות לתיכנון המסלול – להאט את הקצב ככל שהטיול מתמשך. לעלות בגובה בהדרגה. להשאיר זמן לבלת"מ. קוזקו להשאיר לסוף , לכמה שיותר זמן. לינה – אפליקציית בוקינג מאפשרת לעשות שינויים תוך כדי תנועה, ומבטיחה לינה מקורה ללילה...לשים לב לביטול חינם ועד מתי ניתן לבטל חינם. בעייה נפוצה בתחום המחירים שבין 30-50$ היא מים חמים במקלחת ו-ווי פיי בחדרים. אם מגיעים מאוחר חובה להתקשר להודיע למלון. תקשורת- סים מקומי כולל חבילת גלישה לכל אחד. קונים בכל מדינה. לא יוצאים מחנות המוכר עד שמחייגים בהצלחה ממכשיר למכשיר. תחבורה- בין ערים רחוקות בטיסות, השאר באוטובוס תיירים, בערים מוניות . המחירים של טיסות ואוטובוסים משתנים מסוכנות לסוכנות, ומומלץ לעבור בין כמה, כי ההבדלים גדולים. נהגי המוניות סובלים משם רע שלא בצדק. יש לברר במלון מחיר מומלץ ליעד, ומיקוח קצר לפני הנסיעה משיג את המחיר הנכון. מסלול : לימה – פאראקאס – איקה – נאזקה – ארקיפה – קניון קולקה – פונו – לה פאז – סאלאר דה אויוני – לה פאז – קוזקו – לימה. אין במסלול וכדאי מאד– חווית ג'ונגל. 3/4 ימים באיקיטוס או פוארטו-מלדונדו בפרו, או רורהנבאקה בבוליביה. אנחנו עשינו זאת בטיול קודם. פרוט המסלול : לימה , -3 לילות כדי להתאושש. טיילנו בכיכרות במרכז ההיסטורי, בפארק המזרקות , בפירמידה שבמירפלורס ולאורך חוף הים. נסיעת אחה"צ 4 שעות באוטובוס קרוז דל סור (קד"ס) לפאראקאס ולינה. עדיף לישון בפאראקאס ולא בפיסקו. בבוקר הפלגה לאיי באייסטאס. ההפלגה נמשכת שעתיים ואין צורך להזמין מראש. יורדים למזח וקונים כרטיסים במקום. בצהריים נוסעים בקד"ס לאיקה כשעתיים, מונית לווקאצ'ינה . מטיילים סביב האגמון ומזמינים טיול לדיונות פרטי או בקבוצה. כיף גדול ! לסיום היום נסיעה שנייה באותו היום בשעה 18:30 של 3 שעות עד נאזקה ולינה במקום. למחרת טיסה מעל לקווים המפורסמים, חצי שעה נטו ושלוש שעות ברוטו. לא לאכול כלום לפני הטיסה !! יציאה בשתיים לנסיעה של 10 שעות לארקיפה. יש ליידע את המלון על הגעה מאוחרת. בארקיפה שתי לילות שהיום ביניהם שימש להזמנת טיול לקניון קולקה, טיול בעיר והמוזיאון של חואניטה. לאחר 2 הלילות יציאה בבוקר לטיול היפה. שימו לב- בבוקר זה יש לקחת כדור למחלת הגבהים ! אחרי הצהריים לינה בצ'יבאי. למחרת יוצאים

אזהרה חמורה מאולגה

המקרים הבאים לא חדשים להמון מטיילים ביבשת הדרומית. "בית השמחה" הוסטל הנמצא בקוסקו שמנוהל ע"י מקומית בשם אולגה לא פעם נתקלו תיירים ברמאויות,גניבות ושקרים. אל תצפו לתמיכה מצידה כשאתם שוהים בהוסטל,אם וקרה אירוע בעייתי כמו..טיולים מאורגנים,אטרקציות למיניהם,פשיטה של המשטרה המקומית ותפיסת סמים במקום אז אתם בצרה צרורה! במקרה הטוב תוציאו ותפסידו הרבה כסף ובמקרה הרע מאוד תעצרו לתקופה ארוכה תשלמו קנס במאות דולרים. כדי להשתחרר ולהיזרק מהמדינה תצטרכו עזרה מהקונסול הישראלי שנמצא ב-לימה-(עיר בירת פרו)וכמובן דאגה ולחץ של המשפחות. המקרה הזה מוכיח שאולגה עולה שוב לכותרות רעות(גם בארץ הקודש)ואפילו מצולמת לקראת סיום הסרטון כשהיא מעוכבת ע"י המשטרה,הפעם בעיר סקסיהומאן שנמצאת כרבע שעה נסיעה מהעיר קוסקו,פרו. אכלוס כ60 תיירים ישראלים במקומות לא חוקיים,הרס עתיקות ואיך לא מסיבת סמים.. ראו הוזהרתם ! http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4502943,00.html

המטיילים שנשארים לישון בעיירה לא רבים, הקירבה לקוסקו הופכת את ההגעה למקום ליום אחד בלבד וחזרה לקוסקו בערב אך אם זאת בשנים האחרונות עם התפתחותה של העיירה ושיפור התנאים בלינה יש שינוי בגישת המטיילים.

Pachamaya
גסטהאוס שיושב על הנהר עצמו,  החדרים נקיים והמיטות נוחות כמו כן יש מטבח פתוח לקהל ומסעדה במקום.   המקום גם מהווה מרכז יהודי לכל דבר.  מקום בו ישראלים יכולים להגיע לבלות את החגים בצורה מיוחדת ומהנה.

parador de pisac
במקום חדרים משותפים נחמדים והמיקום מצוין.
כתובת: ההוסטל ממוקם בפלאזה דה ארמאס. 

עוד אופציה טובה היא גם להשכיר חדר אצל משפחה, סביר להניח שמשכירי הבתים כבר ימצאו אתכם במקום הקטן הזה.

לפיסאק ניתן וסביר להניח שתגיעו מקוסקו, מומלץ לקחת מונית שתעלה בסביבות ה-30 סול לכולם. אם אתם רוצים לחסוך ולנסוע באוטובוס אז מ av. tullumayo יוצאים מיניבוסים לפיסאק בסביבות ה-3 סול. חוץ מתחנה זאת יוצאים מיניבוסים מעוד כמה נקודות בקוסקו. חזרה לקוסקו נעשית באותה הדרך, אך הפעם לא בטוח שיהיה לכם מקום כי המיניבוסים תמיד עמוסים באנשים שעלו בתחנות לפני פיסאק.

Ulrikes cafe
בית קפה ביתי מאד שם אפשר לברר על כל מה שקורה באותו זמן בעיר.

Zapos
פיצה בר עם הפיצה הכי טעימה וזולה שאפשר למצוא בפיסאק.

כתבות

סיפור חטיפה באריקיפה אחרי רבע שעה של נסיעה ברחובות ארקיפה ושיחת חולין קצרה עם הנהג כדי לתרגל עוד קצת את הספרדית, לפתע, הנהג פנה פניה חדה שמאלה לסמטה צדדית, אורטל הסבה את תשומת ליבי שירה, נראה לי שאנחנו לא בכיוון. הרבה לפני שהספקתי להביט סביבי, רכב מתנגש בנו מאחור. 3 גברים רצים לעבר המונית ומתנפלים עליה.
הסכנה שגבתה מחיר כבד בטרק לאור מותו של המטייל אביב ברומברג ז"ל החלטנו להעלות כאן כתבה על מחלת הגבהים על מנת לחדד את האזהרה בנושא ולמזער את הסיכון בקרב המטיילים.