נאסקה

טיפים של גולשים על נאסקה

קצת על נאסקה

נאסקה - Nazca
עיירה קטנה במונה כ-60,000 תושבים ונמצאת באזור מדברי כ-600 מטר מעל פני הים לא רחוק מאזור החוף של פרו.
נאסקה מוכרת בזכות האטרקציה הגדולה שנמצאת בסמוך אליה בתוך המדבר והיא קווי נאסקה שהם צורות סמלים ודמויות המשורטטות על הקרקע בגדלים אדירים שנעשו עוד לפנה"ס.
הדמויות: קוף עם זנב מגולגל, נמלה ענקית,לטאה ארוכה, קונדור ענקי ושלל צורות גיאומטריות מדוייקות להפליא.
אבני המדבר באזור כהות ומעט שחורות אך השכבה הנמצאת מתחתן היא שכבה בהירה בהרבה. הצורות נוצרו כאשר איזור הצורות הוא אזור בהיר שנחשף.
עד היום לא יודעים בוודאות מי הם יוצרי הצורות, ישנם כמה סברות בנושא. כל המידע שתרצו לדעת על הקוים תוכלו למצוא בנאסקה.
את הקוים בשל גודלם הענקי תוכלו לראות רק מלמעלה ולכן לוקחים סיור במטוס זעיר הטס כחצי שעה מעל הקוים שעולה בסביבות ה-80-100 דולר תלוי בכושר ההתמקחות ואם אתם מעל 2 או 3 אנשים אל תהססו להתמקח. המצב השתנה לאחרונה מאחר ונסגרו 6 חברות והתחרות קטנה והמחיר עלה.
כשתגיעו לנאסקה מיד יקפצו עליכם כל הנודניקים שירצו שתבאו ללון אצלם או לצאת לסיור שלהם ופשוט יריבו עליכם, אל תשתכנעו אלא קודם תקחו חדר ורק אחר כך בראש צלול תסגרו סיור. ריכוז של כמה חברות תוכלו למצוא ליד פלאזה בולוגנסי (Plaza Bolognesi) או פלאזה דה ארמאס (Plaza de Armas).
מטיילים רבים לא מרוצים מטיב השירותים שהחברות נותנות ולא תמיד מקבלים את מה שהבטיחו להם, לכן מומלץ מאד לסכם עם סוכנות טיולים בדיוק על מה אתם משלמים ואף להחתים אותם ולצאת עם מסמך רשום, כך אולי תוכלו לצמצם את הבעיות.
בנוסף לקווי נאסקה יש גם את בית הקברות צ´אוצ´ילהCementerio de Chauchilla שנמצא כחצי שעה נסיעה דרומית לעיר, בית הקברות הזה כולל המוני קברים מתקופת האינקה, בקברים הפתוחים שתוכלו להציץ בהם ניתן לראות את שרידי בני המקום, יש קרוב ל10 קברים כאלו ובחלק מהם יש אפילו שלדי ילדים, דבר מזעזע לכל הדעות.
הכניסה עולה כ-6 סול, וההגעה לבית הקברות נעשית במונית(30 סול), או שיטה יותר טובה היא פשוט לכלול את בית הקברות באותו דיל שאתם לוקחים לקווי נאסקה.

לעוד טיפים של גולשים על נאסקה הוספת טיפ

חודש בפרו בוליביה

הטיפ פונה לבני 50+ בעיקר, אך גם צעירים יותר יוכלו להיעזר בו. עקרונות לתיכנון המסלול – להאט את הקצב ככל שהטיול מתמשך. לעלות בגובה בהדרגה. להשאיר זמן לבלת"מ. קוזקו להשאיר לסוף , לכמה שיותר זמן. לינה – אפליקציית בוקינג מאפשרת לעשות שינויים תוך כדי תנועה, ומבטיחה לינה מקורה ללילה...לשים לב לביטול חינם ועד מתי ניתן לבטל חינם. בעייה נפוצה בתחום המחירים שבין 30-50$ היא מים חמים במקלחת ו-ווי פיי בחדרים. אם מגיעים מאוחר חובה להתקשר להודיע למלון. תקשורת- סים מקומי כולל חבילת גלישה לכל אחד. קונים בכל מדינה. לא יוצאים מחנות המוכר עד שמחייגים בהצלחה ממכשיר למכשיר. תחבורה- בין ערים רחוקות בטיסות, השאר באוטובוס תיירים, בערים מוניות . המחירים של טיסות ואוטובוסים משתנים מסוכנות לסוכנות, ומומלץ לעבור בין כמה, כי ההבדלים גדולים. נהגי המוניות סובלים משם רע שלא בצדק. יש לברר במלון מחיר מומלץ ליעד, ומיקוח קצר לפני הנסיעה משיג את המחיר הנכון. מסלול : לימה – פאראקאס – איקה – נאזקה – ארקיפה – קניון קולקה – פונו – לה פאז – סאלאר דה אויוני – לה פאז – קוזקו – לימה. אין במסלול וכדאי מאד– חווית ג'ונגל. 3/4 ימים באיקיטוס או פוארטו-מלדונדו בפרו, או רורהנבאקה בבוליביה. אנחנו עשינו זאת בטיול קודם. פרוט המסלול : לימה , -3 לילות כדי להתאושש. טיילנו בכיכרות במרכז ההיסטורי, בפארק המזרקות , בפירמידה שבמירפלורס ולאורך חוף הים. נסיעת אחה"צ 4 שעות באוטובוס קרוז דל סור (קד"ס) לפאראקאס ולינה. עדיף לישון בפאראקאס ולא בפיסקו. בבוקר הפלגה לאיי באייסטאס. ההפלגה נמשכת שעתיים ואין צורך להזמין מראש. יורדים למזח וקונים כרטיסים במקום. בצהריים נוסעים בקד"ס לאיקה כשעתיים, מונית לווקאצ'ינה . מטיילים סביב האגמון ומזמינים טיול לדיונות פרטי או בקבוצה. כיף גדול ! לסיום היום נסיעה שנייה באותו היום בשעה 18:30 של 3 שעות עד נאזקה ולינה במקום. למחרת טיסה מעל לקווים המפורסמים, חצי שעה נטו ושלוש שעות ברוטו. לא לאכול כלום לפני הטיסה !! יציאה בשתיים לנסיעה של 10 שעות לארקיפה. יש ליידע את המלון על הגעה מאוחרת. בארקיפה שתי לילות שהיום ביניהם שימש להזמנת טיול לקניון קולקה, טיול בעיר והמוזיאון של חואניטה. לאחר 2 הלילות יציאה בבוקר לטיול היפה. שימו לב- בבוקר זה יש לקחת כדור למחלת הגבהים ! אחרי הצהריים לינה בצ'יבאי. למחרת יוצאים

נאסקה הפכה פופולרית בזכות קווי נאסקה והתיירות בעיר היא חשובה מאד לתושבים. רמתם של המלונות סבירה ביותר אך המחירים בהתאם. אל תמהרו לשלם על סיור מהסיבה שסביר להניח שהמלון שלכם מוציא סיורים או עובד עם סוכנות כלשהי. 

Hospedaje Brabant
מקום טוב עם מחירים זולים , יש כאן המון סוגי מחירים לפי החדרים המשותפים או הפרטים. יש מרפסת גג טובה עם ערסלים, במקום יש גם סוכנות נסיעות
כתובת:calle juan matta 878
טלפון: 5156524127
Book now at Hospedaje Brabant

Alegria youth hostel
מלון טוב עם כמה רמות חדרים, המלון נחשב לפופולרי בקרב מטיילים והסיורים היוצאים משם נחשבים מהטובים בנאסקה אך המחירים מעט יקרים(לסיורים).
כתובת: lima 168 
טלפון:   522444 56 51

טוב אז הגעתם, טסתם, צילמתם והבנתם ואין עוד דברים מענינים בנאסקה. אז לוקחים אוטובוס מהיציאה מהעיר בכביש פאנאמריקה ישנם תחנות של מספר חברות היוצאות למספר יעדים. אנחנו היינו ממליצים ללכת על האוטובוסים הטובים ביותר מהסיבה שהנסיעות קשות ומעייפות. חברת Cruz del Sur היא חברה מומלצת למרות ישנם עוד מספר חברות עם אוטובוסים טובים.
יעדים:
לימה - 7 שעות.
איקה - 2 וחצי.
אריקיפה - 9 שעות.
קוסקו - 22 שעות(קחו בחשבון שנסיעה זו דרך כביש 26 קשה ולעיתים מתארכת).
טאקנה(גבול עם צ´ילה) - 14-15 שעות.

כתבות

סיפור חטיפה באריקיפה אחרי רבע שעה של נסיעה ברחובות ארקיפה ושיחת חולין קצרה עם הנהג כדי לתרגל עוד קצת את הספרדית, לפתע, הנהג פנה פניה חדה שמאלה לסמטה צדדית, אורטל הסבה את תשומת ליבי שירה, נראה לי שאנחנו לא בכיוון. הרבה לפני שהספקתי להביט סביבי, רכב מתנגש בנו מאחור. 3 גברים רצים לעבר המונית ומתנפלים עליה.
הסכנה שגבתה מחיר כבד בטרק לאור מותו של המטייל אביב ברומברג ז"ל החלטנו להעלות כאן כתבה על מחלת הגבהים על מנת לחדד את האזהרה בנושא ולמזער את הסיכון בקרב המטיילים.