לימה

טיפים של גולשים על לימה

קצת על לימה

לימה - Lima
לימה היא עיר הבירה של פרו ומונה כ-8.5 מיליון תושבים שזה כשליש מכמות התושבים בפרו ונחשבת לאחת מהערים הגדולות בדרום אמריקה. לימה עיר מעניינת מאד שמציעה מגוון רחב של הנאות לכם המטיילים כגון: מסעדות ואוכל ממש מצוין, מועדוני לילה, שווקים רבים, מוזאונים ועוד... לימה היא גם מקום טוב לעשות את הסידורים שלכם אם אתם צריכים לשנות כרטיסי טיסה וכדומה... כל החברות הגדולות מרוכזות בלימה. אך יש ללימה גם צדדים לא הכי יפים, היא מלוכלכת מאד וצפיפות האוכלוסין גבוהה בגלל המוני עניים שמגיעים ללימה מכפרים נידחים ועיירות עניות כדי לנסות את מזלם. מקומות רבים בעיר לא מומלצים לשיטוט כי כאן בלימה הפשע וחוסר הבטחון גבוהים משאר פרו. לימה היא עיר חוף אך בעיית ה"גרואה", שזה ערפל החוף שמסתיר את השמש או בקיצור עננים אפורים הופכים את החופים לבעלי ערך נמוך. כל זה לא מזיז ממש לישראלים הרבים שבד"כ מתמקמים בשכונת מיראפלורס, שכונה יוקרתית ומטופחת שנראית ממש כמו שכונה באירופה, עובדה זאת מטיבה עם מטיילים חדשים וחוששים שרק מגיעים אל היבשת.

לעוד טיפים של גולשים על לימה הוספת טיפ

חודש בפרו בוליביה

הטיפ פונה לבני 50+ בעיקר, אך גם צעירים יותר יוכלו להיעזר בו. עקרונות לתיכנון המסלול – להאט את הקצב ככל שהטיול מתמשך. לעלות בגובה בהדרגה. להשאיר זמן לבלת"מ. קוזקו להשאיר לסוף , לכמה שיותר זמן. לינה – אפליקציית בוקינג מאפשרת לעשות שינויים תוך כדי תנועה, ומבטיחה לינה מקורה ללילה...לשים לב לביטול חינם ועד מתי ניתן לבטל חינם. בעייה נפוצה בתחום המחירים שבין 30-50$ היא מים חמים במקלחת ו-ווי פיי בחדרים. אם מגיעים מאוחר חובה להתקשר להודיע למלון. תקשורת- סים מקומי כולל חבילת גלישה לכל אחד. קונים בכל מדינה. לא יוצאים מחנות המוכר עד שמחייגים בהצלחה ממכשיר למכשיר. תחבורה- בין ערים רחוקות בטיסות, השאר באוטובוס תיירים, בערים מוניות . המחירים של טיסות ואוטובוסים משתנים מסוכנות לסוכנות, ומומלץ לעבור בין כמה, כי ההבדלים גדולים. נהגי המוניות סובלים משם רע שלא בצדק. יש לברר במלון מחיר מומלץ ליעד, ומיקוח קצר לפני הנסיעה משיג את המחיר הנכון. מסלול : לימה – פאראקאס – איקה – נאזקה – ארקיפה – קניון קולקה – פונו – לה פאז – סאלאר דה אויוני – לה פאז – קוזקו – לימה. אין במסלול וכדאי מאד– חווית ג'ונגל. 3/4 ימים באיקיטוס או פוארטו-מלדונדו בפרו, או רורהנבאקה בבוליביה. אנחנו עשינו זאת בטיול קודם. פרוט המסלול : לימה , -3 לילות כדי להתאושש. טיילנו בכיכרות במרכז ההיסטורי, בפארק המזרקות , בפירמידה שבמירפלורס ולאורך חוף הים. נסיעת אחה"צ 4 שעות באוטובוס קרוז דל סור (קד"ס) לפאראקאס ולינה. עדיף לישון בפאראקאס ולא בפיסקו. בבוקר הפלגה לאיי באייסטאס. ההפלגה נמשכת שעתיים ואין צורך להזמין מראש. יורדים למזח וקונים כרטיסים במקום. בצהריים נוסעים בקד"ס לאיקה כשעתיים, מונית לווקאצ'ינה . מטיילים סביב האגמון ומזמינים טיול לדיונות פרטי או בקבוצה. כיף גדול ! לסיום היום נסיעה שנייה באותו היום בשעה 18:30 של 3 שעות עד נאזקה ולינה במקום. למחרת טיסה מעל לקווים המפורסמים, חצי שעה נטו ושלוש שעות ברוטו. לא לאכול כלום לפני הטיסה !! יציאה בשתיים לנסיעה של 10 שעות לארקיפה. יש ליידע את המלון על הגעה מאוחרת. בארקיפה שתי לילות שהיום ביניהם שימש להזמנת טיול לקניון קולקה, טיול בעיר והמוזיאון של חואניטה. לאחר 2 הלילות יציאה בבוקר לטיול היפה. שימו לב- בבוקר זה יש לקחת כדור למחלת הגבהים ! אחרי הצהריים לינה בצ'יבאי. למחרת יוצאים

אזהרה לא ללכת להוסטל alpes huwaraz ובטח שלא לעשות דרכו טיולים והסעות

הגענו להוסטל אחרי המלצה חמה והתאכזבנו קשות!!! ההוסטל מנוהל עØי משפחה שלמראית נראת מקצועית ושמחה לעזור אך אל תתבלבלו הבן הגדול בשם רוברט שמנהל את ההוסטל הוא שקרן וגנב. וזה מה שעבר עלינו במשך כמה ימי שהות בהוסטל: 1. כשהחלטנו לעשות את לגןנה 69 באופן עצמאי ישבנו עם רוברט כדי לדעת דרכי הגעה וכו×, רוברט לא טרח להציע לנו הסעה מההוסטל ללגונה וחזרה ( דבר שהתברר לנו ביום למחרת ממטיילים אחרים) דבר שבעקבותיו נתקענו באמצע שממה בלי יכולת לחזור חזרה להווארז כיוון שלא הייתה תחבורה ציבורית, כמו כן, למרות שסגרנו יום לפי את הלגונה הוא לא טרח לציין שצריך לשלם פשוט 65 סול ל21 יום ובגללו שילמנו 10 סול כניסה חד פעמית ועוד 65 סול ביום למחרת. 2. סגרנו דרכו את הטרק של הסנטה קרוז, לא רק שהוא לקח לנו 340 סול במקום 300 בחברות אחרות הוא גם אמר שיהיה את כל הציוד, והציוד מעולה, מה שקרה בפועל זה שקיבלנו שקי שינה רטובים ואוהל שלא היה חסין למים וירד עלינו גשם כל הלילה והלכנו עם בגדים רטובים במשך שלושה ימים. 3. רצינו לסגור הסעה חזרה ללימה ב1 למאי בלילה והוא אמר לנו שאין אוטובוסיפ כי זה חג שלהם, כשחזרנו מהטרק גילינו שיש מלא אוטובוסים ושוב הוא שיקר לנו. עברנו ב10 בלילה להוסטל אחר לאחר שהתלוננו בפני רוברט והוא אמר שאנחנו בעיה גדולה ( והיו שם עוד אנשים שאמרו לו שהוא עושה טעויות והוא לא ברור) ולסיכום, אני ממליצה לכם על הוסטל בשם סנטאיגו, לוקחים 15 סול ללילה לחדר זוגי עם מקלחת פרטית ושירותים ויש גם וייפי ומים חמים ובבוקר הבעלים מכין פאנקייקס!! ולבעלים יש סוכנות פרטית בשם great waywush בתוך ההוסטל הם לוקחים מחירים טובים ויש להם את הציוד הכי טוב שיש ( קבוצה שלהם יצאה במקביל אלינו ומאוד התחרטנו שלא יצאנו דרכם) ותבקשו לצאת עם בחור בשם יוסי, הוא טבח במסעדה בלימה ורק מפנק במהלך הטיול.

אזהרה חמורה מאולגה

המקרים הבאים לא חדשים להמון מטיילים ביבשת הדרומית. "בית השמחה" הוסטל הנמצא בקוסקו שמנוהל ע"י מקומית בשם אולגה לא פעם נתקלו תיירים ברמאויות,גניבות ושקרים. אל תצפו לתמיכה מצידה כשאתם שוהים בהוסטל,אם וקרה אירוע בעייתי כמו..טיולים מאורגנים,אטרקציות למיניהם,פשיטה של המשטרה המקומית ותפיסת סמים במקום אז אתם בצרה צרורה! במקרה הטוב תוציאו ותפסידו הרבה כסף ובמקרה הרע מאוד תעצרו לתקופה ארוכה תשלמו קנס במאות דולרים. כדי להשתחרר ולהיזרק מהמדינה תצטרכו עזרה מהקונסול הישראלי שנמצא ב-לימה-(עיר בירת פרו)וכמובן דאגה ולחץ של המשפחות. המקרה הזה מוכיח שאולגה עולה שוב לכותרות רעות(גם בארץ הקודש)ואפילו מצולמת לקראת סיום הסרטון כשהיא מעוכבת ע"י המשטרה,הפעם בעיר סקסיהומאן שנמצאת כרבע שעה נסיעה מהעיר קוסקו,פרו. אכלוס כ60 תיירים ישראלים במקומות לא חוקיים,הרס עתיקות ואיך לא מסיבת סמים.. ראו הוזהרתם ! http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4502943,00.html

לימה מלאה במקומות לינה טובים לרוב. האזור המומלץ שכולם הולכים אליו ובצדק הוא אזור מיראפלורס miraflores היוקרתי והמטופח. לפניכם מספר מקומות טובים:

הוסטל ריוונדל - Hostel Rivendell
הוסטל מספר 1 אצל המוצ'ילרים הישראלים, חדרים נקיים, מיקום מעולה, קפה ותה 24/7, פינות זולה שאפשר "להירגע" בהן בניהולו של ליאור שיעזור לכם בכל, תסגרו מראש כי הוא מלא בדרך כלל.
וואצאפ: 5116224850+
פייסבוק


Pariwana Hostel  - הוסטל פאריוואנה
מוצ'ילרים ממליצים עליו בחום ובצדק, מדובר בהוסטל מעולה שממוקם בשכונת מיראפלורס, אם פחות מתאים לכם להגיע להוסטל שמדברים בו עברית אבל עדיין עם אווירה מעולה זה המקום. יש שולחן פינג פונג, wifi, אוכל טוב ומסיבות בערב.
לתמונות והזמנת מקום


Hostelima klix - הוסטלימה 
הוסטל ישראלי שישראלים ממליצים עליו נון-סטופ ואם אהבתם אותו אז אתם מוזמנים לנסות את הסניף השני שלו בקוסקו.
כולם מדברים עברית ותרגישו כמו בבית, יש סנוקר, פלייסטיישן, חדרים נקיים, ומתן וטל יעזרו לכם בהכל!

לתמונות והזמנת מקום


Pirwa hostel - הוסטל פירווה
אם מאסתם מהוסטלים ישראלים אז מדובר בהוסטל ותיק ומוכר שפונה בעיקר לאירופאים ובמחיר זול. הבעלים נחמד ושמח לארח ישראלים אצלו ויכול לעשות לכם הנחה אם תבקשו יפה, יש מטבח מאובזר, מים חמים עם זרם סביר במקלחות וזה כולל ארוחת בוקר.
כתובת: Coronel Inclan Street n 494
לתמונות והזמנת מקום


Hostel Flying Dog B&B
נמצא בשכונת מיראפלורס במיקום הכי טוב שיכול להיות על פלאזה קנדי. אחלה של צוות, הוסטל יפה נקי ומסודר, במקום: שולחן סנוקר, חדר טלויזיה מדליק, אינטרנט חינם, ארוחת בוקר מפנקת, פאב בתוך ההוסטל ואחלה נוף על הפלאזה. יש גם סוכנות נסיעות בתוך ההוסטל. טיפה יותר יקר מהאחרים אבל שווה, יש חדרים פרטיים.
כתובת: Lima 457 
לתמונות והזמנת מקום


The Point - דה פוינט
הוסטל מאוד מומלץ בבעלותו של תמיר, ישראלי שהקים את הרשת, אבל למרות זאת תמצאו כאן בעיקר חבר'ה אירופאיים.
יש כאן חדרים נקיים, מקלחות חדשות עם מים חמים, לוקרים, סלון בו מסך LCD ,סרטים ואקס בוקס. המחיר סביר וכולל ארוחת בוקר. המקום מיועד לאוהבי המסיבות ובמקום יש בר פעיל כל לילה עם מסיבות. יש במקום גם מסעדה טובה. שולחן פינג פונג וסנוקר. ממוקם בשכונת בראנקו עם נוף יפה וגם יתנו לכם כניסות חינם למועדונים.
כתובת: Malecón junin 300,Barranco
לתמונות והזמנת מקום


לימה מלאה במסעדות מכל הסוגים החל מדוכני רחוב ועד למסעדות שף איכותיות, פשוט חוויה קולינרית אדירה. גם פה כמובן קיימות רשתות מזון גדולות כמו מקדונלנס, סטארבקס וכו... יש בלימה גם המון סניפים של רשת chifa של אוכל סיני זול וטעים.

La Bistecca
מסעדת אכול כפי יכולתך ברמה גבוה מאד ויש כאן את רוב סוגי האוכל. ישנם מטיילים הטוענים כי זאת המסעדה הטובה ביבשת...
כתובת: Av. Conquistadores 1048, San Isidro

La Lucha
סנדוויצ'יה חדשה יחסית אשר הפכה לפופולרית מאד בגלל האוכל הטעים. יש כאן המון סוגי סנדוויצ'ים וגם כאלו מיוחדים כמו עוף באננס וכו... ממקומת בפארק קנדי.
כתובת: Diagonal 308

Pardo's Chicken
מסעדת עוף בגריל פרואנית קלאסית. האוכל טוב מאד וכדאי לטעום את ה-Aji(חריף) שלהם.
כתובת: Av. Javier Prado Este 3510

Bembos
רשת המבורגרים פרואנית מקומית איכותית. ההמבורגר כאן עבה וטעים.
כתובת: Av. Benavides 1821, Miraflores

San Antonio
מאפייה בית קפה בסטייל תל אביבי. מאפים מאד איכותים,  יש כאן אמפנדת בשר מעולה. ישחמש סניפים בלימה. לפניכם הכתובת לזה שבמיראפלורס:
כתובת: Av. Vasco nunez de balboa 770, Miraflores

El Buen Gusto
מקום מעולה לארוחות בוקר. ממוקם במיראפלורס.
כתובת: Torre Tagle 249

La Mar
מסעדת מאכלי ים שנחשבת לטובות בעולם. אשר בבעלות השף הפרואני הידוע גסטון. הסביצ'ה מעולה.
כתובת: Av. La Mar 770, miraflores

Rosa Nautica
מסעדה איכותית ויקרה מאד. יושבת במיקום חלומי על המזח באמצע הים באוירה רומנטית מושלמת.

Astrid y Gaston
מסעדה איכותית שנכנסה למיקום 9 במסעדות הטובות בעולם. המקום בבעלות השף הפרואני הידוע גסטון. יש להזמין מקום מראש(כמה שיותר מוקדם) ולבוא בלבוש מכובד.
כתובת: Cantuarias 175, Miraflores

Madre Natura
מסעדה צימוחונית עם מיצים טבעיים וחנות למוצרים טבעיים. מנת ההמבורגר הצימוחני : Veggie burger מומלצת בחום.
כתובת: Calle Chiclayo 815, Miraflores

חיי הלילה של בירת פרו הם לא מה שהיו בעבר וכיום לימה נחשבת לאחד היעדים הטובים ביותר לבקר בהם כדי להנות מחיי לילה טובים ומגוונים. הנה הסדר לפי ימי השבוע:

יום ראשון - בגדול הוא יום חלש לכן אותו כדאי לנצל למנוחה. אך יש מקום שנפתח בדיוק בשביל לתת מענה לימי ראשון החלשים והוא נקרא:
Los Sundays - מועדון נחמד ובו לרוב תמצאו תיירים(גברים) ופרואניות.

יום שני -  עדיין חלש אבל ניתן למצוא בארים פתוחים ב: calle de las pizzas  - parque kennedy-  miraflores
המקום מלא בבנות מקומיות, זהירות מכייסים ולא להשאיר משקה ללא השגחה.

ימי שלישי - Dragon - אחלה מועדון, נמצא בשכונת ברנקו.

יום רביעי -  מועדון Etheria - ממוקם בסן בורחה.
מועדון Spa - מקום קטן ואיכותי בכתובת:    av. camino real - san isidro
מועדון Bizarro - מקום מעולה ויקרתי ונחשב למקום הבילוי של עשירי העיר.
 
יום חמישי - Help  - הדיסקוטק הגדול ביותר בלימה(2000 איש) וגם אחד הגדולים בדרום אמריקה.

יום שישי - מועדון Gotica - נחשב לאחד הטובים בלימה. עמוס ביפים ויפות. כתובת: מרכז קניות Larco Mar
מועדון Aura - מועדון מצליח מאד, אהוב על ישראלים. מוזיקה טובה והרבה בנות. כתובת: מרכז קניות Larco Mar
מועדון Voce  בכתובת: Lince calle petit touares

יום שבת - מועדון Hiphotic - בכתובת: Av. Larco 680

דיסקוטק טקילה Tequila Discoteca
מועדון ותיק אך עמוס ביצאניות.
כתובת: av. ernesto diez canseco 146 שכונת מיראפלורס
 
בהוסטלים תמצאו הנחות משמעותיות לכניסות למועדונים - לדוגמא אורחי "הוסטלימה" מקבלים צמיד שמקנה בחלק מהמקומות כניסה חינם ובחלקם הנחה משמעותית.

פארק קנדי
המקום בו רוב המטיילים הישראלים מסתובבים במשך היום. יש כאן סטארבקס, מקדונלדס, יוגורטיה ממש טובה שממש פופולרית בקרב הישראליות.

Parque de la Reserva
אחת מהאטרקציות המדליקות של לימה זה פארק מזרקות המים המדהים, מופע לייזר ואורות בתוך מזרקות שאחת מהם שברה שיא גינס בגובה אליו היא מתנשאת. הפארק סגור בימי שני ושלישי ופועל מ 18:00 בערב עד 22:00 כאשר יש מו3 מופעים במהלך הערב ב19:15, 20:15, 21:30 . כניסה עולה כ-4 סול וכל נהג מונית מכיר את המקום, הנסיעה אמורה לעלות לא יותר מ-10 סול משכונת מיראפלורס לפארק.

טיילת באלטה
הטיילת שקרובה לים, מקום יפהפה עם תצפית נהדרת על הים, בצד השני יש המון מסעדות ובתי קזינו.

Parque del Amor Miraflores
פארק נחמד כהוקרה לראש ממשלת ישראל לשעבר יצחק רבין. בעבר היה כאן פסל ברזל עם פרצופו של רבין אך גנבי מתכות הסירו אותו. במקום גם עושים את פעילויות מצנחי הרחיפה.

מצנחי רחיפה
את האטרקציה המדהימה הזאת ניתן לעשות בצוק של מיראלופרס. הרחיפה היא עם מדריך ומחירה בסביבות ה150 סול אבל תבדקו בהוסטל לפני שאתם סוגרים כי יש הנחות של 10% בחלק מההוסטלים. ישנו גם קורס רחיפה של שבוע שבסופו ניתן לרחף עצמאית ומחירו שונה מחברה לחברה. ממוקם בפארק דל אמור.

הימורים
בתי הקזינו בלימה צצים כמו פטריות שלאחר הגשם. ישנם רבים וברובם שתייה קלה וחריפה, נישנושים ומתוקים, הכל בחינם. שימו לב שכבר לאסור לעשן בבתי הקזינו בלימה.המלצה חמה: חשוב לא להסחף, ישנם סיפורים לא מעטים על מטיילים שלא יודעים מתי להפסיק ושסיימו טיול בשל הפסדים כספיים בקזינו. בתי הקזינו החדשים והמומלצים הם:

Golden Palace
קזינו מעולה והכי גדול הלימה. אהוב מאד על המטיילים הישראלים.
ממוקם בשכונת סן איסידרו.

Atlantic City
כתובת: Av. Bienavidas - Miraflores

Fiesta
כתובת: Av. Bienavidas - Miraflores

Majestic
Hotel mariot larco mar

אתרי טבע מחוץ ללימה:

הואנקאיה- Huancaya
הואנקאיה היא עיירה קטנה בפרו, קרובה ללימה הבירה. מקום עם טבע מדהים ונופים מדהימים - הרים, עצים, נחלים בצעים מרהיבים, מפלים, לגונות - בגדול, הרבה כחול וירוק יפהפה.

חברת איבריה -  Iberia
אם אתם מחפשים לשנות יעד או כל דבר שקשור לכרטיס הטיסה שלכם זהו הסניף המרכזי:
כתובת: Avda. Camino Real, 390 - Torre Central del C.C., Ofic.902 , San Isidro
טלפון: 411-7800(511)
פתוח משני עד שישי מ8 וחצי בבוקר ועד 6 בערב. שאר הימים המשרד סגור.

מיני ספרייה
מעל 100 ספרי קריאה בעברית לבחירה. כל מה שצריך הוא להגיע עם ספר, לבחור ספר ואם רוצים אז גם לתת תרומה... יש גם קפה ועוגיות ואינטרנט אלחוטי.
כתובת: pezet 1472

בלימה קיימות 3 קהילות של יהודים, יחדיו בלימה מתגוררים כ-3000.

בית חב"ד
הנכם מוזמנים לסעודות שבת כל יום שישי ב-18:00. קיים בבית חב"ד זה בית כנסת.
התפילות: שחרית- ימי חול -7 בבוקר, שבתות וחגים - 10 בבוקר, יום ראשון -9 בבוקר.
מנחה וערבית -ימי חול -14:15 ו- 20:00, שבתות וחגים - 17:40, יום שישי(עם סעודה) וראשון - 17:45.
בנוסף פועלת במקום בימות השבוע מסעדה חלבית, בשרית ומאפיה. 
כתובת: av. salaverry 3075 , san isidro
טלפון: 00511-264-6060 שלוחה 122
אי מייל: [email protected]

הקהילה היהודית בלימה - Union Israelita del Peru 
הרב של הקהילה הוא איתי מאושר. הקהילה היהודית בלימה מזמינה אתכם לחוויה יהודית ייחודית, יום יום שבת וחגים באוירה יהודית. תפילות: שחרית יום א - 08:30, שני - שישי 07:30 ,מנחה וערבית סמוך: 17:45 ,קבלת שבת : 19:00 ,שחרית של שבת: 08:30 ואח"כ קידוש, מנחה של שבת + סעודה שלישית : 17:00.
טלפון במשרד:4214697 | 4213684
אי מייל: [email protected]
בירורים בנושא כשרות: [email protected]

בנין הקהילה ברחוב:
dos de mayo (cuadra 18) בפינת  carlos poras ossores 210
(שם גם נמצא בית הכנסת)

מסעדה כשרה
מסעדה כשרה בשרית וגם חלבית ודברי מאפה למי שרוצה להתפנק
כשרה וכוללת מוצרים נדירים מהארץ.
כתובת: שכונת pezet 1472 , san-isidro 
טל' לבירורים והזמנות - 2642187
פתוח מ-9:00 ועד 17:00.

לימה ידועה כעיר מעולה לקניות, המחירים הזולים של פרו וביחד עם זאת שהיא עיר חדשנית(יחסית) הם שילוב מנצח! לפניכם כמה מקומות טובים:

שוק פולבוס אסולס Polvos Azules
שוק גדול שמציע למכירה שלל דברים: בגדים, המון חנויות של סרטים מזויפים לדי וי די, חשמל ואלקטרוניקה, כפכפי האווינס במחיר זול, חיקוים של חולצות כדורגל ועוד...  נחשב למקום מצויין לעשות בו קניות אך לא אם אתם מחפשים אותנטיות ועבודות יד. השוק גדול מאוד ויש בו הרבה מפלסים וקומות. כל נהגי המוניות מכירים את המקום!
כתובת: paseo de la republica cuadra 4

Jockey Plaza 
קניון עצום מימדים עם חלק פתוח וחלק סגור. נחשב לאחד מהקניונים הגדולים ביבשת.  יש כאן את כל המותגים הבינלאומים היוקרתים(Lacost, Tommy, Keneth cole) ושאר חנויות כלבו, בגדי ים, ציוד לגלשנים וחנויות נעליים. חנויות יוקרה אך ביחס לארץ נחשב יחסית לזול.

שוק גמארה Gamarra 
רחובות שלמים של שוק בהם ניתן לקנות המון בגדים, הרבה דברים עשויים צמר, המחירים זולים, השוק לא מוכר כמעט למטיילים הישראלים.
כתובת:jiron gamarra  - ממוקם בשכונת לה ויקטוריה la victoria

Larco Mar
מעין קניון פתוח, מתחם גדול של 2 קומות שכולל בתוכו פאבים, בתי קולנוע, 2 דיסקוטקים (אחד מהם ממש מצליח) 

שוק Polvos Rosados 
חנות כלבו ענקית שמוכרת בגדים ונעליים יחסית לארץ זול, יחסית למוצ´ילרים קצת יקר. 
כתובת: ovalo higuretasaga

Barranco 
אזור מיוחד שבו נמצאת ומבלה הבראנז´ה הפרואנית,, אזור אותנטי, שיש בו הרבה פאבים דאנס בר ודיסקוטקים, האזור קצת מסוכן אך שווה ביקור, נהגי המוניות מכירים אותו ויוכלו לקחת אתכם אליו.

מאלבינאס - Malvinas
"שוק הגנבים" של לימה, פה מוכרים סחורה רבה בזול. מקום די מסוכן להסתובב בו, עצה לכל אלו שמגיעים בכל זאת לכאן, תגיעו בחבורה של מספר אנשים. כמו כן לא להתקרב למקום בשעות הערב לטייל ברחובות מסביב לשוק.
יש כאן המון סמארטפונים במחירים מאד זולים, שימו לב אתם קונים מטיפוסים מפוקפקים ולכן אם בכל זאת החלטתם לקנות רצוי ידע בלזהות אם האייפון פרוץ או simfree שלא יעבדו עליכם.

טיסה
שדה התעופה של לימה נקרא Jorge Chavez והוא נמצא במרחק 15 ק"מ ממרכז העיר ומשכונת מיראפלורס.
חשוב מאד שתדעו כאשר אתם יוצאים לחניית הנמל שם מחכים לכם נהגי מונית, רובם תחמנים לא קטנים! מחיר נסיעה למרכז העיר במונית לא מורשית עולה כ-40 סול אז שלא יתקעו לכם מחיר אבל בכל מקרה לא כדאי לנסוע עם מונית לא מורשית מהשדה וכן מאד מומלץ להיות רגועים ולשלם למונית מורשית 60 סול או להזמין שירות פיק-אפ של ההוסטל(בד"כ סביבות 45 סול).
שימו לב שהשדה ממוקם באזור הנקרא Callao והוא לא אזור הכי בטוח, לכן חשוב להשאיר את החלונות והדלתות של המונית סגורים, היו מטיילים שגנב על קטנוע חטף להם את התיק מהחלון.

אוטובוס
אין ללימה תחנת אוטובוס ראשית כוללת אלא תחנות אוטובוס המחולקות לפי חברות האוטובוסים. 
שימו לב - זמנים זה לא הצד הכי חזק של הפרואנים, לכן קחו בחשבון שהשעות לפניכם משתנות לפי טיב החברות והמזל שלכם.

חברות מומלצות מאד הם: Cruz del Sur ו- Oltursa שם התאונות הם מזעריות בשל תחזוקה גבוהה ובדיקת סמים ואלכוהול של הנהגים ובכל נסיעה מעל 5 שעות יש שני נהגים. מומלץ מאד לשלם מעט יותר ולהגיע בשלום, בכל מקרה יש להזמין לעיתים יום מראש כדי שיהיה מקום (לנסיעות ארוכות).
בשביל לקנות כרטיס צריך לנסוע לטרמינל של החברה בה בחרתם אך שימו לב שניתן לחסוך את הנסיעה לטרמינל לפני ופשוט ולהזמין בהוסטל(לדוגמא להוסטלימה יש את השירות) כרטיס אוטובוס במחיר המקורי של חברת האוטובוסים וללא עמלה  וכך לחסוך סיבוב לטרמינל.

חברת Cruz del Sur
נחשבת לחברה האיכותית בפרו ויחסית המחירים בה לא רעים, מפעילה אוטובוסים בכל רחבי פרו.
יש לחברה 3 דרגות של אוטובוסים, cruzero - הרמה הכי גבוה, imperial - רמה בינונית, ideal - אוטובוסים פשוטים.
האוטובוסים  בדרגות  קרוסרו ואימפריאל יוצאים מהטרמינל שב- av. javier prado 1109 והיעדים  השכיחים הם:
טומבס - 20 שעות,פיורה - 14 שעות, צי'קלאיו - 11 שעות, טרוחיו - 9 שעות ,ווארז - 8 שעות
אריקיפה - 18 שעות, טאקנה - 18 שעות, קוסקו - 25 שעות(משך הנסיעה אינו אינו קבוע ומשתנה לפי הדרך)
 

קווים פנימיים של החברה יוצאים ליעדים רבים בפרו:
מנקורה - 18 שעות, צי'קלאיו - 12 שעות, טומבס - 20 שעות, ווארז 8 שעות,
פיורה 14 שעות, טרוחיו - 9 שעות, קאחאמארקה - 12 שעות, איקה - 4 שעות, אריקיפה- 18 שעות
נאסקה - 6 שעות, טאקנה - 18 שעות, פיסקו - שלוש וחצי שעות, פונו - 19 שעות.

האוטובוסים בדרגת אידיאל יוצאים מאחת מהכתובות הבאות:
av. paseo de la republica  801
jr quilca 531
ליעדים הבאים:
איקה- 4 שעות, אריקיפה - 18 שעות, קוסקו - 20 שעות(משך הנסיעה אינו אינו קבוע ומשתנה לפי הדרך. הנסיעה קשה ורצוי לקחת טיסה במקום), פונו- 22 שעות.
חוליאקה - 22 שעות, צ'קלאיו- 11 שעות, טרוחיו - 9 שעות, פיסקו - 3שעות.

קוים למדינות אחרות(לבואנוס איירס וסנטיאגו יוצאים רק בימי שלישי רביעי חמישי ושבת):
סנטיאגו(צ'ילה) - 53 שעות, בואנוס איירס(ארגנטינה) 88 שעות, בוגוטה(קולומביה) - 69 שעות.

חברת Ormeño
מפעילה קוים פנימים וחיצונים והאוטובוסים שלה יחסית נחשבים לאיכותיים.
יעדים חיצוניים- יוצאים מטרמינל החברה ברח' av. javier prado este 1059
סנטיאגו(צ'ילה) - 53 שעות, מנדוסה (ארגנטינה) - 77 שעות,  בואנוס איירס(ארגנטינה) 88 שעות
גואייאקיל(אקוודור) - 28 שעות,קיטו(אקוודור) - 37 שעות,קאלי(קולומביה) - 55 שעות
בוגוטה(קולומביה) - 69 שעות.

ישנם עוד חברות רבות ומגוונות למספר רב של יעדים בפרו כמו:
צ'אצ'אפויאס - 18 שעות.

ניתן לקנות כרטיסים במקומות רבים בלימה אצל סוכנויות, הוסטלים או משרדי החברה בטרמינל של אותה החברה.
כמו כן מומלץ לקנות את הכרטיס יום לפני, וכאשר מגיעים עם הציוד לתחנת האוטובוסים לפקוח עין היטב ולא להשתהות סתם, טרמינלים בלימה אלו מקומות ששורצים בגנבים וכייסים.

חשוב לדעת!
קטע הדרך בין לימה לקוסקו וההפך הוא קטע דרך לא קל בכלל עם פיתולים, הרים, ונתיבים צרים שלא לדבר על נהגים שנוהגים בפראות וחלקם אף שיכורים. מטיילים שמתכננים לצאת לדרך זו רק לשם ההגעה לקוסקו או מקוסקו אל לימה אז רצוי מאד להוסיף מעט כסף(סביבות 70 סול יותר מאוטובוס) ולקחת טיסה קצרה של פחות משעה ולחסוך שעות רבות של טרטור ובמקרה זה גם סכנה.

IDante
דר´ ג´סיקה רופאת שיניים  טובה שהומלצה על ידי מטיילים. היא מדברת עברית ואנגלית ומאד אדיבה.
כתובת: Calle Recavarren 103 Dpto 601 - Miraflores
טלפון לקביעת תורים :984695687.

דר´ יעקב רויטמן
רופא דובר עברית בלימה. הוא עובד ב: Clínica san Felipe
כתובת: Ave. Geogorio escobedi 676, Jesús María.
טלפון: 4222756

כתבות

סיפור חטיפה באריקיפה אחרי רבע שעה של נסיעה ברחובות ארקיפה ושיחת חולין קצרה עם הנהג כדי לתרגל עוד קצת את הספרדית, לפתע, הנהג פנה פניה חדה שמאלה לסמטה צדדית, אורטל הסבה את תשומת ליבי שירה, נראה לי שאנחנו לא בכיוון. הרבה לפני שהספקתי להביט סביבי, רכב מתנגש בנו מאחור. 3 גברים רצים לעבר המונית ומתנפלים עליה.
הסכנה שגבתה מחיר כבד בטרק לאור מותו של המטייל אביב ברומברג ז"ל החלטנו להעלות כאן כתבה על מחלת הגבהים על מנת לחדד את האזהרה בנושא ולמזער את הסיכון בקרב המטיילים.