אגם טיטיקאקה

טיפים של גולשים על אגם טיטיקאקה

קצת על אגם טיטיקאקה

אגם טיטיקאקה Lago Titicaca הוא אגם מקסים ומיוחד מסוגו. האגם הנמצא בגובה 3810 מטר מעל פני הים הוא האגם הגבוה בעולם שאפשר לשוט בו. האגם נמצא על גבול בוליביה פרו ומתחלק בין הארצות. שטחו של האגם הגדול הזה הוא כ 8,300 קמ"ר. האגם נחשב לחשוב מאד בעיני המקומיים ומשומרת בו תרבות ומסורת של מאות שנים. בצד הפרואני לא רחוק מהעיירה פונו השוכנת לרגלי האגם תמצאו את "האיים הצפים" מגורם של שבט האורוס. בצד הבוליבאני שוכנת העיירת קופה קבנה. תנאי מזג האויר ביום נוחים אך בלילה נעשה קר עד מאד.
לעוד טיפים של גולשים על אגם טיטיקאקה הוספת טיפ

חודש בפרו בוליביה

הטיפ פונה לבני 50+ בעיקר, אך גם צעירים יותר יוכלו להיעזר בו. עקרונות לתיכנון המסלול – להאט את הקצב ככל שהטיול מתמשך. לעלות בגובה בהדרגה. להשאיר זמן לבלת"מ. קוזקו להשאיר לסוף , לכמה שיותר זמן. לינה – אפליקציית בוקינג מאפשרת לעשות שינויים תוך כדי תנועה, ומבטיחה לינה מקורה ללילה...לשים לב לביטול חינם ועד מתי ניתן לבטל חינם. בעייה נפוצה בתחום המחירים שבין 30-50$ היא מים חמים במקלחת ו-ווי פיי בחדרים. אם מגיעים מאוחר חובה להתקשר להודיע למלון. תקשורת- סים מקומי כולל חבילת גלישה לכל אחד. קונים בכל מדינה. לא יוצאים מחנות המוכר עד שמחייגים בהצלחה ממכשיר למכשיר. תחבורה- בין ערים רחוקות בטיסות, השאר באוטובוס תיירים, בערים מוניות . המחירים של טיסות ואוטובוסים משתנים מסוכנות לסוכנות, ומומלץ לעבור בין כמה, כי ההבדלים גדולים. נהגי המוניות סובלים משם רע שלא בצדק. יש לברר במלון מחיר מומלץ ליעד, ומיקוח קצר לפני הנסיעה משיג את המחיר הנכון. מסלול : לימה – פאראקאס – איקה – נאזקה – ארקיפה – קניון קולקה – פונו – לה פאז – סאלאר דה אויוני – לה פאז – קוזקו – לימה. אין במסלול וכדאי מאד– חווית ג'ונגל. 3/4 ימים באיקיטוס או פוארטו-מלדונדו בפרו, או רורהנבאקה בבוליביה. אנחנו עשינו זאת בטיול קודם. פרוט המסלול : לימה , -3 לילות כדי להתאושש. טיילנו בכיכרות במרכז ההיסטורי, בפארק המזרקות , בפירמידה שבמירפלורס ולאורך חוף הים. נסיעת אחה"צ 4 שעות באוטובוס קרוז דל סור (קד"ס) לפאראקאס ולינה. עדיף לישון בפאראקאס ולא בפיסקו. בבוקר הפלגה לאיי באייסטאס. ההפלגה נמשכת שעתיים ואין צורך להזמין מראש. יורדים למזח וקונים כרטיסים במקום. בצהריים נוסעים בקד"ס לאיקה כשעתיים, מונית לווקאצ'ינה . מטיילים סביב האגמון ומזמינים טיול לדיונות פרטי או בקבוצה. כיף גדול ! לסיום היום נסיעה שנייה באותו היום בשעה 18:30 של 3 שעות עד נאזקה ולינה במקום. למחרת טיסה מעל לקווים המפורסמים, חצי שעה נטו ושלוש שעות ברוטו. לא לאכול כלום לפני הטיסה !! יציאה בשתיים לנסיעה של 10 שעות לארקיפה. יש ליידע את המלון על הגעה מאוחרת. בארקיפה שתי לילות שהיום ביניהם שימש להזמנת טיול לקניון קולקה, טיול בעיר והמוזיאון של חואניטה. לאחר 2 הלילות יציאה בבוקר לטיול היפה. שימו לב- בבוקר זה יש לקחת כדור למחלת הגבהים ! אחרי הצהריים לינה בצ'יבאי. למחרת יוצאים
האיים הצפים Uros / Islas Flotantes האיים הם תופעה מדהימה או שפשוט אפשר לקרוא זה יצירת אומנות! אלו איים שצפים על המים באגם הטיטיקאקה מעשה ידי אדם, תושבי המקום בני האורו שגורשו מאדמותיהם על האיים הרגילים באגם הטיטיקאקה לפני מעל ל500 שנה! החליטו ליצור איים מלאכותיים שבנויים מצמח הטוטורה Totora שגדל באגם עצמו. כיום האיים עדין קיימים ותושבי המקום שאינם כבר בני האורו באופן מלא(בני תערובת) משמרים את המסורת העתיקה של לנהל אורך חיים מלא על האיים לבנות ולחדש אותם כל חצי שנה, מפני שהשכבה התחתונה של האי נרקבת אז מוסיפים שכבה חדשה מלמעלה כל חצי שנה. על האיים התושבים מנהלים אורך חיים מלא ואפילו קיים בית ספר. הסיור שתקחו בפונו יתחיל באיים הצפים שם תעצרו ותעלו לאיים, רק אז תבינו ותרגישו מה זה האיים הצפים, הקרקע שמעט שוקעת בכל צעד שתלכו, יהיו זהירים לא ליפול, המים ממש ממש קרים. באי עצמו מחכה לכם מקבץ של בקתות העשויות מצמח הטוטורה, נשות האי יפרסו מולכם את מיטב עבודות האומנות שעשו, במיוחד מצמח הטוטורה. אם יתמזל מזלכם תזכו לבקר באחת הבקתות ולהתארח מעט אצל המשפחה. אם אתם רוצים אפשר גם(בתשלום סמלי) לקחת שייט באחת מהסירות המיוחדות של בני האורו, אל האי הצף השכן.

לינה באיים הצפים:
למעונינים ללון באי צף אצל משפחה שמשכירה חדרים בבקתות בבנייה מסורתית. רוב התיירים (גם הישראלים) לא יודעים שאפשר לבלות לילה על האיים הצפים וזה אף יותר זול מלינה בפונו (15 סול) והרבה יותר חווייתי! כל מה שצריך לעשות זה לומר לסוכנות נסיעות שדרכה לוקחים את הסיור לאיים הצפים היא שרוצים להישאר לילה על האי שנקרא Qanan Pacha ושהם ידאגו לאיסוף ביום למחרת (הדבר לא בעייתי כיוון שכל יום יש להם כמה סיורים...).
להזמנת מקום פנו ל:
Luis Carbajal Ayvar
טלפון: 951-835264
 
Cesar Carbajal Ayvar
טלפון:950-951489
אי מייל: [email protected]

כתבות

סיפור חטיפה באריקיפה אחרי רבע שעה של נסיעה ברחובות ארקיפה ושיחת חולין קצרה עם הנהג כדי לתרגל עוד קצת את הספרדית, לפתע, הנהג פנה פניה חדה שמאלה לסמטה צדדית, אורטל הסבה את תשומת ליבי שירה, נראה לי שאנחנו לא בכיוון. הרבה לפני שהספקתי להביט סביבי, רכב מתנגש בנו מאחור. 3 גברים רצים לעבר המונית ומתנפלים עליה.
הסכנה שגבתה מחיר כבד בטרק לאור מותו של המטייל אביב ברומברג ז"ל החלטנו להעלות כאן כתבה על מחלת הגבהים על מנת לחדד את האזהרה בנושא ולמזער את הסיכון בקרב המטיילים.