צ´וקאקיראו (טרק)

טיפים של גולשים על צ´וקאקיראו (טרק)

קצת על צ´וקאקיראו (טרק)

צ´וקאקיראו - Chocakiraoo
מעוז האינקה האחרון שהתגלה בערבות פרו. באמצע יער עבות והרים ירוקים שוכנת לה, עדיין חבויה בחלקה בין העצים, העיר צ´וקאקיראו, אליה תוכלו להגיע אחרי מסע מפרך של שלושים ק"מ במורד ובמעלה העמק של נהר הפורימק. לאורך כל הטרק, כל כמה ק"מ תמצאו שלטים שיספרו לכם שאתם בדרך הנכונה ואיפה אתם בדיוק על השביל, בכל אופן מאוד קשה לטעות בדרך. העיר, קטנטנה יש לומר ועדיין תוכלו לראות בה את עבודות הארכיאולוגים, היא נפתחה באופן רישמי למבקרים ממש לא מזמן וכבר היום יש אליה טיולים מאורגנים אליהם יוצאים בעיקר מטיילים מאירופה. הסיבה האמיתית לכך הינה שאין צורך באירגון גדול, ועדיף לצאת אליו עצמאית. הטרק אורכו כשישים ק"מ (שלושים לכל כיוון), הדרך לאורך ג´ונגלים בשביל צר בו יורדים אל נהר הפורימק ועולים בחזרה לגובה של שלו וחצי אלף מטר, טרק אתגרי מאוד, בו תוכלו לראות הרבה חיות בדרך וביניהם טרנטולות גדולות, עקרבים ונחשים (יש להיזהר!!), אורך הטרק בין שלושה לחמישה ימים תלוי כמה אתם רוצים לנוח. כפי שנאמר קודם, את הטרק מבצעים עצמאית. כיום, כניסה לעיר כרוכה בתשלום סימלי של משהו כמו עשרה סול שגם עליו אפשר להתמקח ולהוריד אותו לגרושים בודדים. כמו כן אפשר להישאר לישון בעיר (באוהלים, עדיין לא בנו שם מלונות...) הדרך יפיפיה, הולכים על רכסים גבוהים בשלל צבעים, נוף מרהיב, מגוון מאוד ומזג אויר נוח ברוב ימות השנה.
לבוש - יש להביא לבוש נוח ליום ולבוש חם ללילה. יש כמה מקומות לעצירה ולחנייה לאורך הטרק, רק תחליטו איפה אתם עושים את הלילה. עלות הטרק- באופן כללי, בשל העובדה שעושים אותו עצמאית, העלות הינה מינימלית, ודי תלויה בכמות הפינוקים שתביאו לכם. לדוגמא, חמישה ימים כולל לינה ונסיעות וכל הכרוך בכך יעלה לכם באיזור מאה חמישים סול לאדם.

לעוד טיפים של גולשים על צ´וקאקיראו (טרק) הוספת טיפ

אין טיפים עדיין, אתם מוזמנים להוסיף משלכם ולזכות בתהילת עולם

עולים על אוטובוס לאחר שהצטיידתם בכל הנדרש לכיוון העיר Cachora, בדרך יורדים בעיירה הקטנה
, שם מוצאים מקום לישון אצל הזקנה, פשוט תשאלו איפה יש מקום לישון וישלחו אתכם לשם, ממקום הלינה שלכם יסדרו לכם את החמר והחמורים שאיתם תצאו לדרך, ויום אחרי זה, אחרי הצטיידות אחרונה בעיר, שיהיה בהצלחה...

כתבות

הסכנה שגבתה מחיר כבד בטרק לאור מותו של המטייל אביב ברומברג ז"ל החלטנו להעלות כאן כתבה על מחלת הגבהים על מנת לחדד את האזהרה בנושא ולמזער את הסיכון בקרב המטיילים.
סיפור חטיפה באריקיפה אחרי רבע שעה של נסיעה ברחובות ארקיפה ושיחת חולין קצרה עם הנהג כדי לתרגל עוד קצת את הספרדית, לפתע, הנהג פנה פניה חדה שמאלה לסמטה צדדית, אורטל הסבה את תשומת ליבי שירה, נראה לי שאנחנו לא בכיוון. הרבה לפני שהספקתי להביט סביבי, רכב מתנגש בנו מאחור. 3 גברים רצים לעבר המונית ומתנפלים עליה.