סיודד דל אסטה

טיפים של גולשים על סיודד דל אסטה

קצת על סיודד דל אסטה

סיודד דל אסטה - Ciudad del Este
הדבר היחיד שמעניין בעיר זה המוצרים האלקטרוניים שאפשר לקנות במחירים זולים, חוץ מזה אין מה לחפש בעיר ולא מומלץ להתפאר בישראליות שלכם שם עקב מוסלמים רבים שחיים בעיר. סיודד דל אסטה נמצאת על משולש הגבולות עם פוז דה איגוואסו הברזילאית, ופוארטו איגוואסו הארגנטינאית.

השוק הזול ביותר ואחד המקומות המשוגעים לקניות בדרום אמריקה, מכל היבשת אנשים מגעים לקנות שם , איך ולמה זה כל כך זול? אז קודם כל שלא מדובר בדיוק בשוק גנבים,  פראגוואי זאת מדינה מאוד ענייה במחצבים ותיירות ,הכל מביאים מבחוץ, מירקות, גז , וכלה בתיירים, לכאן הממשלה הורידה את המסים שלה על המון דברים ובכך מאפשרת לסוחרים למכור את הדברים במחירים של ארצות הברית, דבר שמביא להם הרבה תיירים , ובכך מייצר להם מקומות עבודה רבים, כך שכל הצדדים מרווחים.

תמיד תבדקו מה מוכרים לכם בקופסה ,תבדקו במקום שזה עובד, תבדקו שהמספר הקטלוגי של המכשיר הוא אותו מספר קטלוגי שעל הקופסה, אם אתם קונים מחנות גדולה אתם יכולים להיות שקטים, בדרך כלל אין בעיות.
אחריות יש על המוצרים בסביבות 6-3 חודשים , אחריות של החנות, למטיילים זה לא ממש עוזר כי גם ככה ממשיכים לטייל עם המכשירים. יש גם אחריות עולמית אבל זה לא תופס בדרום אמריקה, (לא הכל מושלם).

הזהרו ממוצרים מזוייפים , כמו בכל מקום ברחוב סתם כך , לא כדאי לכם לקנות. קונים רק בחנויות שנמצאות בקניונים וגם שם , תבדקו את המוצר שלכם לפני שאתם לוקחים אותו, לא חסרים סיפורים...

מספר חנויות שמומלצות ע"י המקומיים , כל אחת מהם מתמחה בדברים שונים וכך גם המחירים משתנים מאחת לשניה.
אז כדאי מאד לעשות סקר שוק קטנטן, אם זאת תיזהרו שחווית הקניה שלכם לא תהפוך לריצת מרתון סביב חניות בגלל שאתם מנסים לחסוך 10 דולר, (גם כך זה מאד זול).
חנויות ממולצות הן:

Master 10
הרשת הברזילאית שמתגאה בסניף הזול שלה בסיודד דל אסטה. זו חנות מאד גדולה והכל אצלם מקורי.

Excel
גם חנות מאוד גדולה ומאוד בטוח לקנות שם .

לבוא עם דולרים , אין צורך בכסף המקומי שלהם (ריאל לקניה של אוכל, דולרים למוצרים ,הכל במחירי דולרים שם).

לעוד טיפים של גולשים על סיודד דל אסטה הוספת טיפ

סיודד דל אסטה- שמועות נכונות אבל מסוכן!

חזרתי היום משם, כל השמועות נכונות המקום גן עדן של אלקטורניקה בזול!! שימו לב, בשום אופן לא לקנות מהורכלים בשוק אלה רק בתוך החנויות! ØנעקצתיØ ב100 שØח שקניתי למרות כל האזהרות דיסק און קי של 64 ג×יגה מרוכל בשוק, שפתחתי את הקופסא נדהמתי לגלות שהדיסק און קי ריק מבפנים (מוכרים פלסטיק שנראה כמו הדיסק און קי סגור בקופסאות שנראה רציתי לחלוטין ועד שמגיעים למחשב לא ניתן לדעת זאת!) קניתי מצלמה ב500$ שבארץ עולה כמה אלפים טובים והמוכר (כן, ערבי כמו כולם במדינה) שנתקל במקרה שלי היה נחמד מאוד ונתן לי במתנה דיסק און קיא אבל הפעם אמיתי :-) האזור עצמו מאוד מסוכן גם מבחינת המוסלמים שלא אוהבים אותנו במיוחד (הכל שם בערבית) וגם מבחינת פשיעה, שוד, כייסות וכ×ו, השוטרים שמסתובבים קם מושחתים לחלוטין ולא יעזרו במקרה של צרה אלה יעלמו מהאזור, בשעה 16:00 המוכרים היותר נחמדים המליצו לנו לעזוב את האזור כי זאת שעה שרמת הפשיעה עולה שם לקראת סגירת החנויות. בקיצור המחירים אכן זולים מאוד אבל האזור עצמו מסוכן ולהזהר מאוד עם מה שאתם קונים, רק בחנויות!!

אלקטרוניקה בזול

אם אתם רוצים ללכת לשוק האלקטרוניקה בפרגווי (יוצאים אוטובוסים מפורטו-איגווזו, חצי שעה נסיעה). אני קניתי שם מצלמה דיגיטלית אחרי שהקודמת נשרפה לי (ניתן לעלות לרגל לזכרה על חורבות מריה-חוזה בפורטו נטלס) העיר הפרגווית שם מאוכלסת בעיקר ע"י פליטים ערבים, שלא ממש אוהדים את ישראל (אין שם אף סרט כתום נגד ההתנתקות, אבל יש יופי של שווארמה).והשמועות אומרות שהרווחים משוק האלקטרוניקה מועברים לארגוני טרור. האוירה בעיר די מפחידה גם ל-לא ישראלים, יש די הרבה פשע ובלאגן. אז אם אתם כבר מוכנים להסתכן בשביל I-POD חדש או משהו אז תזהרו: אני נכנסתי, בלי תיק או שעון או כל דבר שאפשר לשדוד, התחזתי לאוסטרלי, נכנסתי לחנות,התמקחתי בספרדית עילגת על כוס קפה, בדקתי שהמצלמה עובדת ולא מכניסים לי בלוק לקופסה במקום המצלמה!! (היו מקרים כאלה),שילמתי במזומן, בדולרים, ויצאתי משם כמה שיותר מהר. בהצלחה. המחירים שם, אגב, יותר זולים מבארץ אבל יותר יקרים מניו יורק, לדוגמא