אל ואייה דה אנטון

טיפים של גולשים על אל ואייה דה אנטון

קצת על אל ואייה דה אנטון

אל ואייה דה אנטון - El Valle de Antón
עיירה יפה וקטנה במרכז-מערב פנמה המונה כ-6,500 תושבים כאשר רוב התושבים הם צאצאים משבט גוואמי (Guaymi), אנשים מאד חביבים וחמים. העיירה ממוקמת בתוך לוע של הר געש, כל הסביבה שלה מאד טרופית וירוקה והיא הופכת משנה לשנה יותר ויותר פופולרית לתיירים אשר באים לכאן להרגע ולהנות מהטבע ובעיקר מהצפרדעים המיוחדות שחיות באזור. העיירה נעימה ונוחה לשהייה של כמה ימים של הרגעות ואפילו האוכל טוב, יש כאן כמה מאפיות ואוכל איטלקי טוב.
אל ואייה נמצאת כ-120 ק"מ מערבית לפנמה סיטי שזה כשעתיים נסיעה מפנמה סיטי.

לעוד טיפים של גולשים על אל ואייה דה אנטון הוספת טיפ

Hotel Don Pepe
הוסטל טוב, נקי ומסודר. ממקום בקומה שניה מעל למסעדה. יש כאן חדרים זוגיים ולשלושה, יש אחלה תצפית עם נוף יפה של האזור. המשפחה שמנהלת את המקום נחמדה ויש אינטרנט אלחוטי איטי, שירותי כביסה והשכרת אופניים.
כתובת:Av. Principal
טלפון:9836425

שוק הארטסניה והפירות
השוק המקומי בו ניתן לקנות עבודות אמנות  מכל הסוגים כולל דברים שייחודים למקום.עוד ניתן לקנות פירות מעולים ואפילו צמחים , פרחים וסחלבים.

צפרות
אל וואיה היא נקודת יציאה מעולה לצפייה בציפורים, חובבי הצפרות ימצאו כאן מגוון מדהים של מעל ל-300 וציפורים וכמעט חצי מהם ייחודיות למקום! ציפורים ניתן לראות בעמק עצמו וביער העננים Gaital Monument.

El Nispero
גן חיות נחמד וקטן בו אפשר להתרשם ממגוון רחב של צפרדעים מהאזור, ובהם הצהובה-זהובה הייחודית לאזור הזה בלבד מכל העולם. הזן הזה הוא בסכנת הכחדה והמקום מיועד וגם נפתח לשם הצלתם ועם הזמן הפך לגן חיות. עוד יש כאן כמה תנינים, נמרים ועוד מספר סוגי חיות. המקום נפתח ב-7:00 בבוקר ונסגר ב-17:00. דמי הכניסה נמוכים.

מפל - Chorro El Macho
מפל זה הוא הגדול ביותר באזור, הוא מתנשא לגובה של 70 מטר. קיימים 2 שבילים יפים מלאים בצמחייה ירוקה המובילים למפל, לא מדובר בהליכה ארוכה. עד לאחורנה היה מותר להתרחץ בבריכה למטה אך כיום חל איסור. השמורה פתוחה מ8:00 ועד 17:00. הכניסה עולה בערך שלוש וחצי דולר. הוא נמצא כחצי שעה הליכה או 5 דקות נסיעה ממרכז העיירה.

המעיינות החמים  - Pozos Termales
מעיינות חמים עם 2 בריכות שמלאות במים חמים עשירים במינרלים אשר מקורם בהר הגעש. יש כאן גם בוץ עשיר במינרלים.
המקום רגוע ושקט ונמצא במרחק הליכה מהעיירה. פתוח כאן מ8:00 ועד 17:00. דמי כניסה עולים בסביבות 2 דולר.

עמק העצים המרובעים
מקום חביב בו יש עצים עם גזע מרובע. המקום נמצא סמוך לעיירה במרחק הליכה.

בתוך העיירה אין שום בעיה, הכל קטן, קרוב ובמרחק הליכה, אך אפשר גם לקחת מונית.

אוטובוס
ניתן להגיע לא ואייה מפנמה סיטי, מהטרמינל הראשי ליד קניון  Albrook. יש אוטבוסים מהבוקר ועד סביבות הערב(בערך 18:30 אוטובוס אחרון). מאל ואייה לפנמה סיטי האוטובוס האחרון יוצא בשעת הצהריים(סביבות 15:30) מהתחנה במרכז העיירה. המחיר קרוב ל-4 דולר.

לכיוון מערב פנמה יש אוטובוסים ל-Penonomé. לנוסעים מערבה שרוצים להגיע אל בוקטה או בוקס דל טורו יכולים ניתן גם לקחת כל אוטובוס שיוצא אל פנמה סיטי ולבקש מהנהג שיגיד לכם לרדת בלאס אובס (Las Uvas)על הכביש המהיר האינטר אמריקנה, שם תרדו ותצטרכו לעצור אוטבוס שנוסע ליעד המבוקש, תוכלו לזהות את יעד הנסיעה
על החלון הקדמי של האוטובוס.

רכב שכור
למי שמטייל עם רכב יכול להגיע לכאן בפשטות, לנסוע מערבה מפנמה סיטי על האינטר אמריקנה הראשי ולפנות ימינה בלאס אובס(שעה וחצי מפנמה סיטי) ואחר כך ישר עד לאל ואייה(עוד חצי שעה בערך).