תעלת פנמה

טיפים של גולשים על תעלת פנמה

קצת על תעלת פנמה

תעלת פנמה Canal de Panama 
תעלת פנמה נחשבת לאחד הסמלים הבולטים של פנמה. בניית התעלה המקשרת בין הים הקאריבי לאוקיינוס השקט החלה כבר בשנת 1881, אינספור קשיים נערמו  בעת בניית התעלה כמו מפולות בוץ, קדחת צהובה ,מלריה שקטלה אלפי עובדים ושאר בעיות הנדסיות. מספר חברות התחלפו בזו אחר זו  וב-1903 ארה"ב התערבה ורצתה להמשיך את הבנייה, קולומביה שהיתה בעלת השליטה על השטח התנגדה ויצרה בכך מרד אזרחים שבסופו של דבר הביא להכרזה על עצמאותה של פנמה. ארה"ב חידשה את בניית התעלה וב-1914 הושלמה העבודה.
כ-22 אלף פועלים נהרגו במהלך בנייתה ותוכלו לבקר בפלאזה דה פראנסיה באזור קאסקו אנטיגואו שמוקדשת לזכרם. עד היום נחשבת התעלה לאחד הפרויקטים ההנדסיים החשובים והגדולים שנבנו בעולם.
לעוד טיפים של גולשים על תעלת פנמה הוספת טיפ
ללכת לראות את התעלה הוא משהו בגדר חובה בפנמה סיטי, למרות שהדבר לא מלהיב רבים אך עדין לא כדאי לפספס.
לפני שנוסעים לסכרים שקרובים לעיר כדאי אך לא חובה לבקר במוזיאון התעלה - museo del canal interoceanico שנמצא ליד פלאזה דה לה אינדפנדנסיה בקאסקו אנטיגואו.
הכניסה למוזיאון עולה פחות מדולר .
אחרי שביקרתם במוזיאון הגיע הזמן לראות את התעלה עצמה ולהתרשם באמת מהעובדה שנכנסת אונייה עצומה - מורידים את מפלס המים ביחד איתה ומתאימים את האונייה לגובה המים בים אליו היא עושה את דרכה.  הדרך  להגעה הכי קלה להגעה למקום היא לנסוע במונית(בין 3 ל-6 דולר מהמכרז) או באוטובוס עד לסכר מיראפלורס miraflores locks, אחרי ההגעה יש עוד 10 דקות הליכה עד למרכז המבקרים שם משלמים כ-15 דולר(יש הנחה לכרטיס סטודנט) נכנסים ומקבלים הרצאה שכוללת סרט ותצפית על התעלה, קצת ארוך ומתיש אז תבואו מוכנים.