ניקרגואה

טיפים של גולשים על ניקרגואה

קצת על ניקרגואה

ניקרגואה Nicaragua  היא הארץ הענייה ביותר מבין ארצות מרכז אמריקה והכי פחות מתקדמת, אפשר לתלות את זה במלחמות האזרחים הקשה שהתחוללו בה עשרות שנים ובשילוב עם שלטון מושחת מהיסוד ורודנים אינטרסנטים שגזלו את כספי המדינה והתעשרו על גבה. אך עם זאת מדובר באחת המדינות היפות בעולם ודווקא העובדה שאין כאן עדין תיירות המונית הופכת את המדינה לייחודית ומושכת מאד מה גם שהמחייה בה זולה ותוכלו לטייל בה בחצי מחיר משכנותיה. ההתניידות בה לא כל כך קלה אך מצד שני מרוויחים את האותנטיות ואת האוירה שלא תמצאו במדינות מתקדמות ומלאות בתיירות כמו שכנתה קוסטה ריקה.
ניקרגואה מונה כ-5 וחצי מיליון תושבים , כמיליון וחצי מהם חיים בעיר הבירה מנגואה. תושבי ניקרגואה נחמדים מאד ורובם טובי לב ופשוטי עם שחיים בצורה מסורתית וסביר להניח גם ענייה, קל להתחבר אליהם וליצור שיחה ויש עדין התלהבות בעיני תושבים כשהם רואים תייר, ההפך בדיוק ממקומות מתויירים כמו מקסיקו. באיזור החוף הקאריבי תמצאו סוג של אנשים השונים במהותם  ובמראם.
שטחה של המדינה כ - 129,494 קמ"ר והיא השנייה בגודלה במרכז אמריקה אחרי מקסיקו.
נופיה של המדינה מדהימים - יש כאן חופים ואיים יפהפיים בצד הקאריבי כגון איי קורן, ניקרגואה מתגאה גם בהרי הגעש הרבים שבה, אליהם ניתן לטייל, באגם הגדול ביותר במרכז אמריקה - לאגו דה ניקרגואה  ובו איי אומטפה  היפים.
גרנאדה וליאון הם הערים הקולוניאליות  המרהיבות ביותר בניקראגואה ואולי גם במרכז אמריקה כולה. אם אתם כאן ממש לא כדאי להחמיץ אותם וגם את עיירת החוף סן חואן דל סור שם ניתן לצפות בצבים ולגלוש  במי האוקינוס השקט.
לעוד טיפים של גולשים על ניקרגואה הוספת טיפ

אזהרת מסע--Bigfoot Leon

אז אומנם ההוסטל הוא גם בר והוא מהפופלריים בלאון אבל אני אוהב להסתכל על שני הצדדים קודם כל אחרי השעה 11 כבר אין אפשרות לשבת מחוץ לחדרים ויש שומר שמעיר כל פעם וסוגר את האורות והמאווררים במטרה שנלך לחדרים אסורה הכנסת אלכוהול להוסטל מסיבה שלהוסטל יש גם בר אז הוא חייב להרוויח ולתגובתו הוא טוען שאי אפשר להכניס אלכוהול בגלל שיש להוסטל בר ואפשר להכניס רק יין כי יין לא מוכרים. ולטענתו אנחנו רק משלמים 8$ וזה החוקים וØאנחנו הכי טובים שישØ אז אומנם הם פופלרים אבל זה לא אומר שהם היחידים. יש אנשים שבוחרים וחבורות שמטיילות לקנות אלכוהול או חבילה בירות מהסופר ולא מעוניינים לשלם ביוקר מהבר,ובהוסטל הזה מגבילים אותך. אהה ואגב גם החדרים ממש חמים וחנוקים במהלך היום והלילה,ואנשים בוחרים לישון מחוץ לחדרים עם המזרון. אז לשיקולכם,אני שאני מגיע להוסטל במיוחד עם חברים אנחנו נהנים לשבת ביחד,ולא מעוניינים לישון אחרי כיבוי אורות ב11 בלילה תהנו כל רגע מהטיול ותהנו בחברותא!! 

המלצות על ניקרגואה- לאון, גרנדה, האי אומטפה, סן חואן דל סור

הדבר הכי חשוב שיש לי להגיד לכם על ניקרגואה הוא: "אל תגיעו בחודשים ספטמבר- אוקטובר!", משתי סיבות, הראשונה והחשובה היא מזג האוויר, מלא מלא גשם שלא מאפשר לצאת מההוסטל לטרקים מעניינים במיוחד בצפון המדינה ולא מאפשר לגלוש. הסיבה השנייה היא שככל הנראה תטיילו שם לבד, כמעט ולא מגיעים תיירים וזה אומר שכל מקום שאליו תרצו לטייל תצטרכו להמתין שיהיו מספיק אנשים, בנוסף תהיו כמעט לבד בהוסטלים. לכן חשוב שתזכרו חודש אוקטובר הוא החודש הכי גרוע להיות בו בניקרגואה, כל שנה יורדים אין ספור גשמים שמרתקים אותכם להוסטל! לאון- עיר מאוד יפה ובטוחה, אני ממליץ לטייל בה קצת לראות את הקתדרלות ולעבור באחד המוזיאונים כדי להכיר קצת את ההיסטוריה והתרבות של ניקרגואה. ליאון היא בסיס אדיר לטיולים בכל החלק הצפוני והמרכזי של ניקרגואה, כמובן שכמו כולם תוכלו לעשות עם כל חברה בעיר את הגלישה מהר הגעש סרו נגרו אך יש טיולים נוספים מעניינים שאפשר לבצע כגון: הר הגעש סיגיואינה, קניון סומוטו, טליקה ואגם אססוסקו. אני ממליץ לעשות את הטיולים האלה עם חברת המתנדבים המוכרת שגם עובדת בגוואטמלה קאצלטרקרס. לפחות תדעו שהכסף הולך למטרה טובה. בליאון גם יש מסיבות ופאבים שהפתחים כל השבוע תבררו בהוסטל לאן כדי ללכת בכל יום, אני ישנתי בשני הוסטלים מעולים הביג פוט המפורסם והטרטוגה בולודה. עלות לינה בעיר בדורמס היא שש דולר. מליאון ניתן להגיע גם לחוף הסמוך לס פניטאס באוטוובוס שיוצא כל שעה בערך מהעיר, החוף ארוך ויפה ויש בו כמה מועדוני גלישה, אך למתחילים חשוב לזכור שהמים שם סוערים ביותר ויש מספר סלעים גדולים שמציצים מהים. הוסטל חדש שנפתח שאני ממליץ עליו וניתן להגיע אליו דרך הקאצלטרקרס הוא קאצל פלאיה, הוסטל נחמד מאוד הנושק לים, חדרי דורמס ושירותים מעולים וגם מטבח, אם ברצונכם לבשל כדי לקנות את המצרכים בליאון בנוסף ארוחות ערב ובוקר ניתן לאכול שם בהוסטל. עם הגעתם דרך הקאצל טרקרס תקבלו הנחה על השהות שלכם בהוסטל, שתי לילות רצופים יזכו אותכם בהנחה של חמישים אחוז ללילה השלישי. מקום נוסף שטוב לשהות בו והוא גם קרוב למועדוני גלישה זה פלאיה רוקו, בשום פנים ואופן אל לא הייתי ממליץ על בקרה דה אורו, המקום לא סמוך לחוף הים, בכניסה מזרימים מים שמנקים איתם דגים ויש שם עטלפים בחדרים. גראנדה- עיר נחמדה מאוד ותיירותית מאוד, יש רחוב שלם אחרי הקתדרל

המטבע של ניקרגואה הוא קורדובה Cordoba.
הקורדובה נחלק ל100 סנטבוס. דולר אחד כיום(מעודכן יולי 2016) שווה כ-28.7 קורדובאס.
דעו כי מחוץ לניקרגואה המטבע לא שווה הרבה ולכן מומלץ לחשב היטב לפני היציאה מהמדינה את ההסכום שיש לכם ביד ולא לפרוט יותר מדי.
טרוול צק'ס מתקבלים פה ושם בערים הגדולות, כספומטים יש רק בערים: מנגואה, ליאון, מסאיה, גרנאדה  וריבאס.
דעו כי בהרבה מקומות מתמחרים גם בדולרים וניתן לשלם בדולר.
[לשערי מטבע מעודכנים לחצו כאן]

מזג האויר של ניקרגואה הוא טרופי ודי דומה למדינות השכנות שלה בשאר מרכז אמריקה.
גם כאן העונות מתחלקות ל-2, עונה יבשה ועונה גשומה:
היבשה נמשכת מנובמבר עד אפריל והעונה הגשומה נמשכת ממאי ועד אוקטובר כאשר אוקטובר הוא בד"כ חודש גשום ברמה גבוה מאד!
ההבדל בין ניקרגואה לשאר מרכז אמריקה היא שבעונה היבשה כמעט ואין גשם כלל, מה שגורם לסיום העונה הזאת להיות תקופה חמה, יבשה ומאובקת...
הטמפרטורות בניקרגואה גבוהות כל השנה אך דווקא בעונה היבשה הם נמוכות במעט וכמובן שבאזורים גבוהים קריר יותר(בייחוד בלילות).
צריך גם לקחת בחשבון הוריקנים שעלולים לצוץ(ענין של מזל...) בחודשיים של ספטמבר ועד נובמבר.
ובקיצור, אפשר לטייל בה כל השנה.

המטיילים הישראלים לא צריכים ויזה על מנת להכנס לניקרגואה ולקבל אשרת שהייה. אך בכניסה יש תשלום סימלי (בסביבות 10 דולר), אתם יכולים להתנחם בזה שאם היה לכם דרכון אמריקאי אז הייתם משלמים יותר.

כל ענייני ניקרגואה מטופלים על ידי שגרירות ישראל בקוסטה ריקה.

לניקרגואה יצא שם לא הכי טוב בקרב מטיילים אך חשוב לדעת כי ניקרגואה היא מדינה בטוחה יחסית לאזור. הבעיה נעוצה העיר הבירה מנגואה, היא ללא ספק עיר קשה ומסוכנת, מעבר למנגואה ניקרגואה בשאר חלקיה בטוה בדיוק כמו שאר המדינות באזור.
בנוסף כמעט כל הבעיות שמתרחשות למטיילים  במנגואה קורות בעיקר עם נהגי מונית המחכים בטרמינל UCA ,הדרך הפשוטה למזער את הסכנה זה  לא לקחת נהג מונית שמחכה לכם בטרמינל זה וניגש אליכם. צמוד לטרמינל עובר כביש ראשי וניתן בקלות לעצור מונית שעוברת באקראי ונראית לכם, זה מפחית את הסיכוי לבעיות באופן משמעותי.

כתבות

המסע לקורן איילנד שמי ניר מובדי ואני שמח לשתף אתכם בחוויה הארוכה שעברתי בדרך אל איי קורן בניקרגואה על מנת שתוכלו להזהר ולהתכונן למסע לשם... מקווה שלא תירדמו זה יהיה ארוך
אתחיל בזה שכולם המליצו על טיסה לקורן איילנד,   שעה וחצי ואתה כבר שם יושב על החוף הלבן עם פרישייק אננס ובננה וצופה על הים הכחול עמוק