טוואנטפק

טיפים של גולשים על טוואנטפק

קצת על טוואנטפק

טוואנטפק Tehuantepec
סתם עיר, איפשהו באמצע הדרך בין באיאס דה וואטולקו לבין סן כריסטובל, אפשר לעצור פה כדי לחתוך את הנסיעה אך מדובר בעיר סתמית, מכוערת וחסרת כל ענין. הרחוב הראשי כאן הוא הרחוב שנכנס אל תוך העיירה מהכביש הראשי ועד לכיכר העיר הלא מטופחת, כל האזור מלא בדוכנים של ירקות, אוכל, קישקושים ודיסקים מזוייפים. הדבר שמייחד את העיר הוא ה"מוטו-קארו" מעין אופנוע שהרכיבו עליו חלק אחורי גדול כדי להסיע אנשים בעיר, זאת המונית של המקומים וקצת מצחיק לראות זקנות מקומיות עומדות(כן זה רק בעמידה) כאשר מסיעים אותן ממקום למקום.
בעיר גם תמיד נערכת חגיגה, ובטוח תזכו לראות תהלוכה מוזרה או מסיבה שכונתית באחת הכיכרות.
לטוואנטפק אין חוף ים אך היא נמצאת כרבע שעה נסיעה מעיירת החוף סלינה קרוז, עיירת נפט קטנה על מדרון ליד הים, לכאן מגיעות ספינות כדי להעביר נפט, בעקבות זאת מי הים מלוכלכים ולא ממש ראוים לרחצה אבל נוף הספינות הגדולות שעוגנות כאן יפה.
אין כאן הרבה מלונות מן הסתם, ואלו שקיימים הם ברמה נמוכה מאד, יש 2 מלונות שמתעלים על האחרים אך המחיר יחסית גבוה ביחס לעיר.

Hotel oasis
מלון גדול וסביר שנמצא כדקה מהכיכר הראשית, יש כאן מספר סוגי חדרים והמחירים בהתאם לרמת החדר. חדר עם מאוורר ושירותים צמודים עולה בסביבות ה-200 פסו, חדר עם מזגן ושירותים עולה 250 וחדר טוב עם מזגן ושירותים עולה 400.
יש למלון מסעדה נחמדה ויש גם אינטרנט באותו רחוב.
כתובת: ocampo 8
טלפון: 7150008 971

Hotel Donaji
מלון עם חדרים ברמה סבירה, נקיים והמיקום לא רחוק מהכיכר המרכזית.
המחירים יקרים ביחס לתמורה. חדר עם מזגן ושירותים עולה 400 פסו, חדר עם שירותים ומאורר עולה 250.
כתובת: juarez 10
טלפון: 7150064 971
הטרמינל הקטן של טוואנטפק נמצא מחוץ לעיירה כ-5 דקות נסיעה, המחיר לכאן במונית הוא 20 פסו או אף פחות.
יש מכאן אוטובוסים ליעדים רבים:
באיאס דה וואטולקו - בין שעתיים וחצי לשלוש.
פוצ’וטלה - 4 שעות.
מקסיקו סיטי - 11 שעות.
פוארטו אסקונדידו - 6 שעות.
טושטלה גוטיירס - 5 וחצי שעות.
וייהרמוסה -7 שעות.
וואחאקה - 4 וחצי שעות (נסיעה לא קלה עם סיבובים רבים).

כתבות

התנדבות בחוות סוסים באי קוסומל אחרי התנדבות של שבועיים במפלט לחיות בבוליביה, החלטנו לחפש עוד דרכים להתנדב ללא תשלום. בפנמה עבדנו מספר ימים בגן החיות Summit אבל שני המקומות שאני עומד לספר עליהם נמצאים דווקא באי קטן
מקסיקו! היא חזרה ממספר חודשי עבודה במקסיקו סיטי ומשם התחילה טיול מדהים במקסיקו, ממקסיקו סיטי דרך אקפולקו והחוף הפאסיפי ועד לצד השני של מקסיקו שם מצאה את היעד האהוב עליה במדינה הלוא הוא אזור החופים הקאריביים.