וואחאקה

טיפים של גולשים על וואחאקה

קצת על וואחאקה

וואחאקה - Oaxaca
ללא ספק עיר מיוחדת אשר מטיילים בוחרים לעצור בה בדרך ממקסיקו סיטי לסן כריסטובל. בוואחקה יש מבנים יפים, כנסיות ובתים רבים בסגנון קולוניאלי עתיק ושמור מה שמקנה לעיר חזות יפה מאד ברוב רחובותיה. בנוסף לזה ישנם מספר אתרים יפים בסביבתה. מומלץ ללכת לסוקאלו (Zocalo) שזה הכיכר המרכזית בוואחאקה, יש שם אחלה בתי קפה, שוק קטנטן וחבר'ה מקומים שמוכרים טאקו ברחוב. מאד נחמד.

לעוד טיפים של גולשים על וואחאקה הוספת טיפ

Nizadu Hostel
הוסטל עם חדרים פרטיים שכוללים שירותים ומקלחת, גדולים, נקיים ומאובזרים. שירות טוב, אריאנה הבעלים היא אחלה בחורה שמגישה אחלה ארוחות בוקר מקסיקניות טיפוסיות (שעועית, טורטיות וביצים וכו'), והעובדים שלה ממש סבבה וניתן לצאת דרכם לסיור יומי.
כתובת: Privada de La Noria 316

Hotel Posada el Chapulín
מלון נחמד באוירה טובה עם תיירים מכל העולם, המשפחה המנהלת אותו מאד נחמדה. אין כאן הרבה חדרים אך יש מספר סוגים והם מאובזרים. יש גג עם מרפסת טובה לשבת.
כתובת: aldama 317
טלפון: 5161646 951 52

Hostel Luz de Luna Nuyoo
גסט האוס נחמד בבעלות משפחתית של שני אחים נחמדים. במיקום טוב במרכז העיר לא רחוק מהסוקאלו. יש כאן חדרים משותפים ממספר סוגים. יש מטבח משותף והאוירה טובה.
כתובת: juárez 101
טלפון: 5169576 951 52

אפשר לקחת סיור יומי בוואחאקה שיכלול בד"כ ביקור באתרים המוכרים של העיר, זה אחלה סיור, מומלץ בחום למי שנשאר בוואחאקה יומיים-שלושה. הסיור כולל ביקור במפל (יבש) שנקרא Hierve El Agua, העץ הכי גדול בעולם, בקוטר של כ-51 מטרים, שנקרא El Tule, מפעל מזקל(המשקה) מקומי, מפעל בדים מקומי ואתר היסטורי של המאיה.

La Olla Restaurante
מסעדה טובה אשר פופלרית מאד על תיירים, המחירים יחסית יקרים למסעדה מקסיקנית מקומית, אבל תפריט מעולה ועשיר והאוכל טעים .

La Cantinita
פאב מקומי שנמצא במדרחוב סגור למכוניות, באיזור מתויר ובטוח בלילה. אחלה פאב, מגניב לגמרי, יש הופעות חיות ומוזיקה טובה, מלצרים מאופרים ומחופשים וצ'ייסרים על חשבון הבית לפעמים. נשנושים בחינם.

כתבות

צבי ים - התנדבות בקוסומל, מקסיקו אחרי שגם אני רדפתי ברחבי מרכז אמריקה במטרה לראות צבי ים, נדהמתי לגלות שבקוסומל לא רק שיש המונים אלא גם שזה בחינם. אחרי בירור קצר, הסתבר שכל הצד המזרחי של האי הוא שמורה מוגנת, מפני שכל שנה יולי-ספטמבר
התנדבות בחוות סוסים באי קוסומל אחרי התנדבות של שבועיים במפלט לחיות בבוליביה, החלטנו לחפש עוד דרכים להתנדב ללא תשלום. בפנמה עבדנו מספר ימים בגן החיות Summit אבל שני המקומות שאני עומד לספר עליהם נמצאים דווקא באי קטן