מריפוסה מונארקה

טיפים של גולשים על מריפוסה מונארקה

קצת על מריפוסה מונארקה

שמורת הטבע הביוספרית מריפוסה מונארקה
Reserva de la Biosfera de la Mariposa Monarca
אתר מורשת עולמית נדיר ביופיו הממוקם על הגבול שבין מדינת מקסיקו ומדינת מיצ'ואקן.  האתר מהווה את יעד הנדידה הסופי של פרפרי המונרך במסעם דרומה מצפון אמריקה בעונת החורף הקרה.  האתר מאוכלס במאות אלפי פרפרים בתקופה שבין סוף נובמבר לאמצע מרץ, אשר מתעוררים עם מגע השמש בבוקר, וצובעים את הנוף במחזה ייחודי ומדהים של כתום ושחור. ללא ספק המקום הוא עוד פנינה מיני רבים שיש למקסיקו להציע...

פרטי השמורה:
לשמורת הטבע שלוש כניסות:  Sierra Chincua, Cerro Pelon ו- El Rosario.  הכניסה הפופולרית ביותר לשמורה היא דרך El Rosario, אשר נמצאת ממש סמוך לכפר בשם Ocampo.  מומלץ להגיע עצמאית לכפר אחר, Angangueo, ולישון שם בלילה על מנת לבקר את אל-רוסריו מוקדם בבוקר (הפארק נפתח ב 8:00), לפני שהטיולים המאורגנים ממקסיקו סיטי וממורליה מגיעים בסביבות 11:00.  הפרפרים פעילים לרוב כבר בשעה 10:00.  בנוסף מומלץ להגיע לפארק לקראת סוף העונה (סוף פברואר תחילת מרץ), כאשר ההליכה לאיזור המאוכלס בפרפרים מהכניסה לשמורה מתקצר לעד כמספר דקות בלבד.
טיפ חשוב:
להביא בגדים ארוכים כי די קר שם בשעות הלילה והבוקר, גובה הכפר והאתר כ-3000 מטר מעל פני הים.

הוסטל אלקטרז
הוסטל טוב וזול יחסית לשאר האופציות הכפר.  חדרים יפים ונקיים עם מיטה זוגית וטלוויזיה.  ניתן להתמקח ולהוריד קצת את המחיר במהלך אמצע השבוע (בעיקר אם מגיעים מאוחר בלילה ועוזבים מוקדם בבוקר).  בהוסטל אין מטבח.
כתובת: Av. Morelos (שזה בערך השדרה היחידה שם..).

ממקסיקו סיטי לאנגנגאו:  מספר אוטובוסים סקנד-קלאס ביום היוצאים מהטרמינל המערבי.  זמן נסיעה כ-4 שעות.  הכפר הוא קטן ושלו ואין בעיה להגיע לשם בלילה.
מאנגנגאו לאוקמפו:  שאטלים יוצאים לעתים תכופות החך מ 5 בבוקר מחלקו העליון של הכפר ועוברים דרך שדרת מוראלוס לכיוון אוקמפו.  זמן נסיעה כעשרים דקות, מחיר כ 5 פסו.
מאקומפו לאל-רוסריו:  שאטלים יוצאים כל שעה החל מ 7 בבוקר מפינת הרחובות אינדפנדנסיה ואוקמפו שבאוקמפו.  זמן נסיעה כחצי שעה, מחיר כ 20 פסו.

כתבות

מקסיקו! היא חזרה ממספר חודשי עבודה במקסיקו סיטי ומשם התחילה טיול מדהים במקסיקו, ממקסיקו סיטי דרך אקפולקו והחוף הפאסיפי ועד לצד השני של מקסיקו שם מצאה את היעד האהוב עליה במדינה הלוא הוא אזור החופים הקאריביים.
צבי ים - התנדבות בקוסומל, מקסיקו אחרי שגם אני רדפתי ברחבי מרכז אמריקה במטרה לראות צבי ים, נדהמתי לגלות שבקוסומל לא רק שיש המונים אלא גם שזה בחינם. אחרי בירור קצר, הסתבר שכל הצד המזרחי של האי הוא שמורה מוגנת, מפני שכל שנה יולי-ספטמבר