צ´יצ´ן איצה

טיפים של גולשים על צ´יצ´ן איצה

קצת על צ´יצ´ן איצה

צ’יצ’ן איצה Chichén Itzá
אתר העתיקות המפורסם ביותר בחצי האי יוקטאן ואחד היפים במקסיקו היה בעבר עיר שנבנתה על ידי בני המאיה והיתה למרכז פעילות ותרבות חשוב מאד בצפון מקסיקו.
באתר מבנים רבים הבנויות בסגנונות ארכיאולוגים שונים, הבולטת והיפה מכולם היא el castillo המכונה גם פירמידת קוקולקאן והיא המבנה היחיד באתר עליו ניתן לטפס.
ארכיאולוגים סבורים שהפירמידה נבנתה בשנת 800 לספירה והיא עצמה לוח השנה של המאיה. כמו כן הסברה היא שהעיר נחרבה לאחר פלישה אלימה ולא ננטשה.
בנוסף לפירמידה יש באתר מבנים ששימשו כחדרים, מקדשים, במות להקרבת קורבנות, מנהרות, מגרשים למשחקי כדור עתיקים ועוד המון חפצי ארכיאולוגיה מעניינים.
האתר נחשב לתיירותי ומושך תיירים רבים שבאים לבקר בחצי האי יוקטאן. ב-2007 הפירמידה כאן נבחרה לאחד משבעת פלאי עולם.
לסיכום כדאי להגיע לכאן אם אתם באזור, גם אם אתם לא חובבי ארכיאולוגיה, מדובר עדין במקום מעניין מאד שמלמד הרבה על תרבות המאיה.
הכניסה עולה בסביבות ה-10 דולר.
לעוד טיפים של גולשים על צ´יצ´ן איצה הוספת טיפ

המלצה חמה לכל המטיילים!

לכל המטיילים! רציתי להמליץ מכל הלב על מקום שלא הרבה בוחרים לעצור בו להסתובב בו ולטייל בו והם מפסידים המון! למקום קוראים "ויאדוליד", עיירה קולוניאלית קטנה והוא נמצא קרוב לצ´יצן איצ´ן אחד אתרי העתיקות הגדולים והיפים במקסיקו,בין קנקון טולום או פלאיה דה כרמן למרידה. למקום קוראים hostel "la candelaria" valladolid הוא נמצא ברחוב 35/44-42 פשוט מאוד יורדים בתחנה המרכזית וזה שלושה בלוקים משם מקסימום שואלים את המקומיים. המקום זול כ110 פסו ללילה והוא פשוט מקסים, הבעלים מאד נעימים וגמישים והחבר´ה שמגיעים לכאן לטייל מאד איכותיים. אני הגעתי לויאדוליד כתחנת ביניים בדרך למרידה. תיכננתי להישאר כאן ללילה בסוף נשארתי 4 ימים. ישנם 3 סנטות- נקרות/ מערות מלאות במים שאפשר בקלות לקפוץ למים ולשחות בהם שעות, אפשר ללכת לטייל בעיירה לעשות קניות בשוק ולחזור לבשל במטבח המשותף או ללכת למסעדה מקסיקנית זולה ואותנתית. אני ממליצה בחום!! אפשר לעשות כל כך הרבה דברים ולהישאר בכיף כמה ימים ולעזוב עם טעם של עוד!ההוסטל מזכיר את הצימרים בצפון הארץ עם אווירה ביתית ונעימה. אם יש שאלות אתם מוזמנים לפנות אליי למייל

הטור לפרמידות ציצן-איצה Chichen-Itza מפלאיה דל כרמן

האתר עצמו הוא ממש מרשים וגדול יחסית . המוטיב המרכזי כאן הוא האל הנחש תראו פסלי נחש על כל פירמידה. והייחודי לאתר הזה שתוכלו לראות את מגרש הכדורסל העתיק והמשומר יפה. דבר ראשון במקסיקו-אף פעם לא ללכת לאתרי הפירמידות בימי א כי המקומיים נכנסים בחינם, ואז המקום מפוצץ במקומיים. הטור הזה כולל הסעות וכניסה לפירמידות עם מדריך דובר ספנגליש ולסונטה וארוחת צהריים . הטור עלה לי 460 פזו כ34 דולר –כאשר בתחילה רצו ממני 45-40 ואז הורדתי אותם . פשוט ללכת בשדרה החמישית לכיוון הנמל והם כבר יקפצו עליכם. איתי בשאטל היו חברה שקנו את אותו הטור מקוסומל ב55 דולר –לא כולל מעבורת. בגדול כל החברות מציאות אותו דבר רק שחלקם באוטובוס וחלקם בשאטלים. השאטל אסף אותי ב7:30 וחזרנו ב20:00 . עצרנו בכמה מלכודות תיירים בדרך "שירותים" הגענו לפירמידות והקצו לנו רק שעתיים וחצי לפירמידות-בכלל לא מספיק זמן . לרוע מזלנו נפלנו על מדריך שהסתובב עם דגל של בני המאיה והיה ממש גרוע דיבר מאד לאט ומשעמם. היה עדיף לעזוב אותו ולהסתובב לבד באתר המרשים הזה. לאחר מכן הלכנו לארוחת הצהריים ואח"כ ל45 דקות לסונטה שזו בריכה תת-קרקעית . אפשר לקפוץ למים ולשחות קצת. אח"כ עצרו באיזו עיר קולוניאלית סתמית לכחצי שעה וחזרו לפלאיה. הבנתי שלהגיע לשם עצמאית יהיה יקר יותר –אז תבררו ותעשו את השיקול שלכם. הטיפ נכון לסוף דצמבר 2009. שלכם בני סימן טוב.
ניתן להגיע לאתר דרך טיולים מאורגנים של יום מלא שניתן למצוא באיסלה מוחרס או בקנקון, אם לא אז אפשר גם ברכב שכור מקנקון.
בכניסה לאתר יש כ-8 דולר הנחה לכרטיס סטודנט מקסיקני, אבל עם קצת כוח שכנוע גם לבינלאומי.
באתר עצמו ניתן לשכור מדריך שיתלווה אליך למהלך הביקור. המחיר תלוי בכמה שעות ההדרכה, ואם המדריך דובר או לא אנגלית.
ניתן להגיע גם עצמאית עם אוטובוס שיוצא כל בוקר מקנקון.

כתבות

מקסיקו! היא חזרה ממספר חודשי עבודה במקסיקו סיטי ומשם התחילה טיול מדהים במקסיקו, ממקסיקו סיטי דרך אקפולקו והחוף הפאסיפי ועד לצד השני של מקסיקו שם מצאה את היעד האהוב עליה במדינה הלוא הוא אזור החופים הקאריביים.
צבי ים - התנדבות בקוסומל, מקסיקו אחרי שגם אני רדפתי ברחבי מרכז אמריקה במטרה לראות צבי ים, נדהמתי לגלות שבקוסומל לא רק שיש המונים אלא גם שזה בחינם. אחרי בירור קצר, הסתבר שכל הצד המזרחי של האי הוא שמורה מוגנת, מפני שכל שנה יולי-ספטמבר