גיאנה

טיפים של גולשים על גיאנה

קצת על גיאנה

גיאנה guyana , הגדולה מבין "הגיאנות" היא גם היקרה מבינהן וגם מסוכנת יותר, מטיילים מעטים מאד נכנסים למדינה זאת,הרוב לא מוצא ענין במדינה זאת, מרבית התיירים שמגיעים לכאן באים למטרות עסקים בלבד.
גם בגיאנה כמו בשאר הגיאנות כמעט כל תושבי המדינה מתרכזים בקו החוף, שם קמו מושבות בריטיות והולנדיות ב1650. הגיאנות החליפו ידים רבות בשליטה בין צרפת הולנד ובריטניה ובנוסף לכך תוסיפו את צאצאי העבדים שיובאו בעבר לכאן מהודו ואפריקה. השפה השולטת היא אנגלית.
כמעט את כל שטחה של גיאנה מכסה יער גשם מדהים ובתולי שכמעט ולא נהרס כלל, בו חיים זנים רבים של חיות, בייחוד ציפורים מדהימות.
וגם כמו בשאר הגיאנות גם פה חיים סוגי רבים של צבים נדירים.
גיאנה מונה כ-750,000 תושבים מתוכם כ-200,000 חיים בעיר הבירה ג´ורג´טאון, עיר זאת נחשבת יחסית למסוכנת לכן מומלץ להזהר בה יותר מבשאר המדינה.
האטרקציות העיקריות במדינה הם מפלי המים המרהיבים ובהם המפורסם ביותר מפל קאיטר.
המטבע בגיאנה הוא הדולר הגיאני guyanese dollar.
דולר(ארה"ב) אחד כיום(מעודכן יולי 2016) שווה כ-206 דולר גיאני (לחץ כאן לשער מעודכן).
בגיאנה אפשר להשתמש גם בטרוול צ´קס(המחאות נוסעים) וגם בכרטיס אשראי אם כי לא בכל המדינה יש עמדות זמינות, כמו כן שער החליפין לפדיית טרוולים בד"כ גבוה וטוב.
החליפו כסף כל עוד אתם בערים הגדולות באזור החוף.
דולרים(ארה"ב) ניתן להחליף ברוב המקומות.
גיאנה נחשבת למדינה היקרה מ"הגיאנות" ואולי גם היקרה בדרום אמריקה.
קחו בחשבון שהאטרקציות יקרות והתשתית התיירותית לא מפותחת לכן גם קשה למצוא מקומות לינה משתלמים.

מזג האוויר בגיאנה


קצת בכלליות:
כמו בשאר "הגיאנות" מזג האויר כאן טרופי לחלוטין, כל השנה חם והטמפרטורות לא יורדות מתחת ל 21c אם כי בתחילת השנה מעט יותר נעים.
כמות המשקעים גבוהה מאד! וגם הגשם יורד לכל אורך השנה, העונות הגשומות כאן קצת שונות משאר הגיאנות, השיא הוא בחודשים מאי-יולי,ודצמבר-ינואר ולכן מומלץ להגיע למדינה אחרי אחת מהעונות האלו, אז המפלים בשיאם ומפל קאיטר מרשים ביופיו. 

מזג אוויר בג'ורג'טאון מזג אוויר בלתם
ישראלים חייבים ויזה כדי להכנס לגיאנה! אם אתם באמת מתכוונים להגיע אז תתכוננו לכאב ראש. צריך להוציא את הויזה באחת מהקונסוליות או השגרירויות המעטות(מאד!) שלה. בעולם יש למדינה 2 שגריריות בלבד, בארה"ב ובאנגליה. לגבי קונסוליות יש בסורינאם ובגיאנה הצרפתית לשם הכי עדיף להגיע כדי להוציא את הויזה. הבעיה היא שלוקח זמן לאישור בקשה לויזה וצריך להמתין עד כחודשיים אפילו. ואחרי כל זה מקבלים אישור שהייה ל30 יום בלבד.
השגרירות שמטפלת בעיניני גיאנה היא שגרירות ישראל בונצואלה.