סנטיאגו אטיטלן

טיפים של גולשים על סנטיאגו אטיטלן

קצת על סנטיאגו אטיטלן

סנטיאגו אטיטלן Santiago Atitlan
עיירת שוק קטנטנה, מומלץ להגיע לכאן בימי שישי וראשון אז המקום הומה ויש גם מה לקנות.
המקומיים כאן מסורתיים ומאמינים בכוחה של בובת העץ  "מאשימון" maximon , זאת האטרקציה כאן ונחמד לבוא לכאן לראות את הטקסים והפולחנים שעושים למאשימון, נותנים לו סיגריות לעשן ומשקים אותו באלכוהול.
לגבי מאשימון - הדעות חלוקות. מדובר בטקס דתי לאל שנחשב לאל ה"רע" אצל המקומיים אבל עם הזמן הפך להיות האל של האגם ולהיות אל שסוגדים לו לטובה ולא לרעה.
הבובה לא יפה בלשון המעטה ועוברת מבית לבית בכפר הזה, מדי שנה הם מעבירים אותה מקום. בגלל זה, כשאתם מגיעים למעגן קחו ילד ותנו לו 10 קצאל שיקח אתכם ל"קאסה דל מאשימון".
בבית צריך לשלם עוד 20 קצאל כדי לראות את הבובה ועל כל תמונת סטילס שתצלמו יקחו לכם 10 קצאל נוספים (בעיקרון אסור סרט וידאו אבל הם לא באמת יודעים שאתם מצלמים וידאו).
הבובה די מאכזבת- תקועה לה סיגריה בפה שאתם יכולים להדליק לה, שימו לו שטר של 10 קצאל בבגדים ותקבלו ברכה לחיים טובים(ככה אומרים...).
בכפר יש את הלבוש המסורתי היפה ביותר בגואטמלה - ינסו למכור לכם הרבה בגדים, ציורים, תמונות, ערסלים ועוד. אפשר למצוא כאן דילים טובים יותר אפילו מצ’יצ’י.
מסביב לכפר יש איזור שנהרס בהוריקן "סטאן" שהיה ב-2005 וניתן להגיע אליו בטוקטוק כדי לראות את ההריסות וקברי האחים הגדולים באיזור. לא מומלץ במיוחד.
כולם מגיעים לכאן בד"כ לכמה שעות מסן פדרו הסמוכה.

באופן כללי תנועה מכפר לכפר באגם אטיטלן מומלצת בסירות משותפות ולא ברכבים כי היו הרבה מקרים של שוד מזויין בדרכים המפותלות סביב האגם, בטח למי שמחליט ללכת ברגל מכפר לכפר (אפשרי אבל ארוך ומסוכן. אפשר גם להיאבד בדרך). לסנטיאגו אטיטלן אפשר להגיע בשייט קצר מפנחצ’ל או מסן פדרו (קצר וזול יותר).