גיאנה הצרפתית

טיפים של גולשים על גיאנה הצרפתית

קצת על גיאנה הצרפתית

גיאנה הצרפתית היא חלק מה"גינאות" והיא גם הקטנה מבין כולם .
גיאנה הצרפתית היא לא בדיוק מדינה אלא מעין מחוז של צרפת, אירופאית לכל דבר מה שמעיד על הניגודיות בינה לבין שאר המדינות בדרום אמריקה הלטינית,
המחוז משמש את צרפת בגלל מרכז חקר החלל.
אך אל תתנו למילה אירופאית לבלבל אתכם, לא מדובר במדינה עשירה ומפותחת, רוב חלקי המדינה מכוסים בג´ונגלים, יערות עד בתוליים שנשתמרו בצורה מדהימה אולי בגלל שבני האדם עוד לא הרסו, אלו אותם ג´ונגלים שממשיכים מצפונה של ברזיל ועד קו החוף של גיאנה הצרפתית, שם מתרכזים כמעט כל ההתיישבויות.
הדרכים במדינה סבירות, וקל יותר לטייל בה מאשר בשאר הגיאנות, אך למרות זאת המשימה היא לא קלה כלל ודרוש מטייל משופשף(עם כסף) כדי להכנס לטיולים לפנים המדינה.
באזור קו החוף יש כמה אטרקציות יפות שאפשר לראות, כמו צבי הים הענקיים שמטילים את ביציהם בחוף לס אטס.
ואגב יש אומרים שהקרנבל פה מהנה במיוחד.
במדינה חיים כ- 200 אלף תושבים בלבד וכ- 50 אלף מתוכם חיים בבירה קאין.
שטחה של המדינה הוא כ- 91 אלף קמ"ר וכ- 80 אחוז ממנו הוא ג´ונגלים.
יורו- המטבע של האיחוד הכלכלי האירופי הוא המטבע הרשמי של גיאנה הצרפתית. מה שאומר כמובן שהמחירים יקרים עד יקרים מאד ולמטיילים דלי תקציב אין מה לחפש פה, מקומות לינה ואוכל אפשר למצוא בתקציב סביר יחסית אבל אם תעשו מקצת האטרקציות שיש לראות כאן, תשלמו הרבה. לאלו שכן יגיעו לכאן, דולרים, טרוול צק´ס וכרטיסי אשראי יתקבלו בברכה.

מזג האוויר בגיאנה הצרפתית


קצת בכלליות:
מזג האויר כאן טרופי לחלוטין, כל השנה חם והטמפרטורות לא יורדות מתחת ל21c.
כמות המשקעים גבוהה מאד! וגם הגשם יורד לכל אורך השנה, העונה הגשומה מדצמבר עד יולי מביאה איתה גשמים עזים ביותר כאשר בחודש מאי הטירוף מגיע שיא.
העונה היבשה אם אפשר לקרוא לזה כך בכלל, נמשכת מספטמבר עד נובמבר אך גם בה יורד גשם.  מזג אוויר בקאיין מזג אוויר בסאול
ישראלים לא צריכים ויזה כדי להכנס לגיאנה הצרפתית, רק צריך להציג דרכון בר תוקף(לפחות חצי שנה). אם אתם מגיעים בזמן הקרנבל שהוא אחד האירועים המרכזיים ייתכן שידרשו ממכם להציג כרטיס טיסה יציאה מגיאנה הצרפתית, כמו כן לא רק בזמן הקרנבל עושים בעיות בנושא. אם תקבעו תאריך פיקטיבי(שתוכלו לשנות אחרי שתכנסו) תוכלו להכנס בראש שקט. האשרה שתקבלו סביר להניח תהיה ל30 יום, למרות שאפשר לקבל יותר.
מכיוון שגיאנה הצרפתית היא מחוז של צרפת כל עיניני מטופלים דרך שגרירות צרפת. שגרירות צרפת בישראל כתובת: טיילת הרברט סמואל 112 ת"א טלפון: 03-5208300 פקס: 03-5208340 הקונסוליה הצרפתית כתובת: בן יהודה 1 ת"א טלפון: 03-5208500 פקס: 03-5208529