אל סלבדור

טיפים של גולשים על אל סלבדור

קצת על אל סלבדור

אל סלבדור El Salvador המדינה הקטנה ביותר במרכז אמריקה, מטיילים רבים מעדיפים לא להכנס אליה על סמך שמועות והשם הרע שיצא למדינה בעקבות עברה הקשה.
מי שכן "יעיז" ויכנס לאל סלבדור ימצא מדינה יפה ולא מתויירת כלל, ואולי זה מה שמוסיף לחווית הטיול ה"אמיתית" שחווים כאן, המטיילים המעטים שמבקרים מופתעים מאד לטובה ממנה.
עיר הבירה היא סן סלבדור ,היא מונה כמעל למיליון תושבים ונחשבת לעיר לא נעימה ובטוחה אך רוב ערי הבירה במרכז אמריקה הם כאלו, מחוץ לעיר הבירה תמצאו המון עיירות וכפרים שלווים ונעימים, הכל ירוק מסביב והתושבים פשוט חיים את חייהם, לכן אולי תקבלו יחס שונה(לטובה) מאשר במדינות מתויירות , שם תיירים הם חלק מהנוף.
אל סלבדור מונה כ-6 וחצי מיליון תושבים שעברו תלאות רבות במשך כל המאה ה-20, השחיתות בצמרת השלטון הביאה את התושבים למרוד וההממשל בתגובה דיכא את המרידות בחיסולים עקובי דם וטבח במאות אלפים מתושבים המדינה, בנוסף קמו ארגונים שונים, כוחות גרילה  וחוליות מוות  שהביאו לרציחות, חטיפות ועינויים של תושבי רבים. כיום המצב נרגע והמדינה נמצאת בכיוונים טובים יותר אך הפשע עדין שורר במדינה(בעיקר בבירה), אזרחים רבים מדי מחזיקים באקדח והחוק עדין מתיר קניית כלי נשק לאזרחים, ברוב המקרים תיירים אינם חלק מהסיפור ותוכלו ליפול קורבן לשוד גם במדינות השכנות והמתויירות בדיוק באותם סיכויים כמו כאן.
בנוסף לכל מלחמות האזרחים ממש כאילו לא די בצרותיהם של התושבים, היכתה את אל סלבדור רעידת אדמה בינואר 2001, הרעידה שהיתה בעוצמה של 7.6! גרמה להרס עצום ולהרג של מאות תושבים, מאות אלפים נשארו ללא קורות גג ועד היום ניתן להבחין בנזק הרב שהמדינה ספגה.
שטחה של אל סלבדור הוא 22,040 קמ"ר והיא הקטנה במרכז אמריקה, היא גם היחידה שאין לה חוף ים אל הים הקאריבי אך חופיה שפונים לאוקיינוס השקט יפים מאד ולא מתויירים כלל! יש במדינה רק 4 פארקים לאומיים ולצערנו היא היא נמצאת במקום הראשון בגרימת נזקים אקולוגיים סביבתיים כגון כריתת יערות, זיהום נהרות וטיפול לקוי בבעיות האשפה של התושבים. הבעיות הקשות בהן היתה המדינה שרויה גרמו לנושאים בעלי חשיבות אלו להדחק לתחתית הרשימה, הנזקים שנגרמים גם קורים בעקבות צפיפות האוכלוסין הגבוה שיש במדינה.
לעוד טיפים של גולשים על אל סלבדור הוספת טיפ
המטבע באל סלבדור היה בעבר הקולון אך החל משנת 2001 הדולר האמריקני הוא המטבע הרשמי.
השימוש בקולון עדין קיים למי שרוצה וניתן לשלם באמצעותו בכל מקום, דולר אחד שווה כ- 8.7489 קולון בשער קבוע.
(לחץ כאן לשער מעודכן).
המחירים באל סלבדור מעט יותר יקרים מאצל שכנותיה  אך ביחס למדינות כמו קוסטה ריקה השהות כאן זולה, חוסר תשתית תיירותית יכולה לגרום לכם לעיתים לחסוך כסף ולעיתים לבזבז יותר...  בגלל חוסר בהוסטלים לתרמילאים.
כספומטים המשרתים את כרטיסי אשראי של ויזה נפוצים בהרבה יותר מאלו של מאסטר קארד ובאופן כללי אם אתם פורטים כסף ודאו כי לא משאירים אתכם עם חבילה של שטרות גבוהים כי בהמון מקומות לא יקבלו אותם, לכן דאגו תמיד שיהיו עליכם שטרות קטנים של 20 ו-10.
ברוב סניפי הבנקים במדינה תוכלו לפרוט טרוולים, אלו של אמריקן אקספרס נפוצים יותר אך גם אלו של ויזה מתקבלים ללא בעיות.

באל סלבדור אפשר לטייל לאורך כל השנה. הטמפרטורות נוחות לאורך כל השנה, מזג האוויר חם ונעים אך מעט פחות ממדינות אחרות של מרכז אמריקה.
יש כאן עונה יבשה וגשומה, העונה היבשה חלה בין החודשים נובמבר לאפריל. העונה הגשומה חלה בין מאי לאוקטובר והיא רצופה בגשמים שיורדים לרוב בשעות אחר הצהריים ובלילה. 

ישראלים לא צריכים ויזה כדי להכנס לאל סלבדור, רק צריך להציג דרכון בר תוקף(לפחות חצי שנה). סביר להניח שתקבלו בין 60 ל-90 יום אשרת שהייה במדינה. פקידי ההגירה בדרך כלל לא עושים בעיות מיוחדות לתיירים שרוצים להכנס למדינה, אולי בשל העובדה שאין הרבה תיירים והמדינה מעונינת לקדם את נושא זה.

שגרירות אל סלבדור בישראל
רחוב המדע 6 , קומה 4 - הרצליה פיתוח.
טלפון: 9556237 -09
     9556343 -09
פקס: 9556603 -09

שגרירות ישראל באל סלבדור(סן סלבדור)
כתובת: av. sur y alameda 63 - roosevelt
torre b  - piso 11
טלפון: 503-22113434
פקס: 503-22113443
אי מייל: [email protected]
השגרירות פתוחה מיום שני ועד חמישי בשעות 9:00 בבוקר עד 12:00.