הר הגעש רבנטדור

טיפים של גולשים על הר הגעש רבנטדור

קצת על הר הגעש רבנטדור

הר הגעש רבנטדור - Volcano Reventador
אחת האטרקציות המרכזיות שתיירים מאירופה וארצות הברית המגיעים לאקוודור אינם מחמיצים היא טרק בהר הגעש רבנטדור. הר הגעש רבנטדור ממוקם במרחק כ- 100 ק"מ מעיר הבירה קיטו. הר הגעש מהווה חלק מהרי האנדים המופלאים ויש תיעוד ארוך לגבי התפרצויות הר הגעש כאשר ההתפרצות האחרונה היתה לפני כמה שנים בשנת 2007, ולפני כן בשנת 2002 אז תועדה התפרצות חזקה. ניתן לצאת לטרק בשמורה ולטפס על הר הגעש אך חשוב לצאת לדרך עם מדריך מנוסה ומצויד היטב בציוד המתאים להליכה במעבה הג'ונגל ולטיפוס על קרקע העלולה להיות בוצית וחלקה. יש סימנים רבים בטבע המרהיב סביב הר הגעש המעידים על התפרצויות הר הגעש וככל שמתקרבים ללוע הר הגעש הנישא לגובה 3,561 מ' ניתן לחזות בשרידי ההתפרצויות כמו צמחייה נמוכה, סלעים וולקניים רבים ושוליים שרופים.
 

לעוד טיפים של גולשים על הר הגעש רבנטדור הוספת טיפ

אין טיפים עדיין, אתם מוזמנים להוסיף משלכם ולזכות בתהילת עולם

שמורת רבנטדור עצומה בגודלה וניתן לצאת לטרק של מספר ימים בשמורה המרהיבה כאשר שיא הטרק הוא לינה במחנה לילה וטיפוס בן כמה שעות במעלה ההר עד ללוע הר הגעש  עם תצפית נוף מרהיבה במיוחד. אם אתם הרפתקנים ומחפשים אזור שעדיין לא מתוייר תוכלו ליהנות מנוף בתולי מרתק וליהנות מהרגשת חלוציות אך מדובר בטיפוס קשה במעבה הג'ונגל ולכן חשוב מאד מאד לקחת מדריך מקומי המכיר את הדרך ונעזר במצ'טה כדי לפלס את הדרך וגם אז עדין קשה ומדובר במאמץ פיזי למי שחושב שהוא מסוגל ויכול. הדרך מטה לוקחת כשלוש שעות והיא יחסית קלה יותר כאשר ניתן לתכנן מסלול ירידה החולף על פני מפל ריו מאלו.  תיירים רבים מעדיפים לצאת לטרק ארוך בין 4- 5 ימים בשמורה הנמצאת על המורדות הדרומיים של הרי האנדים ומשם נשפכת לאזור האמזונס. הפארק העצום גודלו מהווה יעד מועדף לתיירים המעוניינים לחוות ג'ונגל בראשיתי ולא מתוייר ובמהלך הטרק מטילים לתוך עומק הג'ונגל ומטפסים ללוע ההר געש. אפשרות נוספת היא להגיע באמצעות הכביש הראשי עד לתחתית הר הגעש ולצאת למסע בליווי מדריך וטיפוס יחסית קשה ומאומץ של 4-5 שעות.

טיול בלב הג'ונגל
הר הגעש רבנטדור נמצא בלב הג'ונגלים באזור המזרחי של הרי האנדים והג'ונגלים באזור זה סבוכים ומסועפים. במהלך הטיול נתקלים בצמחייה טרופית עשירה וסבוכה ובמגוון בעלי חיים. האזור המשווני מרובה בגשמים ולכן הטיול להר הגעש רבנטדור דורש ציוד מתאים. הדרך בג'ונגל ובמעלה הר הגעש בוצית וקשה לטיול והאזור דורש מיומנות הליכה בטבע בגלל סכנת החלקה. מדריך מקצועי ישגיח על המטיילים ויבחר בדרכים הטובות והבטוחות ביותר.


שרידי התפרצות הר הגעש
לאורך הטיפוס להר הגעש ניתן לראות את שרידי ההתפרצויות של הר הגעש. במהלך הטיול חוזים בקרחות יער, צמחייה נמוכה ועדות לשריפת הלבה הרותחת. יש מקומות בהם נתקלים בסלעים רבים שנחתו במקום כתוצאה מההתפרצות הוולקנית וזרימת הלבה. במהלך ההתפרצות בשנת 2002 הגיע אפר וולקני עד לקיטו וכיסה חלקים נרחבים. ככל שמטפסים במעלה ההר רואים כיצד הנוף משתנה והצמחייה דלילה, ובמקום עצים וצמחייה עבותה המאפיינת את הג'ונגל עוברים בדרך בוצית וסלעית.

רוב התיירים מגיעים באמצעות תחבורה ציבורית מקיטו, עיר הבירה של אקוודור, ולרוב נהוג להגיע עד לכפר רבנטדור. בכפר ניתן ללון במלונות ואכסניות וניתן לשכור שירותי מדריך מקצועי המצוייד בציוד הנדרש לטיול באכסניות או בסוכנות התיירות המקומית. הדרך מקיטו אורכת כחמש שעות וניתן לעצור בדרך ולבקר במספר אטרקציות תיירותיות כמו מפלי סאן רפאל הנחשבים למפלים הגבוהים ביותר במדינה, בכפרים ציוריים וססגוניים המציעים שווקים ססגוניים, מסעדות מקומיות ונופים מרהיבים. מזג האוויר באקוודור נחשב לנוח רוב ימות השנה לכן אין צורך לתאם את ההגעה בעונה מסוימת אך חשוב לדעת כי האזור המשווני לרוב חמים ונעים אך מאופיין בכמויות גשם עצומות שלאחריהן השמש שוב זורחת ומחממת לכן כדאי להצטייד בציוד מתאים.
 

כתבות

איי הגלאפאגוס - המדריך השלם כל מה שרציתם לדעת ולא העזתם לשאול על איי הגלאפאגוס! עמית הוד חוזר מסדרה של 28 צלילות מרהיבות באיים שמלאים בחיות! מידע מורחב ומפורט על הטיסות , דילים, ספינות ,צלילות, לינה אוכל וכמובן חיות
איי הגלאפאגוס "טוב, אז בשעה טובה התחלנו היום את האתר המדובר - איי גלאפגוס, שהוא הוא הסיבה העיקרית שהתחלנו את הטיול מאקוודור בכלל. אחד משני העוגנים היחידים בטיול, אז אני אתחיל מהסוף היה מ-ד-ה-י-ם! זה אמנם היה השבוע היקר בחיי אך שווה כל גרוש" - שמעון בניסטי מספר על איי הגלאפאגוס