פלאיה דה אורו

טיפים של גולשים על פלאיה דה אורו

קצת על פלאיה דה אורו

פלאיה דה אורו - Playa de Oro
השמורה הידועה ביותר באקוודור היא כמובן איי הגלפגוס אך בשנים האחרונות בעקבות השקעות חסרות תקדים של הממשלה המקומית ורשת רכבות חדישה נפתחו בפני המטיילים באקוודור עוד מגוון אפשרויות לטיולים. אחד המקומות שכדאי להגיע אליהם הוא הכפר פלאיה דה אורו (Playa de Oro) הממוקם בצפון מערב המדינה על גדתו של נהר סנטיאגו. במקום כפר קטן המציע אפשרויות לינה יחסית פשוטות והוא ממוקם בסמוך לשמורה האקולוגית קוטוקאצ'י קאיאפאס (Cotacachi cayapas), מטרת ההגעה המרכזית היא ביקור בשמורת הטיגריסים (Reserva de Tigrillos)  הידועה והמרהיבה והאפשרות להתנדב במקום וללמוד על הקהילה האפריקנית הייחודית המתגוררת בסמוך. אם אתם מחפשים הרפתקאה וללמוד על חיי הג'ונגל, יערות הגשם הנפלאים והחיות שבו כדאי לכם לא להחמיץ הזדמנות נפלאה זו ולהגיע למקום ולעשות טיול ג'ונגלים עם מדריך. מומלץ בחום לחובבי היערות למינהם! רצוי אפילו לשלב בטיול שעושים לכאן לינה בלודג' בג'ונגל, חוויה אדירה. ההגעה אגב מתבצעת בשייט על הנהר של עשרים וחמש דקות מפלאיה דה אורו ועד לשמורה.


יערות הגשם צ'וקו ÑÑ(Choco)
הכפר פלאיה דה אורו נמצא ביערות הגשם צ'וקו שבצפון מערב אקוודור. מיקומו של הכפר הופך אותו ליעד מרכזי ביציאה לטיולים בסביבה המרהיבה השופעות ביערות עצומים, חלק מהרי האנדים המפורסמים, מפלים גבוהים, שפע של נחלים ובריכות מים וחיות טרופיות רבות. בסמוך לכפר פלאיה דה אורו ולצד נהר ריו סנטיאגו מתגוררת קהילה אפריקנית מיוחדת המציעה בקתות אירוח והיכרות עם חיי הקהילה הייחודית אשר מקבלת את כל צרכיה מהיער והנהר ונעזרת בתרומות מהתיירים ותרומות ממנהלת השמורה. מתנדבים מכל העולם מגיעים לאזור כדי לעזור בשימור הטבע ומציאת מקלט למיני החתולים ובהם הטיגריסים שמספרם הולך וקטן והם נמצאים בסכנת הכחדה. תיירים רבים יוצאים לטרקים ביערות המרהיבים ובדרך ניתן ליהנות מנופים עוצרי נשימה, מפגש עם חיות נדירות ובהתאם למזג האוויר ניתן לשכשך במי הנהר או בבריכות הנקוות ליד המפלים.

לעוד טיפים של גולשים על פלאיה דה אורו הוספת טיפ

אין טיפים עדיין, אתם מוזמנים להוסיף משלכם ולזכות בתהילת עולם

אפשרויות הלינה בכפר הקטן פלאיה דה אורו יחסית מצומצמות אך ניתן למצוא כיום מקומות המציעים בקתות עץ מרווחות וגם די מפנקות או בקתות עץ פשוטות. במקום תוכלו לפגוש תיירים כמוכם המגיעים ללמוד על החיים הפשוטים, להתנתק ממכשירים סלולריים, מחשבים ומודרניזציה. לינה בבקתות מתאימה ליחידים, זוגות ומשפחות עד שמונה איש בבקתה ואת הארוחות מספקים לרוב משפחות בכפר. אפשרות לינה נוספת היא בשמורת הטיגריסים בה הוסב מבנה צבאי ישן לחדרי אירוח יחסית פשוטים אך החדרים מרווחים, מאובזרים בריהוט כמו מיטות עם כילה נגד יתושים, שולחן וארון, והלינה בהם נעימה ומוגנת בפני חרקים באמצעות רשתות. חשוב לדעת כי בכפר פלאיה דה אורו אין חשמל לאורך כל היום ולכן נהוג להתרחץ בנהר הסמוך וניתן לאכול במסעדה שבמקום, בבתי המשפחות המקומיות או להכין אוכל לבד. המקום שופע בצמחייה טרופית ובעצי פרי וניתן לקטוף באופן חופשי מעצי הבננות והפאפיה, לקטוף אננסים מדהימים ולאכול קני סוכר מזינים. בשנים האחרונות הופך הכפר ליעד תיירותי מבוקש ולכן ניתן לראות תנופת בנייה במקום ואפשרויות לינה חדשות הנפתחות בפני התיירים.

תיירים רבים מגיעים לכפר פלאיה דה אורו ולשמורת הטיגריסים הידועה הדואגת לשמר את יערות הגשם ולהכין בית למיני החתולים שביער כמו יגוארים, פומות וחתול הג'ונגלים הנדיר הנקרא מרגיי. אחד מתפקידיה של השמורה הוא לדאוג ולהגן על בעלי החיים הרבים הנמצאים בסכנת הכחדה ובהם מיני ציפורים נדירות השוכנות ביערות הסמוכים. ניתן להתנדב במספר תפקידים, כל הפרטים במקום.

לוקחים אוטובוס מקיטו אל מקום הנקרא בורבון (Bornbon), משם מחליפים לאוטובוס הנוסע מבורבון אל סלבה אלגרה (Selva Alegre) הנסיעה אורכת כשעתיים ואז מהכפר Selva Alegre השוכן על גדות נהר ריו סנטיאגו לוקחים סירה שאורכת כשעתיים שייט עד לפלאיה דה אורו. השייט באמצעות מוניות סירה אך אין שעות או מועדים קבועים ולכן רצוי לארגן את האיסוף מראש כלומר לפני ההגעה לכפר פלאיה דה אורו יש להודיע מראש על מועד ההגעה כדי להתארגן על מקום לינה ולארגן את הסירה.

דרכים נוספות:
דרך אוטובאלו - לנסוע לעיר הגדולה אוטובאלו(צפון אקוודור) ומשם לצאת במיני וואן מסודר שיוצא מ- Hostel Valle del Amanecer ומגיע תוך 4 שעות ישיר אל סלבה אלגרה.

דרך קיטו – לבאים בקבוצה גדולה יש בקיטו נהגים שמארגנים מיני וואן ומגיעים עד לסלבה אלגרה ישיר מקיטו תוך 6 שעות לאחר שיוצאים מוקדם בבוקר(בד"כ 5:30). הנהג גם יתאם לכם את הסירה לפלאיה דל אורו ויקבע אתכם את מועד יום החזרה לבוא ולאסוף אתכם חזרה לקיטו מסלבה אלגרה. בדקו דרך ההוסטל שלכם בקיטו.

כתבות

איי הגלאפגוס המדריך למתחילים 2019 איי הגלאפגוס מהווים את אחד מהמקומות החשובים בעולם, בו בני האדם הצליחו לשמר את האיזון בין חיות בר במקום המחייה הטבעי שלהם ובין תיירות מסודרת, אחראית וללא מחיצות או כלובים.
איי הגלאפאגוס - המדריך השלם כל מה שרציתם לדעת ולא העזתם לשאול על איי הגלאפאגוס! עמית הוד חוזר מסדרה של 28 צלילות מרהיבות באיים שמלאים בחיות! מידע מורחב ומפורט על הטיסות , דילים, ספינות ,צלילות, לינה אוכל וכמובן חיות